1933-1934

PRVA DRŽAVNA LIGA KRALJEVINE

Ove sezone nije igrana državna liga zbog nesuglasica oko načina odigravanja. Liga je ovako trebala da izgleda, 8 timova iz prethone sezone prema plasmanu: BSK (Beograd), Hajduk (Split), Jugoslavija (Beograd), HAŠK (Zagreb), BASK (Beograd), Građanski (Zagreb), Concordia (Zagreb) i Primorje (Ljubljana) te još 2 tima koji su dobijeni posle kvalfiikacija: Sparta (Zemun) i JRSK Split (Split). Prvobitno je trebalo da ta 2 tima igraju i dodatne kvalifikacije protiv 9. i 10. na tabeli iz sezone 1932/1933. Slavije (Sarajevo) i Slavije (Osijek) ali je na sednici J.N.S.-a 17.12.1933. izglasano da ta 2 tima uđu direktno a da obe Slavije napuste ligu zajedno sa Vojvodinom. Objavljen je žreb i raspored tog prvenstva koji je trebalo da izgleda ovako:

04.03.1934. BASK - Sparta n/o, HAŠK - Split n/o
11.03.1934. BSK - BASK n/o, Concordia - HAŠK n/o
18.03.1934. Sparta - BSK n/o, BASK - Jugoslavija n/o, Concordia - Split n/o, Primorje - HAŠK n/o
23.03.1934. BSK - Građanski n/o, Sparta - Jugoslavija n/o, HAŠK - Hajduk n/o, Primorje - Concordia n/o
01.04.1934. BASK - Concordia n/o
02.04.1934. Sparta - Concordia n/o
08.04.1934. Građanski - HAŠK n/o, Split - Hajduk n/o
22.04.1934. BSK - Jugoslavija n/o, Concordia - Građanski n/o, Split - HAŠK n/o, Primorje - Hajduk n/o
29.04.1934. HAŠK - BSK n/o, Jugoslavija - Građanski n/o, Hajduk - Concordia n/o, Primorje - Split n/o
06.05.1934. Hajduk - BASK n/o, BSK - Concordia n/o, HAŠK - Jugoslavija n/o, Primorje - Građanski n/o
07.05.1934. (ili 10.05.1934.) Split - BASK n/o
13.05.1934. BSK - Hajduk n/o, Concordia - BASK n/o, Primorje - Jugoslavija n/o, Split - Građanski n/o
17.05.1934. BASK - Hajduk n/o
20.05.1934. BSK - Split n/o
24.05.1934. Jugoslavija - Split n/o
03.06.1934. Jugoslavija - Concordia n/o, Sparta - Primorje n/o
24.06.1934. Jugoslavija - Hajduk n/o, Primorje - BSK n/o, HAŠK - BASK n/o
28.06.1934. Sparta - Hajduk n/o
29.06.1934. Građanski - BASK n/o
01.07.1934. Primorje - BASK n/o, BSK - Sparta n/o, Građanski - Primorje n/o
05.08.1934. BASK - BSK n/o, Primorje - Građanski n/o, Sparta - HAŠK n/o
12.08.1934. Hajduk - BSK n/o, Građanski - Sparta n/o, Jugoslavija - BASK n/o
15.08.1934. Split - BSK n/o, Primorje - Sparta n/o, HAŠK - Concordia n/o
19.08.1934. BSK - HAŠK n/o, Građanski - Jugoslavija n/o, Sparta - BASK n/o, Split - Primorje n/o
26.08.1934. Concordia - Sparta n/o
02.09.1934. Sparta - Split n/o
06.09.1934. BASK - Split n/o
08.09.1934. Hajduk - Sparta n/o, HAŠK - Primorje n/o
09.09.1934. Split - Sparta n/o, Jugoslavija - BSK n/o, Građanski - Concordia n/o
16.09.1934. Građanski - BSK n/o, Jugoslavija - Sparta n/o, Hajduk - HAŠK n/o
23.09.1934. Concordia - Primorje n/o, Sparta - Građanski n/o
30.09.1934. BASK - Građanski n/o, Concordia - Hajduk n/o
07.10.1934. Concordia - BSK n/o, Jugoslavija - HAŠK n/o, Hajduk - Primorje n/o
14.10.1934. BSK - Primorje n/o, Concordia - Jugoslavija n/o, Hajduk - Građanski n/o
21.10.1934. HAŠK - Građanski n/o, BASK - Primorje n/o, Split - Concordia n/o
28.10.1934. Jugoslavija - Primorje n/o, HAŠK - Sparta n/o, Hajduk - Split n/o
01.11.1934. Split - Jugoslavija n/o
04.11.1934. Hajduk - Jugoslavija n/o, BASK - HAŠK n/o, Građanski - Split n/o


KVALIFIKACIJE ZA NACIONALNU LIGU

Igrale su se kvalifikacije po zonama: Zapadnoj i Istočnoj, geografski podeljenoj između podsaveza. Pobednici zona ulaze u nacionalnu ligu.

Zapadna zona

Igraju prvaci Ljubljanskog, Zagrebačkog, Splitskog, Subotičkog i Osiječkog podsaveza!

Prva grupa

Polufinale
25.06.1933. I SSK Maribor (Maribor) - JRSK Split (Split) 1:1 (1:1)
02.07.1933. JRSK Split (Split) - I SSK Maribor (Maribor) 2:0 (0:0)
Finale
23.07.1933. Viktorija (Zagreb) - JRSK Split (Split) 2:1 (2:0)
30.07.1933. JRSK Split (Split) - Viktorija (Zagreb) 3:1 (2:1)

Druga grupa

06.08.1933. Tri Zvezde (Apatin) - Hajduk (Osijek) 0:0
20.08.1933. Hajduk (Osijek) - Tri Zvezde (Apatin) 1:2 (0:0)

Finale zone

03.09.1933. JRSK Split (Split) - Tri Zvezde (Apatin) 4:0 (2:0)
10.09.1933. Tri Zvezde (Apatin) - JRSK Split (Split) 4:1 (3:0)
JRSK Split iz Splita se kvalifikovao za nacionalnu ligu!

Istočna zona

Igraju prvaci Beogradskog, Novosadskog, Velikobečkerečkog i Sarajevskog uz učesnike Južnog kupa (prvi i drugi tim Niškog, Kragujevačkog i Skopskog podsaveza).

