1934-1935

PRVA DRŽAVNA LIGA KRALJEVINE

Detaljnije o prvoj ligi možete pogledati ovde .


KVALIFIKACIJE ZA NACIONALNU LIGU

Posle odluke da se prvenstvo za sezonu 1933/1934. ne održi krenulo se u reorganizaciju sistema takmičenja, a JNS je odlučio da startuje iznova nove kvalifikacije po novom sistemu sa 5 grupa.

I GRUPA

Rezultati

15.07.1934. BSK - Tri Zvezde 5:0 (0:0), Vojvodina - ŽSK 5:0 (3:0)
22.07.1934. Vojvodina - Jugoslavija 2:2 (1:0), BSK - ŽSK 1:0 (0:0)
29.07.1934. ŽSK - Jugoslavija 1:1 (1:1)
05.08.1934. Jugoslavija - BSK 1:2 (1:1), Tri Zvezde - Vojvodina 2:0 (1:0)
12.08.1934. Jugoslavija - Vojvodina 3:1 (2:1), Tri Zvezde - ŽSK 6:1 (3:1)
19.08.1934. Jugoslavija - ŽSK 14:0 (5:0), Tri Zvezde - BSK 0:3 (0:2)
26.08.1934. ŽSK - Vojvodina 1:5 (0:1)
02.09.1934. Vojvodina - Tri Zvezde 1:1 (1:0)
09.09.1934. BSK - Jugoslavija 1:2 (1:2), ŽSK - Tri Zvezde 3:0 (0:0)
16.09.1934. Vojvodina - BSK 2:6 (0:2), Tri Zvezde - Jugoslavija 2:4 (1:2)
23.09.1934. Jugoslavija - Tri Zvezde 11:2 (6:2), ŽSK - BSK 3:9 (3:4)
30.09.1934. BSK - Vojvodina 7:0 (3:0)

Tabela

1. BSK (Beograd) 8 7 0 1 34:8 14
2. Jugoslavija (Beograd) 8 5 2 1 38:11 12
3. Vojvodina (Novi Sad) 8 2 2 4 16:22 6
4. Tri Zvezde (Apatin) 8 2 1 5 13:28 5
5. Železničarski SK (Veliki Bečkerek) 8 1 1 6 9:41 3

II GRUPA

Rezultati

15.07.1934. Sparta - Radnički 5:0 (2:0)
22.07.1934. BASK - Građanski 7:1 (5:0)
29.07.1934. BASK - Radnički 0:0
12.08.1934. Građanski - BASK 2:1 (1:1)
19.08.1934. BASK - SSK 9:2 (1:2), Građanski - Sparta 4:2 (1:1)
26.08.1934. SSK - Građanski 1:3 (1:1), Radnički - Sparta 3:1 (1:0)
02.09.1934. Radnički - Građanski 5:1 (1:1)
09.09.1934. Građanski - Radnički 3:1 (2:0)
16.09.1934. Građanski - SSK 4:2 (2:0), BASK - Sparta 4:2 (1:1)
23.09.1934. Sparta - Građanski 4:1 (1:1), SSK - Radnički 3:1 (1:1)
30.09.1934. Radnički - BASK 0:2 (0:1), SSK - Sparta 0:3 pff (prekinuto pri rezultatu 2:4 u 78. minuti usled protesta publike i igrača SSK zbog suđenja Josipa Fochta iz Sarajeva)
07.10.1934. Radnički - SSK 3:0 pff (zbog suspenzije SSK-a izrečene od strane J.N.S.-a, kasnije je krajem oktobra skinuta suspenzija i dozvoljeno je SSK-u da igra sa rezervom do kraja takmičenja)
04.11.1934. SSK - BASK 3:7 (3:5)
11.11.1934. Sparta - BASK 1:4 (0:3)
18.11.1934. Sparta - SSK 3:0 pff (SSK predao utakmicu)

Tabela

1. BASK (Beograd) 8 6 1 1 34:11 13
2. Građanski (Niš) 8 5 0 3 19:23 10
3. Sparta (Zemun) 8 4 0 4 21:16 8
4. Radnički (Kragujevac) 8 3 1 4 13:15 7
5. SSK (Skoplje) 8 1 0 7 11:33 2