Prva grupa

Južni kup - I kolo
13.08.1933. Građanski (Niš) - Šumadija (Kragujevac) 2:1 (1:0)
20.08.1933. Šumadija (Kragujevac) - Građanski (Niš) 2:2 (1:1)
13.08.1933. Jugoslavija (Prilep) - Car Lazar (Kruševac) 0:1 (0:0)
20.08.1933. Car Lazar (Kruševac) - Jugoslavija (Prilep) 2:0 (1:0)
Južni kup - II kolo (Polufinale)
13.08.1933. Jedinstvo (Paraćin) - SSK (Skoplje) 4:0 (2:0)
20.08.1933. SSK (Skoplje) - Jedinstvo (Paraćin) 2:0 (0:0)
27.08.1933. Građanski (Niš) - Car Lazar (Kruševac) 3:2 (1:1)
03.09.1933. Car Lazar (Kruševac) - Građanski (Niš) 0:0
Južni kup - Finale
17.09.1933. Građanski (Niš) - Jedinstvo (Paraćin) 3:1 (0:0)
24.09.1933. Jedinstvo (Paraćin) - Građanski (Niš) 0:2 (0:1)
Pobednik Južnog kupa igra protiv prvaka Sarajeva!

Finale
08.10.1933. Građanski (Niš) - SAŠK (Sarajevo) 4:0 (4:0)
15.10.1933. SAŠK (Sarajevo) - Građanski (Niš) 2:0 (0:0)

Druga grupa

Polufinale
23.07.1933. NAK (Novi Sad) - Sparta (Zemun) 4:1 (2:1)
30.07.1933. Sparta (Zemun) - NAK (Novi Sad) 7:1 (4:1)
Finale
03.09.1933. ŽSK (Veliki Bečkerek) - Sparta (Zemun) 1:4 (0:2)
10.09.1933. Sparta (Zemun) - ŽSK (Veliki Bečkerek) 5:0 (2:0)

Finale zone

22.10.1933. Sparta (Zemun) - Građanski (Niš) 3:2 (1:1)
29.10.1933. Građanski (Niš) - Sparta (Zemun) 0:2 (0:2)
Sparta iz Zemuna se kvalifikovala za nacionalnu ligu!


TAKMIČENJA PO PODSAVEZIMA 

BEOGRADSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
01.10.1933. BUSK - Obilić 4:3, Vitez - Radnički 1:1, Sparta - ZAŠK 8:2 (poništeno!)
08.10.1933. ZAŠK - BUSK 2:0, Vitez - Sloga 2:1, Sparta - Obilić 3:1 (poništeno!)
15.10.1933. Radnički - Grafičar 2:2, ZAŠK - Sloga 3:2
22.10.1933. Grafičar - Obilić 3:2, BUSK - Vitez 3:1
29.10.1933. Vitez - Grafičar 2:1, Radnički - ZAŠK 2:0
05.11.1933. Radnički - Obilić 2:1, BUSK - Sloga 0:3
12.11.1933. Vitez - Obilić 2:0, Sloga - Radnički 4:2 (poništeno!)
19.11.1933. ZAŠK - Obilić 2:2, Radnički - BUSK 2:1
26.11.1933. ZAŠK - Vitez 3:2, Grafičar - Sloga 1:0
03.12.1933. Grafičar - BUSK 4:3
10.12.1933. ZAŠK - Grafičar 5:4, Sloga - Obilić 5:5
04.03.1934. Radnički - Sloga 2:2 (nova!)
Prolećni deo:
25.03.1934. Obilić - Vitez 0:0, Sloga - Grafičar 3:2
01.04.1934. ZAŠK - Vitez 1:1
15.04.1934. Sloga - BUSK 3:2, ZAŠK - Obilić 2:3
22.04.1934. Obilić - Grafičar 0:1, BUSK - Vitez 1:4, Radnički - ZAŠK 1:2 (prekinuto u 75 min, nastavak igran 27.5.)
29.04.1934. Grafičar - Radnički 3:0
06.05.1934. Obilić - BUSK 0:1, Sloga - Vitez 4:0
13.05.1934. BUSK - ZAŠK 2:1, Obilić - Sloga 0:1 (prekinuto u 70 min, nastavak igran 24.6.)
03.06.1934. Grafičar - Vitez 1:1
17.06.1934. BUSK - Grafičar 8:2
24.06.1934. Grafičar - ZAŠK 2:1, Radnički - Vitez 3:1
01.07.1934. Sloga - ZAŠK 3:1
08.07.1934. BUSK - Radnički 0:1
15.07.1934. Radnički - Sloga 2:2
30.12.1934. Obilić - Radnički 4:1 (U.O. BLP-a poništio odluku P.O. Koji je vericirao utakmicu 3:0 par forfe za Radnički, igrana nova utakmica umesto određen 20.5.!)

Tabela

1. Sloga (Beograd) 12 6 3 3 28:20 15
2. Radnički (Beograd) 12 5 4 3 19:19 14
3. Grafičar (Beograd) 12 6 2 4 26:27 14
4. ZAŠK (Zemun) 12 5 2 5 23:24 12
5. Vitez (Zemun) 12 4 4 4 17:19 12
6. BUSK (Beograd) 12 5 0 7 25:26 10
7. Obilić (Beograd) 12 2 3 7 20:24 7

Napomena:

Sparta iz Zemuna je odustala nakon ulaska u nacionalnu ligu (skor 2 2 0 0 11:3 4) ali nakon neodigravanja lige, nije vraćena nazad u podsavez nego je dočekala kvalifikacije za sledeću sezonu nacionalne lige!

ZAGREBAČKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
24.09.1933. Slavija - Grafičar 3:0, Uskok - Viktorija 3:2, Derby - Šparta 3:2
01.10.1933. Viktorija - Grafičar 12:0, Derby - Željezničar 2:1
08.10.1933. Slavija - Derby 2:1, Uskok - Grafičar 1:1
15.10.1933. Viktorija - Slavija 4:2, Željezničar - Šparta 1:0
22.10.1933. Šparta - Grafičar 5:1, Slavija - Uskok 3:1, Željezničar - Viktorija 1:0
29.10.1933. Željezničar - Uskok 2:2, Derby - Grafičar 5:0, Šparta - Slavija 7:0
05.11.1933. Derby - Uskok 1:1 (poništeno!), Šparta - Viktorija 3:0
12.11.1933. Viktorija - Derby 3:1, Željezničar - Grafičar 8:1
19.11.1933. Željezničar - Slavija 3:1, Uskok - Šparta 1:0
03.12.1933. Šparta - Jugoslavija 3:0 pff (Jugoslavija pod kaznom!)
10.12.1933. Željezničar - Jugoslavija 3:0 pff (Jugoslavija pod kaznom, poništeno!)
17.12.1933. Uskok - Jugoslavija 3:0 pff (Jugoslavija pod kaznom, poništeno!)
21.01.1934. Jugoslavija - Slavija 4:1
04.02.1934. Grafičar - Jugoslavija 2:1
11.02.1934. Željezničar - Jugoslavija 3:0 (nova!)
18.02.1934. Uskok - Jugoslavija 2:0 (nova!)
25.02.1934. Jugoslavija - Derby 4:2
04.03.1934. Uskok - Derby 4:1 (nova!)
Prolećni deo:
25.03.1934. Derby - Grafičar 2:1, Željezničar - Jugoslavija 2:0
01.04.1934. Slavija - Šparta 1:0, Viktorija - Uskok 2:1
15.04.1934. Jugoslavija - Slavija 6:1, Željezničar - Šparta 2:1 (prekinuto pri rezultatu 1:1, nastavak igran 27.5.), Uskok - Grafičar 2:2, Viktorija - Derby 1:1
22.04.1934. Šparta - Derby 3:0, Uskok - Jugoslavija 5:4, Viktorija - Grafičar 5:1, Željezničar - Slavija 4:0
29.04.1934. Uskok - Slavija 4:0, Viktorija - Željezničar 1:1
06.05.1934. Željezničar - Grafičar 3:0 (poništeno!), Jugoslavija - Šparta 2:1
13.05.1934. Uskok - Derby 5:1, Šparta - Viktorija 4:1
27.05.1934. Slavija - Grafičar 2:0, Jugoslavija - Derby 4:0
03.06.1934. Grafičar - Jugoslavija 1:1, Šparta - Uskok 2:1, Viktorija - Slavija 4:1, Željezničar - Derby 6:1
17.06.1934. Grafičar - Šparta 6:3, Slavija - Derby 3:2, Viktorija - Jugoslavija 5:0, Željezničar - Uskok 2:0
24.06.1934. Željezničar - Grafičar 5:0 (nova!)

Tabela

1. Željezničar (Zagreb) 14 11 2 1 41:9 24
2. Viktorija (Zagreb) 14 7 3 4 42:21 17
3. Uskok (Zagreb) 14 7 3 4 32:22 17
4. Šparta (Zagreb) 14 8 0 6 37:16 16
5. Slavija (Zagreb) 14 6 0 8 20:40 12
6. Jugoslavija (Zagreb) 14 5 1 8 30:33 11
7. Derby (Zagreb) 14 4 1 9 22:39 9
8. Grafičar (Zagreb) 14 2 2 10 16:60 6

SPLITSKI PODSAVEZ

Splitski podsavez je razdeljen na 2 grupe: Split i provincija (igra po dvostrukom kup sistemu na jesen i jednostrukom kup sistemu na proleće).

Rezultati

Jesenji deo:
29.10.1933. Solin - Orijent 9:0, Vuk - AŠK 3:0
05.11.1933. Solin - AŠK 2:1 (prekinuto 3 min pred kraj, ostatak odigran 11.02.1934.), Vuk - Orijent 1:0
12.11.1933. Solin - Vuk 0:1
19.11.1933. Orijent - Solin 1:0
03.12.1933. AŠK - Solin 2:0
10.12.1933. Vuk - Solin 2:0
17.12.1933. Orijent - AŠK 0:9
24.12.1933. AŠK - Orijent 12:0
31.12.1933. AŠK - Vuk 1:2
01.01.1934. Orijent - Vuk 0:3 pff
Prolećni deo:
25.03.1934. AŠK - Solin 2:0
15.04.1934. AŠK - Vuk 3:1
29.04.1934. Solin - Vuk 0:3 pff (otkazana zbog nesuglasica, trebala da se održi 27.05. ali nije)
03.06.1934. AŠK - Solin 6:1
24.06.1934. Vuk - AŠK 0:2
15.07.1934. Vuk - Solin 4:1

Tabela

1. Vuk (Split) 8 6 0 2 16:7 12
2. A.Š.K. (Split) 8 5 0 3 18:8 10
3. SK Solin (Solin) 8 1 0 6 4:22 2

Napomena:

Učestvovao i četvrti klub - Orijent, ali je rasturen pred prolećni deo, pa su njegove utakmice prema $11 pravilnika J.N.S.-a o odigravanju prvenstvenih utakmica brisane kao da nisu ni odigrane! Igrano u 4 kruga zbog malog broja klubova!

Tabela sa Orijentom

1. Vuk (Split) 12 10 0 2 26:7 20
2. A.Š.K. (Split) 12 9 0 3 45:9 18
3. SK Solin (Solin) 12 4 0 8 19:22 8
4. Orijent (Split) 12 1 0 11 1:52 2

Napomena:

Orijentove utakmice su računate par-forfe za protivnika jer je ušao u likvidaciju!

Jesenji deo

Igra se po dvostrukom kup-sistemu!
I kolo
29.10.1933. Slaven (Trogir) - Jadran (Kaštel Sućurac) 0:3 pff
29.10.1933. Osvit (Šibenik) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 3:0 pff (GOŠK zbog kvara na autobusu zakasnio na utakmicu, odigrana prijateljska 4:1 za Osvit)
29.10.1933. Junak (Sinj) - Troglav (Livno) 3:0 pff (Troglav nije mogao stići zbog kvara na autobusu)
29.10.1933. Orkan (Dugi Rat) - Uranija (Baška Voda) 7:1
29.10.1933. Zmaj (Makarska) - Narona (Metković) 0:3 pff
29.10.1933. GOŠK (Dubrovnik) - Građanski (Dubrovnik) 0:3 pff

II kolo
12.11.1933. Jadran (Kaštel (Sućurac) - Slaven (Trogir) 3:0 pff
12.11.1933. GOŠK (Kaštel Gomilica) - Osvit (Šibenik) 2:6
12.11.1933. Troglav (Livno) - Junak (Sinj) 0:3 pff
12.11.1933. Uranija (Baška Voda) - Orkan (Dugi Rat) 3:0 pff (završilo se 1:5, ali je Orkan imao dva igrača koji nisu smeli igrati)
12.11.1933. Narona (Metković) - Zmaj (Makarska) 3:0 pff
12.11.1933. Građanski (Dubrovnik) - GOŠK (Dubrovnik) 3:0 pff

III kolo
26.11.1933. Troglav (Livno) - Unac (Drvar) 3:0 pff
26.11.1933. Orkan (Dugi Rat) - Narona (Metković) 3:0 pff
10.12.1933. Jadran (Kaštel Sućurac) - Osvit (Šibenik) 1:3
Prema žrebu, pobednik iz Dubrovnika je slobodan!

IV kolo
10.12.1933. Unac (Drvar) - Troglav (Livno) 0:3 pff
10.12.1933. Narona (Metković) - Orkan (Dugi Rat) 0:3 pff
17.12.1933. Osvit (Šibenik) - Jadran (Kaštel Sućurac) ?

V kolo (Polufinale)
24.12.1933. Orkan (Dugi Rat) - Građanski (Dubrovnik) ?
07.01.1934. Građanski (Dubrovnik) - Orkan (Dugi Rat) ?
14.01.1934. Troglav (Livno) - Osvit (Šibenik) 0:3 pff
21.01.1934. Osvit (Šibenik) - Troglav (Livno) 3:0 pff

Finale
28.01.1934. Orkan (Dugi Rat) - Osvit (Šibenik) 0:2
11.02.1934. Osvit (Šibenik) - Orkan (Dugi Rat) 6:1

Prolećni deo

Trebalo da se igra po dvostrukom kup-sistemu, međutim veći deo klubova je odustao pa je finale samo odigrano u tom stilu igranja! U smislu člana 2 prvenstvenih utakmica oslobođeni su od igranja za ovu godinu sledeći klubovi: Junak (Sinj), Troglav (Livno), Unac (Drvar), Zmaj (Makarska), Narona (Metković), GOŠK (Gruž), Građanski (Dubrovnik), Slaven (Trogir).

I kolo (Četvrtfinale)
24.06.1934. Avia (Kaštel Stari) - Jadran (Kaštel Sućurac) 3:0 pff
01.07.1934. Jadran (Kaštel Sućurac) - Avia (Kaštel Stari) n/o
24.06.1934. GOŠK (Kaštel Gomilica) - Primorje (Kaštel Novi) 5:0
Napomena: Igrano u Kaštel Sućurcu!
01.07.1934. Primorje (Kaštel Novi) - GOŠK (Kaštel Gomilica) n/o
24.06.1934. Orkan (Dugi Rat) - Uranija (Baška Voda) 3:0 pff
01.07.1934. Uranija (Baška Voda) - Orkan (Dugi Rat) n/o
Osvit (Šibenik) je slobodan voljom žreba

II kolo (Polufinale)
08.07.1934. Orkan (Dugi Rat) - Osvit (Šibenik) 3:0 pff
29.07.1934. Avia (Kaštel Stari) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 1:0

III kolo (Finale)
05.08.1934. Orkan (Dugi Rat) - Avia (Kaštel Stari) 4:3
12.08.1934. Avia (Kaštel Stari) - Orkan (Dugi Rat) 4:1

Finale za prvaka podsaveza

01.11.1934. Vuk (Split) - Avia (Kaštel Stari) 2:1

LJUBLJANSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
24.09.1933. ČŠK - Željezničar 2:7
01.10.1933. Hermes - ČŠK 5:5
08.10.1933. Hermes - Željezničar 1:0, Celje - Maribor 4:1, ČŠK - Rapid 4:2
15.10.1933. ČŠK - Ilirija 4:1, Celje - Hermes 3:3
22.10.1933. Ilirija - Hermes 6:1, Celje - ČŠK 1:1
29.10.1933. Ilirija - Celje 2:0, ČŠK - Maribor 4:2
05.11.1933. Hermes - Maribor 1:0, Ilirija - Željezničar 5:4, Rapid - Celje 4:1
12.11.1933. Ilirija - Maribor 11:2, Željezničar - Celje 4:3
19.11.1933. Željezničar - Maribor 3:1
26.11.1933. Rapid - Hermes 4:1
03.12.1933. Ilirija - Rapid 1:1
Prolećni deo:
01.04.1934. ČŠK - Celje 3:1
08.04.1934. Željezničar - Hermes 7:1
15.04.1934. Željezničar - ČŠK 2:1, Ilirija - Celje 3:2, Maribor - Hermes 5:1
22.04.1934. Hermes - Celje 2:0, Maribor - ČŠK 2:2
29.04.1934. Hermes - Ilirija 2:2, Celje - Maribor 5:4
06.05.1934. Hermes - ČŠK 1:1, Željezničar - Celje 5:2
13.05.1934. Željezničar - Maribor 1:1
03.06.1934. Ilirija - Željezničar 4:4
23.06.1934. Maribor - Rapid 3:2
24.06.1934. Ilirija - ČŠK 5:1, Rapid - Hermes 4:0

Tabela

1. Ilirija (Ljubljana) 10 7 2 1 42:20 16
2. Železničar (Maribor) 10 6 2 2 37:21 14
3. Čakovečki ŠK (Čakovec) 10 3 4 3 24:27 12
4. Hermes (Ljubljana) 10 3 4 3 18:29 10
5. SK Celje (Celje) 10 2 2 6 21:28 6
6. I SSK Maribor (Maribor) 10 1 2 7 18:36 6
-. Rapid (Maribor) 6 3 1 2 17:10 7

Napomena:

Prema odluci J.N.S.-a Rapid je izbačen iz daljeg takmičenja!

SUBOTIČKI PODSAVEZ

Promenjen je način odigravanja jer je uvedena i treća provincijska grupa. Prvaci tri provincijske grupe (Srednjebačka, Potiska i Dunavska) uz prvaka iz Subotičke grupe razigravaju po dvostrukom bod-sistemu za prvaka podsaveza.