III GRUPA

Rezultati

15.07.1934. Slavija - SAŠK 2:1 (1:1)
21.07.1934. SAŠK - Split 4:0 (1:0)
22.07.1934. Slavija - Split 5:1 (3:0)
28.07.1934. Split - SAŠK 0:0
29.07.1934. Hajduk - SAŠK 3:0 (0:0)
05.08.1934. Split - Hajduk 2:1 (1:0), SAŠK - Slavija 0:2 (0:2)
18.08.1934. SAŠK - Hajduk 3:2 (1:1)
19.08.1934. Slavija - Hajduk 0:0
09.09.1934. Hajduk - Split 5:1 (1:0)
15.09.1934. Split - Slavija 1:1 (1:1)
16.09.1934. Hajduk - Slavija 14:0 (7:0)

Tabela

1. Slavija (Sarajevo) 6 3 2 1 10:17 8
2. Hajduk (Split) 6 3 1 2 25:6 7
3. SAŠK (Sarajevo) 6 2 1 3 8:9 5
4. JRŠK Split (Split) 6 1 2 3 5:16 4

IV GRUPA

Rezultati

15.07.1934. Concordia - Krajišnik 1:1 (0:1), Slavija - Hajduk 5:0 (4:0)
22.07.1934. Slavija - Krajišnik 2:1 (1:1), Concordia - Hajduk 8:0 (5:0)
05.08.1934. Slavija - Concordia 3:2 (1:1), Krajišnik - Hajduk 1:1 (1:0)
12.08.1934. Krajišnik - Concordia 3:5 (1:2), Hajduk - Slavija 0:0
19.08.1934. Hajduk - Concordia 0:0
02.09.1934. Hajduk - Krajišnik 2:9 (1:5)
09.09.1934. Concordia - Slavija 9:0 (5:0)
16.09.1934. Krajišnik - Slavija 0:2 (0:1)

Tabela

1. Slavija (Osijek) 6 4 1 1 12:12 9
2. Concordia (Zagreb) 6 3 2 1 25:7 8
3. Krajišnik (Banja Luka) 6 1 2 3 15:13 4
4. Hajduk (Osijek) 6 0 3 3 3:23 3

V GRUPA

Rezultati

15.07.1934. Primorje - HAŠK 3:1 (1:0)
22.07.1934. Ilirija - Građanski 2:0 (0:0)
29.07.1934. Građanski - HAŠK 0:1 (0:0), Primorje - Ilirija 2:1 (0:1)
05.08.1934. Ilirija - HAŠK 1:2 (1:2)
19.08.1934. HAŠK - Ilirija 3:0 (1:0)
02.09.1934. Primorje - Građanski 1:0 (1:0)
16.09.1934. HAŠK - Primorje 4:4 (2:2)
23.09.1934. Građanski - Ilirija 3:0 (2:0)
30.09.1934. Ilirija - Primorje 1:0 (0:0), HAŠK - Građanski 1:2 (1:0)
07.10.1934. Građanski - Primorje 4:0 (3:0)

Tabela

1. HAŠK (Zagreb) 6 3 1 2 12:10 7
2. Primorje (Ljubljana) 6 3 1 2 10:11 7
3. Građanski (Zagreb) 6 3 0 3 9:5 6
4. Ilirija (Ljubljana) 6 2 0 4 5:10 4

Dodatne kvalifikacije

Radi povlašćenog statusa, Građanski je morao u dodatne kvalifikacije sa prvakom Zagrebačkog nogometnog podsaveza:

18.11.1934. Građanski (Zagreb) - Slavija (Varaždin) 5:0 (2:0)
25.11.1934. Slavija (Varaždin) - Građanski (Zagreb) 0:3 (0:2)


 TAKMIČENJA PO PODSAVEZIMA

BEOGRADSKI PODSAVEZ

Na predlog SK Borac (Beograd), na godišnjoj skupštini BLP-a od 7. jula 1935. godine rešeno je da se obustavi dalje odigravanje prvenstvenih utakmica u Beogradu i Zemunu I/B, II i III razred („Sportski vesnik“, službeni glasnik Beogradskog loptačkog potsaveza, broj 15 od 18. jula 1935.godine). Jedino je odigrano prvenstvo I/A razreda do kraja radi dobijanja prvaka BLP-a koji je učestvovao u kvalifikacijama za državno prvenstvo.