Rezultati

03.06.1934. SAK - VSC 8:0
10.06.1934. Tri Zvezde - ŽAK 4:3
17.06.1934. VSC - ŽAK 0:2, Tri Zvezde - SAK 3:3
24.06.1934. VSC - Tri Zvezde 0:5
29.06.1934. ŽAK - Tri Zvezde 0:1
01.07.1934. VSC - SAK 1:2
04.07.1934. SAK - Tri Zvezde 0:1, ŽAK - VSC 3:0 pff
08.07.1934. SAK - ŽAK 0:3, Tri Zvezde - VSC 7:0
15.07.1934. ŽAK - SAK 6:1

Tabela

1. Tri Zvezde (Apatin) 6 5 1 0 21:6 11
2. ŽAK (Subotica) 6 4 0 2 17:6 8
3. Senćanski AK (Senta) 6 2 1 3 14:14 5
4. Vrbaški SC (Vrbas) 6 0 0 6 1:27 0

Rezultati

Jesenji deo:
24.09.1933. Bačka - SAND 6:3, SEC - Sport 4:1, FAKO - Konkordija 1:0
01.10.1933. ŽAK - Hajduk 3:2, SEC - FAKO 2:2, SMTC - Konkordija 4:1
08.10.1933. SEC - Bačka 4:1
15.10.1933. Konkordija - Hajduk 1:0, ŽAK - Sport 3:2, SEC - SAND 5:2, Bačka - FAKO 3:1
22.10.1933. Hajduk - Sport 2:0, ŽAK - SEC 5:2, Bačka - Konkordija 3:0
29.10.1933. SEC - Hajduk 3:3, Bačka - SMTC 4:2, Sport - Konkordija 3:0
05.11.1933. Bačka - ŽAK 2:0, FAKO - Sport 0:0, SEC - Konkordija 1:0
12.11.1933. Bačka - Hajduk 4:1, SAND - ŽAK 3:3 (anulirana po žalbi ŽAK-a), SMTC - Sport 0:0
19.11.1933. FAKO - Hajduk 2:0, SAND - Konkordija 5:1, ŽAK - SMTC 6:2
26.11.1933. FAKO - SMTC 0:0, SAND - Hajduk 2:1
03.12.1933. SAND - FAKO 3:1, ŽAK - Konkordija 7:0, SMTC - Hajduk 6:1
10.12.1933. SAND - SMTC 4:1, ŽAK - FAKO 7:1
25.02.1934. SAND - Sport 1:0, SEC - SMTC 2:0
04.03.1934. ŽAK - SAND 5:0 (nova, ponovljena)
Prolećni deo:
11.03.1934. SEC - Sport 3:0, SAND - FAKO 2:1, Bačka - SMTC 6:1
18.03.1934. SAND - SMTC 2:1, ŽAK - Hajduk 4:0, Bačka - Konkordija 6:1
25.03.1934. Bačka - SEC 5:0, Sport - Hajduk 2:0
08.04.1934. SAND - Hajduk 2:0, Bačka - Sport 6:0, SEC - SMTC 2:2
15.04.1934. ŽAK - Konkordija 4:0, Bačka - FAKO 1:0, SMTC - Hajduk 5:2
22.04.1934. SEC - Konkordija 5:0, Bačka - SAND 4:2, FAKO - Sport 1:1
29.04.1934. SEC - ŽAK 2:1, Sport - Konkordija 1:1, Hajduk - FAKO 3:0
06.05.1934. ŽAK - SMTC 3:0 pff (završeno 0:1, ali je golman SMTC bio pogrešno verficiran), SAND - Konkordija 1:0, SEC - FAKO 0:0
10.05.1934. ŽAK - SAND 2:1
13.05.1934. ŽAK - Bačka 4:0, SMTC - Sport 0:3 pff (završeno 6:0), SAND - SEC 2:2
27.05.1934. FAKO - Konkordija 3:0, Bačka - Hajduk 4:0, SAND - Sport 1:2
31.05.1934. ŽAK - FAKO 2:0
02.06.1934. ŽAK - Sport 8:1
03.06.1934. SEC - Hajduk 3:0, SMTC - FAKO 0:3 pff (SMTC suspendovan!)
10.06.1934. SMTC - Konkordija 0:3 pff (SMTC suspendovan!)
17.06.1934. Konkordija - Hajduk 1:1

Tabela

1. ŽAK (Subotica) 16 14 0 2 65:18 28
2. Bačka (Subotica) 16 14 0 2 59:19 28
3. S.E.C. (Subotica) 16 9 5 2 41:23 23
4. SAND (Subotica) 16 9 1 6 32:32 19
5. Sport (Subotica) 16 4 4 8 17:36 12
6. FAKO (Subotica) 16 3 5 8 15:25 11
7. S.M.T.C. (Subotica) 16 3 3 10 24:43 9
8. Konkordija (Subotica) 16 3 2 11 13:45 8
9. Hajduk (Subotica) 16 2 2 12 19:34 6

Rezultati

Jesenji deo:
10.09.1933. BAK - ŽAK 1:1, BSU - OSC 7:0, SSU - SAK 5:2
17.09.1933. ŽAK - Slavija 2:1, OSC - SAK 3:0, BSU - Tri Zvezde 4:0, BAK - SSU 1:1
24.09.1933. OSC - SSU 3:1, BAK - Slavija 0:2, ŽAK - Tri Zvezde 0:2
01.10.1933. Tri Zvezde - BAK 8:0, OSC - Slavija 3:1, ŽAK - BSU 0:3
08.10.1933. BSU - BAK 6:1, Tri Zvezde - SSU 3:2, SAK - Slavija 2:0
15.10.1933. BAK - OSC 1:5, Slavija - SSU 1:2
22.10.1933. OSC - Tri Zvezde 4:1, SSU - ŽAK 3:1, BAK - SAK 2:2
29.10.1933. Tri Zvezde - SAK 8:1, SSU - BSU 3:0, OSC - ŽAK 2:2
12.11.1933. Slavija - BSU 2:2
19.11.1933. SAK - ŽAK 2:3, Tri Zvezde - Slavija 7:0
26.11.1933. SAK - BSU 1:0
Prolećni deo:
11.03.1934. BSU - ŽAK 6:3, SSU - OSC 0:2
18.03.1934. ŽAK - BAK 4:0, BSU - SSU 1:1
25.03.1934. Slavija - Tri Zvezde 0:3 pff (Slavija suspendovana), BAK - BSU 2:0, SAK - SSU 2:1
08.04.1934. ŽAK - OSC 0:1, BSU - Slavija 3:0 pff (Slavija suspendovana), SSU - BAK 6:1
15.04.1934. Slavija - BAK 0:3 pff (Slavija suspendovana), Tri Zvezde - ŽAK 3:1
22.04.1934. OSC - BAK 4:0, SSU - Tri Zvezde 1:1, BSU - SAK 3:2
29.04.1934. Tri Zvezde - OSC 6:0, ŽAK - SSU 1:5, SAK - BAK 4:3
06.05.1934. BAK - Tri Zvezde 0:4, SSU - Slavija 1:0, OSC - BSU 1:0
10.05.1934. SAK - OSC 0:0
13.05.1934. Tri Zvezde - BSU 2:1, ŽAK - SAK 2:0
27.05.1934. Slavija - ŽAK 1:0, SAK - Tri Zvezde 1:4
31.05.1934. Slavija - OSC 4:0
03.06.1934. SAK - Slavija 1:2

Tabela

1. Tri Zvezde (Apatin) 14 11 1 2 52:15 23
2. Odžački SC (Odžaci) 14 9 2 3 28:23 20
3. Somborsko SU (Sombor) 14 7 3 4 32:19 17
4. Bezdansko SU (Bezdan) 14 7 2 5 36:18 16
5. ŽAK (Sombor) 14 4 2 8 20:30 10
6. Somborski AK (Sombor) 14 4 2 8 20:36 10
7. Slavija (Sombor) 14 3 1 9 14:29 9
8. Bajmočki AK (Bajmok) 14 2 3 9 15:47 5

Rezultati

Jesenji deo:
17.09.1933. Plava Zvezda - Radnički 2:1
24.09.1933. SAK - Radnički 2:0, Plava Zvezda - Triglav 1:1
01.10.1933. Građanski - Plava Zvezda 4:0, SAK - Molac 2:1
08.10.1933. SAK - Plava Zvezda 5:0, Molac - Triglav 6:1
15.10.1933. SAK - Triglav 0:0, Molac - Radnički 2:1
17.10.1933. Triglav - Građanski 1:1
22.10.1933. SAK - Građanski 3:2, Molac - Plava Zvezda 4:1
29.10.1933. Radnički - Triglav 2:1, Građanski - Molac 6:2
05.11.1933. Građanski - Radnički 9:0
Prolećni deo:
18.03.1934. Građanski - Triglav 4:0, Plava Zvezda - SAK 2:2
25.03.1934. Molac - Radnički 3:2, Plava Zvezda - Građanski 1:4
08.04.1934. SAK - Triglav 2:0
15.04.1934. Građanski - SAK 1:1, Radnički - Plava Zvezda 1:0
22.04.1934. Triglav - Molac 0:1
29.04.1934. Triglav - Plava Zvezda 4:2, SAK - Molac 1:0
06.05.1934. Triglav - Radnički 2:0, Molac - Građanski 1:4
13.05.1934. Radnički - Građanski 1:4
27.05.1934. Plava Zvezda - Molac 2:1
31.05.1934. Radnički - SAK 2:3

Tabela

1. Senćanski AK (Senta) 10 7 3 0 21:8 17
2. Građanski (Stari Bečej) 10 7 2 1 39:10 16
3. Molac (Mol) 10 5 0 5 21:20 10
4. Triglav (Čantavir) 10 2 3 5 10:19 7
5. Plava Zvezda (Ada) 10 2 2 6 11:27 6
6. Radnički (Senta) 10 2 0 8 10:28 4

Rezultati

Jesenji deo:
17.09.1933. VSC - CSK 1:0, FSK - Krivaja 3:1
24.09.1933. Dulcis - CSK 3:1, FSK - VSC 3:2, JAK - Krivaja 3:0
01.10.1933. VSC - Krivaja 3:2, JAK - Dulcis 4:4, FSK - CSK 4:3
08.10.1933. JAK - FSK 10:0, VSC - Dulcis 3:0, CSK - Krivaja 5:2
15.10.1933. Dulcis - Krivaja 0:0
22.10.1933. CSK - JAK 3:2
29.10.1933. VSC - JAK 5:1
05.11.1933. Dulcis - FSK 4:0
Prolećni deo:
18.03.1934. Krivaja - Dulcis 1:2, CSK - FSK 8:3
25.03.1934. JAK - VSC 0:1, Dulcis - FSK 12:0
08.04.1934. Krivaja - CSK 1:2, FSK - JAK 0:2
15.04.1934. CSK - Dulcis 2:5, VSC - FSK 4:0
22.04.1934. Krivaja - JAK 1:3
29.04.1934. FSK - Krivaja 0:3 pff, JAK - CSK 6:3
06.05.1934. Krivaja - VSC 0:4, JAK - Dulcis 0:3
10.05.1934. CSK - VSC 2:1
13.05.1934. Dulcis - VSC 0:1

Tabela

1. Vrbaški SC (Vrbas) 10 8 0 2 25:8 16
2. Dulcis (Vrbas) 10 6 2 2 33:12 14
3. Jugoslovenski AK (Bačka Topola) 10 5 1 4 31:20 11
4. Crvenački SK (Crvenka) 10 5 0 5 29:28 10
5. Feketički SK (Feketić) 10 3 0 7 13:49 6
6. Krivaja (Stara Moravica) 10 1 1 8 11:25 3

SARAJEVSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
05.11.1933. Hajduk - Igman 3:0
12.11.1933. Hajduk - Sloga 2:2
19.11.1933. Sloga - Željezničar 1:0
26.11.1933. Hajduk - Željezničar 3:2
01.12.1933. SAŠK - Hajduk 2:0
08.12.1933. Željezničar - Igman 6:1
10.12.1933. Sloga - Igman 3:3
06.01.1934. SAŠK - Željezničar 5:2
14.01.1934. Sloga - SAŠK 0:3
21.01.1934. SAŠK - Igman 6:1
Prolećni deo:
21.05.1934. Željezničar - SAŠK 3:1
27.05.1934. Željezničar - Igman 2:0
03.06.1934. Hajduk - Željezničar 2:1
29.07.1934. Željezničar - Sloga 1:1
...