Tabela

1. Sparta (Zemun) 18 15 2 1 75:26 32
2. Jedinstvo (Beograd) 18 12 3 3 56:28 27
3. Sloga (Beograd) 18 9 5 4 40:33 21
4. ZAŠK (Zemun) 18 9 3 6 43:36 21
5. Vitez (Zemun) 18 7 5 6 30:36 19
6. Slavija (Beograd) 18 7 2 9 28:37 16
7. Obilić (Beograd) 18 6 3 9 25:35 15
8. Grafičar (Beograd) 18 5 4 9 41:43 14
9. BUSK (Beograd) 18 3 3 12 33:50 9
10. Radnički (Beograd) 18 2 0 16 16:63 4

ZAGREBAČKI PODSAVEZ

Tabela

1. Šparta (Zagreb) 14 11 2 1 51:11 24
2. Hajduk (Zagreb) 14 7 2 5 24:14 16
3. Jugoslavija (Zagreb) 14 6 4 4 27:23 16
4. Željezničar (Zagreb) 14 5 5 4 22:11 15
5. Viktorija (Zagreb) 14 5 4 5 15:19 14
6. Uskok (Zagreb) 14 4 5 5 21:22 13
7. Slavija (Zagreb) 14 4 1 9 19:50 9
8. Derby (Zagreb) 14 2 1 11 12:41 5

SPLITSKI PODSAVEZ

Splitski podsavez igra i dalje istom metodom sa zasebnim sezonama na jesen i proleće u dve grupe: Split (po bod sistemu) i Provincija (po kup sistemu). Na jesen je takođe Split igrao po dvostrukom kup sistemu, ali je to prvenstvo poništeno i igrano je novo na proleće sa obe polusezone.

Split

Igra se po dvostrukom kup sistemu.
Polufinale
11.11.1934. JRSK Split - AŠK 1:0
18.11.1934. AŠK - JRSK Split 0:6
Finale
02.12.1934. JRSK Split - Vuk 4:2
09.12.1934. Vuk - JRSK Split 0:2

Provincija

Jesenski deo prvenstva za ovu sezonu je odigran po jednostrukom kup-sistemu. Klubovi su žrebani da igraju sa najbližim klubovima.
I kolo
04.11.1934. OSK Solin (Solin) - Jugoslavija 3:0 pff
04.11.1934. Avia (Kaštel Stari) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 1:4
04.11.1934. Jadran (Kaštel Sućurac) - Primorje (Kaštel Novi) 3:0 pff
04.11.1934. Dinara (Knin) - Unac (Drvar) 3:0 pff
04.11.1934. Osvit (Šibenik) - DOŠK (Drniš) 6:0
04.11.1934. Troglav (Livno) - Junak (Sinj) n/o (nije igrano, obe ekipe odustale od daljeg takmičenja)
04.11.1934. Zmaj (Makarska) - Uranija (Baška Voda) n/o (nije igrano, obe ekipe odustale od daljeg takmičenja)
04.11.1934. Orkan (Dugi Rat) - Sund (Supetar) n/o (nije igrano, obe ekipe odustale od daljeg takmičenja)
04.11.1934. GOŠK (Dubrovnik) - Građanski (Dubrovnik) n/o (nije igrano, obe ekipe odustale od daljeg takmičenja)

II kolo
18.11.1934. OSK Solin (Solin) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 1:0
18.11.1934. Jadran (Kaštel Sućurac) - Troglav (Livno) 3:0 pff
18.11.1934. Zmaj (Makarska) - Orkan (Dugi Rat) 3:0 pff
18.11.1934. GOŠK (Dubrovnik) - Narona (Metković) 3:0 pff
18.11.1934. Osvit (Šibenik) - Dinara (Knin) 3:0 pff

III kolo
02.12.1934. OSK Solin (Solin) - Slaven (Trogir) 3:0

IV kolo
16.12.1934. Osvit (Šibenik) - GOŠK (Dubrovnik) 3:0 pff
23.12.1934. OSK Solin (Solin) - Jadran (Kaštel Sućurac) 3:0

V kolo (Polufinale)
30.12.1934. Osvit (Šibenik) - Zmaj (Makarska) 3:0 pff

VI kolo (Finale)
14.01.1935. Osvit (Šibenik) - OSK Solin (Solin) 3:0

Split

Rezultati

21.04.1935. Vuk - AŠK 3:0
28.04.1935. Split - Vuk 2:0
30.05.1935. AŠK - Split 0:3 pff (završeno 1:1 i poništeno odlukom U.O. JNS!)
16.06.1935. Split - AŠK 5:1
23.06.1935. Vuk - Split 2:1 (prekinuto u 85. min, nastavak odigran 29.6.)
18.08.1935. AŠK - Vuk 0:6

Tabela

1. Vuk (Split) 4 3 0 1 11:3 6
2. JRSK Split (Split) 4 3 0 1 11:3 6
3. AŠK (Split) 4 0 0 4 1:17 0


Pošto su Vuk i JRŠK Split izjednačeni igrana je nova utakmica koja je odlučila o prvaku Splita:
25.08.1935. Vuk - Split 3:1

Za prvaka podsaveza

Igrano je prvo za prvaka provincije
I kolo
07.07.1935. OSK Solin (Solin) - Junak (Sinj) n/o (Junak odustao!)
14.07.1935. Junak (Sinj) - OSK Solin (Solin) n/o (Junak odustao!)
Polufinale
21.07.1935. Orkan (Dugi Rat) - OSK Solin (Solin) 0:3 pff (Orkan pod kaznom jer je nastupio na prijateljskoj utakmici sa rezervama Hajdukom 7.7. sa neverificiranim igračima!)
28.07.1935. OSK Solin (Solin) - Orkan (Dugi Rat) 3:0 pff (Orkan pod kaznom)
28.07.1935. Osvit (Šibenik) - Borac (Drvar) 6:1
04.08.1935. Borac (Drvar) - Osvit (Šibenik) 1:1
Finale
11.08.1935. Osvit (Šibenik) - OSK Solin (Solin) 4:1
18.08.1935. OSK Solin (Solin) - Osvit (Šibenik) 2:0

Finale za prvaka
Igraju prvak Splita i prvak provincije
01.09.1935. Osvit (Šibenik) - Vuk (Split) 3:3
08.09.1935. Vuk (Split) - Osvit (Šibenik) 0:1

LJUBLJANSKI PODSAVEZ

Tabela

1. Ilirija (Ljubljana) 14 10 2 2 59:19 22
2. Željezničar (Maribor) 14 10 2 2 39:26 22
3. Rapid (Maribor) 14 8 0 6 45:22 16
4. Čakovečki ŠK (Čakovec) 14 5 4 5 30:27 14
5. I SSK Maribor (Maribor) 14 6 1 7 17:34 13
6. Hermes (Ljubljana) 14 4 1 9 27:37 9
7. SSK Celje (Celje) 14 3 3 8 21:39 9
8. Svoboda (Maribor) 14 2 3 9 24:58 7

SARAJEVSKI PODSAVEZ

Tabela

1. SAŠK (Sarajevo) 12 10 2 0 53:10 22
2. RSK Hajduk (Sarajevo) 12 9 3 0 52:13 21
3. Sloga (Sarajevo) 12 6 2 4 33:13 14
4. Željezničar (Sarajevo) 12 5 0 7 16:38 10
5. Đerzelez (Sarajevo) 12 3 2 7 13:30 8
6. Hrasničar (Sarajevo) 12 2 2 8 13:39 6
7. Makabi (Sarajevo) 12 1 1 10 12:49 3