Tabela

1. SAŠK (Sarajevo) 8 6 0 2 28:12 12
2. Sloga (Sarajevo) 8 3 4 1 20:13 10
3. Hajduk (Sarajevo) 8 4 2 2 17:22 10
4. Željezničar (Sarajevo) 8 3 1 4 13:13 7
5. Igman (Ilidža) 8 0 1 7 4:32 1

OSIJEČKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
08.10.1933. Hajduk - Makabi 3:0
15.10.1933. Hajduk - Građanski 2:1
22.10.1933. Makabi - Elektra 0:2
29.10.1933. Grafičar - Cibalija 0:4
05.11.1933. Hajduk - Elektra 2:0, Cibalija - Makabi 2:0
12.11.1933. Građanski - Grafičar 4:1
26.11.1933. Građanski - Cibalija 1:0
03.12.1933. Grafičar - Hajduk 2:0
21.01.1934. Makabi - Grafičar 3:2
24.01.1933. Makabi - Građanski 1:1
28.01.1933. Cibalija - Hajduk 0:4
04.02.1933. Građanski - Elektra 1:1
11.02.1934. Elektra - Grafičar 1:1
18.02.1934. Cibalija - Elektra 2:2
Prolećni deo:
25.02.1934. Makabi - Cibalija 0:1
04.03.1934. Elektra - Makabi 1:0
11.03.1934. Grafičar - Cibalija 2:0
18.03.1934. Elektra - Građanski 1:1
25.03.1934. Grafičar - Makabi 2:1
08.04.1934. Elektra - Cibalija 5:0
15.04.1934. Građanski - Grafičar 0:0
22.04.1934. Elektra - Grafičar 2:1, Cibalija - Građanski 1:0
06.05.1934. Elektra - Hajduk 0:1
27.05.1934. Građanski - Makabi 3:1
03.06.1934. Hajduk - Grafičar 4:1
17.06.1934. Hajduk - Cibalija 3:1
24.06.1934. Građanski - Hajduk 1:1
01.07.1934. Hajduk - Makabi 4:3

Tabela

1. Hajduk (Osijek) 10 7 1 2 23:12 15
2. Elektra (Osijek) 10 4 4 2 15:9 12
3. Građanski (Osijek) 10 3 5 2 13:9 11
4. Grafičar (Osijek) 10 4 2 4 14:16 10
5. Cibalija (Vinkovci) 10 4 1 5 11:17 9
6. Makabi (Osijek) 10 1 1 8 9:21 3

SKOPSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
17.09.1933. Slavija - Sparta, Vardar - Crna Gora
24.09.1933. Sparta - Vardar, SSK - Crna Gora 0:3 pff (prekinuto, igrači SSK-a napali sudiju!)
01.10.1933. SSK - Sparta, Građanski - Hajduk
08.10.1933. SSK - Građanski
15.10.1933. Građanski - Slavija 1:1, SSK - Hajduk 0:0
22.10.1933. Hajduk - Vardar 4:1, Jug - Slavija 1:3
29.10.1933. SSK - Vardar, Jug - Hajduk
05.11.1933. SSK - Jug
12.11.1933. Hajduk - Sparta 1:3, Građanski - Crna Gora 0:1
19.11.1933. Jug - Vardar, Hajduk - Crna Gora 1:1
26.11.1933. Jug - Sparta, SSK - Slavija
01.12.1933. Građanski - Vardar, Hajduk - Slavija
03.12.1933. Slavija - Crna Gora, Građanski - Sparta
10.12.1933. Slavija - Vardar, Sparta - Crna Gora
17.12.1933. Građanski - Jug 1:3
31.12.1933. Jug - Crna Gora ? (poništeno!)
04.02.1934. SSK - Građanski 3:1
Prolećni deo:
04.03.1934. Jug - Sparta 0:2 (prijateljska?!), Građanski - Slavija 2:4
11.03.1934. Jug - Crna Gora 2:0
18.03.1934. SSK - Vardar 4:2, Građanski - Sparta 2:0
25.03.1934. Građanski - Crna Gora 2:1, Jug - Slavija 3:0
22.04.1934. Crna Gora - Vardar 0:0
06.05.1934. Jug - Hajduk, Slavija - Sparta
13.05.1934. SSK - Crna Gora, Građanski - Hajduk 1:2
17.05.1934. Jug - Građanski
24.05.1934. Slavija - Crna Gora, SSK - Sparta
03.06.1934. Sparta - Crna Gora, Slavija - Vardar
17.06.1934. SSK - Slavija, Hajduk - Vardar
24.06.1934. Jug - Vardar, Slavija - Hajduk
01.07.1934. Sparta - Vardar, Hajduk - Crna Gora
08.07.1934. Građanski - Vardar, SSK - Hajduk
15.07.1934. Hajduk - Sparta, SSK - Građanski
22.07.1934. SSK - Jug

Tabela

1. Skopski SK (Skoplje) 14 9 1 4 40:22 19
2. Hajduk (Skoplje) 14 7 3 4 22:18 17
3. Građanski (Skoplje) 14 7 1 6 27:23 15
4. Slavija (Skoplje) 14 7 1 6 26:25 15
5. Jug (Skoplje) 14 7 0 7 29:25 14
6. Sparta (Skoplje) 14 7 0 7 26:27 14
7. Crna Gora (Skoplje) 14 5 3 6 22:15 13
8. Vardar (Skoplje) 14 2 1 11 13:50 5

NOVOSADSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
17.09.1933. Radnički - Građanski 3:0
24.09.1933. Građanski - NAK 2:3, Mačva - Radnički 6:0
01.10.1933. Građanski - Mačva 2:2
08.10.1933. Mačva - Makabi 5:1
15.10.1933. Građanski - Makabi 4:1, Mačva - NAK 1:2
22.10.1933. Radnički - Makabi 0:2 (prekinuto, nastavak odigran 19.11.)
29.10.1933. Makabi - NAK 2:7
12.11.1933. Radnički - NAK 1:2
Prolećni deo:
15.04.1934. NAK - Radnički 5:2
22.04.1934. Mačva - Građanski 1:3
29.04.1934. NAK - Mačva 6:2
06.05.1934. Makabi - Građanski 1:0
13.05.1934. Makabi - Mačva 4:3 (anulirana)
17.05.1934. NAK - Makabi 6:1, Građanski - Radnički 5:1
17.06.1934. NAK - Građanski 7:1
29.07.1934. Makabi - Mačva 1:2 (nova)
05.08.1934. Makabi - Radnički 2:2
12.08.1934. Radnički - Mačva 4:2

Tabela

1. NAK (Novi Sad) 8 8 0 0 38:12 16
2. Mačva (Šabac) 8 3 1 4 21:19 7
3. Građanski (Sremska Mitrovica) 8 3 1 4 15:18 7
4. Juda Makabi (Novi Sad) 8 2 1 5 10:26 5
5. Radnički (Novi Sad) 8 2 1 5 12:32 5

Napomena:

Vojvodina igrala državnu ligu u jesenjem delu pa je žrebana na proleće i odigrala je neke utakmice do donošenja odluke da učestvuje u državnom prvenstvu po grupama. Stoga u tabeli neće biti računata!