SUBOTIČKI PODSAVEZ

Tabela

1. ŽAK (Subotica) 8 7 1 0 26:7 15
2. Bačka (Subotica) 8 4 1 3 19:21 9
3. Građanski (Stari Bečej) 8 4 0 4 19:13 8
4. Dulcis (Vrbas) 8 2 0 6 10:19 4
5. Bezdansko SU (Bezdan) 8 2 0 6 12:26 4

Tabela

1. Bačka (Subotica) 16 14 0 2 58:10 28
2. ŽAK (Subotica) 16 12 3 1 56:13 27
3. Subotička Električna Centrala (Subotica) 16 10 1 5 30:13 21
4. SMTC (Subotica) 16 6 3 7 25:30 15
5. F.A.K.O. (Subotica) 16 5 3 8 20:28 13
6. Poštanski SK (Subotica) 16 5 3 8 15:35 12
7. SAND (Subotica) 16 4 3 9 22:37 11
8. Konkordija (Subotica) 16 4 2 10 18:36 10
9. Sport (Subotica) 16 3 0 13 11:53 6

Tabela

1. Bezdansko SU (Bezdan) 16 14 1 1 88:14 29
2. Tri Zvezde (Apatin) 16 13 3 0 69:13 29
3. Odžački SC (Odžaci) 16 12 1 3 64:28 25
4. Somborsko SU (Sombor) 16 5 4 7 23:36 14
5. ŽAK (Sombor) 16 5 3 8 30:44 13
6. Crvenački SK (Crvenka) 16 5 2 9 25:64 12
7. Somborski AK (Sombor) 16 3 2 11 17:36 8
8. Slavija (Sombor) 16 3 2 11 15:60 8
9. SK Svetozar Miletić (Svetozar Miletić) 16 2 2 12 16:50 6

Tabela

1. Građanski (Stari Bečej) 12 11 0 1 46:4 22
2. Senćanski AK (Senta) 12 11 0 1 45:9 22
3. Slavija (Stari Bečej) 12 4 3 5 11:19 11
4. Molac (Mol) 12 4 1 7 19:48 9
5. Obilić (Nova Kanjiža) 12 4 0 8 22:31 8
6. Plava Zvezda (Ada) 12 2 3 7 17:28 7
7. Radnički (Senta) 12 2 1 9 13:34 5

Tabela

1. Dulcis (Vrbas) 14 11 0 3 63:16 22
2. Krivaja (Stara Moravica) 14 7 4 3 27:22 18
3. Bajmočki AK (Bajmok) 14 7 2 5 26:22 16
4. Vrbaški SC (Vrbas) 14 7 1 6 35:20 15
5. Triglav (Čantavir) 14 6 3 5 25:24 15
6. Hajduk (Kula) 14 6 2 6 19:33 14
7. Jugoslovenski AK (Bačka Topola) 14 5 2 7 19:28 12
8. Feketićki SK (Feketić) 14 0 0 14 3:52 0

Napomena:

FSK iz Feketića je predložen za brisanje iz saveza po završetku sezone.

OSIJEČKI PODSAVEZ

Tabela

1. Grafičar (Osijek) 12 7 4 1 24:12 18
2. Elektra (Osijek) 12 6 3 3 17:12 15
3. Hajduk (Osijek) 12 6 3 3 22:28 15
4. Građanski (Osijek) 12 4 5 3 11:9 13
5. BATA (Borovo) 12 4 4 4 29:17 12
6. Viktorija (Retfala-Osijek) 12 2 3 7 15:24 7
7. Makabi (Osijek) 12 1 2 9 10:26 4

SKOPSKI PODSAVEZ

Tabela

1. Slavija (Skoplje) 8 4 2 2 27:15 10
2. Jug (Skoplje) 8 3 3 2 14:11 9
3. Hajduk (Skoplje) 8 3 2 3 17:18 8
4. Građanski (Skoplje) 8 3 1 4 12:19 7
5. Skopski SK (Skoplje) 8 2 2 4 15:22 6

Napomena:

Takmičenje je trebalo da počne 15.12.1934. međutim odloženo je za početak proleća i počelo je 10.3.1935. a završeno je 18.8.1935. godine.

NOVOSADSKI PODSAVEZ

Tabela

1. Vojvodina (Novi Sad) 12 10 1 1 33:10 21
2. NAK (Novi Sad) 12 6 2 4 27:15 14
3. Mačva (Šabac) 12 6 2 4 42:24 14
4. Radnički (Novi Sad)  12 5 1 6 28:37 11
5. Građanski (Sremska Mitrovica) 12 5 0 7 29:36 10
6. Juda Makabi (Novi Sad) 12 4 0 8 18:37 8
7. Sloga (Bačka Palanka) 12 2 2 8 13:31 6

VELIKOBEČKEREČKI/PETROVGRADSKI PODSAVEZ

Od 18. februara 1935. godine Veliki Bečkerek (danas Zrenjanin) se zvao Petrovgrad. U ovoj sezoni takmičenje u Banatu igrano je u prvoj fazi u osam grupa, pa u završnici sa šest klubova. Četiri banatska centra imali su i svoje provincijske grupe.

Tabela

1. ŽAK (Velika Kikinda) 10 7 2 1 33:8 16
2. Sparta (Debeljača) 10 7 0 3 22:15 14
3. Jedinstvo (Pančevo) 10 6 1 3 19:17 13
4. ŽSK (Petrovgrad) 10 4 2 4 24:13 10
5. Dušan Silni (Vršac) 10 3 1 6 13:28 7
6. Švebiše (Petrovgrad) 10 0 0 10 1:31 0

Napomena:

Švebiše je odigrao samo jednu utakmicu, sve ostale je predao 0:3 pff zbog nezadovoljstva radom potsaveza.

NIŠKI PODSAVEZ

Tabela

1. Građanski (Niš) 10 6 2 2 24:9 14
2. Jugoslavija (Niš) 10 7 0 3 20:13 14
3. Železničar (Niš) 10 4 3 3 12:17 11
4. Pobeda (Niš) 10 3 2 5 14:17 8
5. Sinđelić (Niš) 10 3 2 5 8:12 8
6. Car Konstantin (Niš) 10 2 1 7 12:22 5

Igra se po dvostrukom kup-sistemu. Učestvovali su prvaci župa i najbolji tim Niša protiv koga je prvak provincije igrao u finalu za prvaka podsaveza.

Za prvaka provincije

Pošto Leskovačka župa nije na vreme (odlaganje utakmica zbog smrti kralja i žalbi oko utakmica Vlasine) izbacila prvaka (rok je bio 9. jun) učestvuje prošlogodišnji prvak župe - Josif.

Polufinale
23.06.1935. Omladinac (Pirot) - Josif (Leskovac) 2:1
30.06.1935. Josif (Leskovac) - Omladinac (Pirot) 3:1
23.06.1935. Obilić (Kruševac) - Timok (Zaječar) 3:0 pff
30.06.1935. Timok (Zaječar) - Obilić (Kruševac) 0:3 pff

Finale
07.07.1935. Obilić (Kruševac) - Josif (Leskovac) 3:1
14.07.1935. Josif (Leskovac) - Obilić (Kruševac) 4:1

Za prvaka podsaveza

28.07.1935. Josif (Leskovac) - Građanski (Niš) 3:1
Napomena: Prekinuto zbog tuče, zbog toga je Josif kažnjen i automatski je izgubio revanš utamicu.
04.08.1935. Građanski (Niš) - Josif (Leskovac) 3:0 pff

CETINJSKI PODSAVEZ

Prvenstvo je trebalo da počne na jesen 1934, ali je neobjašnjivo odloženo, a neke započete utakmice su poništene. Primorska i Zetska župa su bojkotovali prvenstvo i podsavez nezadovoljni radom samog podsaveza. Na kraju je odigrano samo prvenstvo Cetinja (po dvostrukom bod sistemu) i to tek na jesen 1935. godine, dok ostale župe nisu igrale prvenstvo. Takmičenje je počelo septembra meseca a završeno 24.11.1935. godine.

Cetinje (sedište podsaveza)

Rezultati

08.09.1935. Crnogorac - Njegoš 1:0
15.09.1935. Lovćen - Sloga 8:0
22.09.1935. Crnogorac - Njegoš 7:0
29.09.1935. Sloga - Lovćen 0:2
06.10.1935. Njegoš - Sloga 2:1
13.10.1935. Crnogorac - Lovćen 2:1
27.10.1935. Sloga - Njegoš 5:2
03.11.1935. Lovćen - Njegoš 5:1
10.11.1935. Crnogorac - Sloga 6:1
17.11.1935. Sloga - Crnogorac 1:3
24.11.1935. Lovćen - Njegoš 9:0
08.12.1935. Lovćen - Crnogorac 2:1

Tabela

1. RSK Lovćen (Cetinje) 6 5 0 1 27:4 10
2. JSK Crnogorac (Cetinje) 6 5 0 1 20:5 10
3. SK Sloga (Cetinje) 6 1 0 5 8:23 2
4. GSK Njegoš (Cetinje) 6 1 0 5 5:28 2

KRAGUJEVAČKI PODSAVEZ

Tabela

1. Radnički (Kragujevac) 12 8 2 2 33:11 18
2. Šumadija (Kragujevac) 12 8 0 4 38:12 16
3. Jadran (Kragujevac) 12 6 4 2 21:12 16
4. Slavija (Kragujevac) 12 6 1 5 21:20 13
5. Kolonija (Kragujevac) 12 5 1 6 17:18 11
6. Rapid (Kragujevac) 12 2 1 9 12:35 5
7. Srbija (Kragujevac) 12 2 1 9 6:39 5

Igrali su prvaci župa (Zapadnomoravske i Moravske) kao i prva dva tima Kragujevca po dvostrukom bod sistemu.

Tabela

1. Radnički (Kragujevac) 6 5 1 0 19:1 11
2. Šumadija (Kragujevac) 6 4 1 1 11:5 9
3. Jedinstvo (Čačak) 6 2 0 4 11:10 4
4. Slavija (Ćurpija) 6 0 0 6 0:25 0

BANJALUČKI PODSAVEZ

Ponovo je promenjen sistem odigravanja prvenstva podsaveza. Klubovi iz Banja Luke su bili podeljeni u 2 grupe, gde su iz prve grupe 3 tima i iz druge 2 tima razigravala u finalu po dvostrukom bod sistemu za prvaka Banja Luke. Provincija je bila podeljena u 4 grupe čiji su prvaci razigravali za prvaka provincije po dvostrukom kup sistemu. Prvak provincije je igrao jednu utakmicu protiv prvaka Banja Luke za konačnog prvaka podsaveza.

Tabela

1. Krajišnik (Banja Luka) 4 3 1 0 14:4 7
2. Borac (Banja Luka) 4 2 0 2 11:7 4
3. BSK (Banja Luka) 4 0 3 1 6:9 3
4. Olimp Pilana (Banja Luka) 4 1 1 2 3:7 3
5. Balkan (Banja Luka) 4 1 1 2 5:12 3

Finale za prvaka provincije

Polufinale
26.05.1935. Slavija (Prijedor) - Sloboda (Bosanski Novi) 3:0 pff (Sloboda odustala!)
03.06.1935. Sloboda (Bosanski Novi) - Slavija (Prijedor) 0:3 pff (Sloboda odustala!)
26.05.1935. Sava (Bos. Gradiška) - Građanski (Derventa) 4:2
25.06.1935. Građanski (Derventa) - Sava (Bos. Gradiška) 2:6
Finale
30.06.1935. Slavija (Prijedor) - Sava (Bos. Gradiška) 3:0 (poništena nakon žalbe LSK Sava!)
07.07.1935. Sava (Bos. Gradiška) - Slavija (Prijedor) 1:1
21.07.1935. Slavija (Prijedor) - Sava (Bos. Gradiška) 3:2 (nova!)

Finale za prvaka podsaveza

04.08.1935. Krajišnik (Banja Luka) - Slavija (Prijedor) 7:1