VELIKOBEČKEREČKI PODSAVEZ

Velikobečkerečki nogometni podsavez je ponovo promenio način odigravanja za ovu sezonu. Uz gradske lige (grupe) sa provincijskim ligama (podgrupama) koja je ostala ista promenjen je način odigravanja završnice gde se igraju 2 lige (severna i južna) čiji pobednici igraju za konačan naslov prvaka podsaveza.

Severna liga

Rezultati

03.06.1934. ŽAK - Obilić 4:1
10.06.1934. ŽAK - Švebiše 2:0, Obilić - Sloga 5:1
17.06.1934. Švebiše - ŽAK 0:1, Sloga - Obilić 4:1
24.06.1934. Švebiše - Obilić 1:2, ŽAK - Sloga 1:1
01.07.1934. Sloga - Švebiše 2:0, Obilić - ŽAK 2:0
08.07.1934. Obilić - Švebiše 1:3, Sloga - ŽAK 2:0
15.07.1934. Švebiše - Sloga 2:5
22.07.1934. Građanski - Obilić 3:0 pff
29.07.1934. Sloga - Građanski 2:2
05.08.1934. Švebiše - Građanski 3:1
12.08.1934. Građanski - Sloga 0:1
19.08.1934. ŽAK - Građanski 3:0 pff
26.08.1934. Građanski - Švebiše 4:2
02.09.1934. Obilić - Građanski 0:3 pff
14.10.1934. Građanski - ŽAK 0:3 pff

Tabela

1. Sloga (Velika Kikinda) 8 5 2 1 18:11 12
2. Železnički AK (Velika Kikinda) 8 5 1 2 14:6 11
3. Građanski (Jaša Tomić) 8 3 1 4 13:14 7
4. Obilić (Veliki Bečkerek) 8 3 0 5 12:19 6
5. Švebiše (Veliki Bečkerek) 8 2 0 6 11:18 4

 

Južna liga

Rezultati

13.05.1934. Banat - Dušan Silni 2:0
10.06.1934. Jedinstvo - Dušan Silni 0:1
17.06.1934. Dušan Silni - Jedinstvo 3:0, Banat - Viktorija 2:0
24.06.1934. Banat - Dušan Silni 1:1, Jedinstvo - Viktorija 1:2
01.07.1934. Banat - Jedinstvo 3:1, Viktorija - Dušan Silni 1:1
08.07.1934. Viktorija - Jedinstvo 0:3 pff
15.07.1934. Jedinstvo - Banat 3:4, Dušan Silni - Viktorija 3:0 pff
22.07.1934. Viktorija - Banat 1:2

Tabela

1. Banat (Pančevo) 6 5 1 0 14:6 11
2. Dušan Silni (Vršac) 6 3 2 1 9:4 8
3. Viktorija (Vršac) 6 1 1 4 4:12 3
4. Jedinstvo (Pančevo) 6 1 0 5 8:13 2

 

Finale za prvaka VNP-a

26.08.1934. Sloga (Velika Kikinda) - Banat (Pančevo) 3:0
09.09.1934. Banat (Pančevo) - Sloga (Velika Kikinda) 3:0
Pošto je rezultat nerešen, igra se treća utakmica (koja je odigrana naknadno zbog početka novog prvenstva!)
05.12.1934. Banat (Pančevo) - Sloga (Velika Kikinda) 2:1
Napomena: Igrano u Velikom Bečekreku na neutralnom terenu!

NIŠKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
03.09.1933. Pobeda - Jugoslavija 0:0, Sinđelić - Gajret 5:3
10.09.1933. Sinđelić - Železničar 3:0
01.10.1933. Železničar - Gajret 2:0
15.10.1933. Pobeda - Sinđelić 1:0, Jugoslavija - Gajret 2:1
22.10.1933. Sinđelić - Jugoslavija 1:0, Pobeda - Gajret 2:0
05.11.1933. Pobeda - Železničar 0:1
12.11.1933. Železničar - Jugoslavija 2:2 (prekid u 60. min, zbog napada igrača Jugoslavije na sudiju g. Đokića, nastavak trebao biti odigran 03.12. ali sudija nije došao!)
11.02.1934. Građanski - Železničar 3:2
18.02.1934. Jugoslavija - Građanski 0:1
04.03.1934. Građanski - Sinđelić 1:0
18.03.1934. Pobeda - Građanski 2:2
15.04.1934. Građanski - Gajret 7:1
Prolećni deo:
25.03.1934. Sinđelić - Železničar 2:1
01.04.1934. Jugoslavija - Građanski 0:2
15.04.1934. Sinđelić - Pobeda 0:2
22.04.1934. Železničar - Pobeda 0:2, Građanski - Sinđelić 4:1
29.04.1934. Jugoslavija - Gajret 2:0
06.05.1934. Železničar - Gajret 3:0 pff, Građanski - Pobeda 1:0
13.05.1934. Pobeda - Jugoslavija 3:1, Sinđelić - Gajret 4:1
17.05.1934. Građanski - Železničar 0:3
20.05.1934. Železničar - Jugoslavija 3:1, Pobeda - Gajret 4:1
03.06.1934. Jugoslavija - Sinđelić 2:0, Građanski - Gajret 10:0

Tabela

1. Građanski (Niš) 10 8 1 1 31:9 17
2. Pobeda (Niš) 10 6 2 2 16:6 14
3. Železničar (Niš) 10 5 1 4 17:13 11
4. Sinđelić (Niš) 10 5 0 5 16:15 10
5. Jugoslavija (Niš) 10 3 2 5 10:13 8
6. Gajret (Niš) 10 0 0 10 7:41 0

Napomena:

Na početku 1934. se uključuje u takmičenje i Građanski iz Niša nakon ispadanja iz kvalifikacija za državnu ligu!

Igra se po dvostrukom kup-sistemu. Učestvuju prvaci župa i najbolji tim Niša protiv koga prvak župa igra u finalu!

Za prvaka provincije

Polufinale
03.06.1934. Pobeda (Pirot) - Josif (Leskovac) 2:1
10.06.1934. Josif (Leskovac) - Pobeda (Pirot) 9:1
03.06.1934. Obilić (Kruševac) - Timok (Zaječar) 2:1
10.06.1934. Timok (Zaječar) - Obilić (Kruševac) 1:2

Finale
17.06.1934. Josif (Leskovac) - Obilić (Kruševac) 1:0
24.06.1934. Obilić (Kruševac) - Josif (Leskovac) 3:1 *
Napomena: Nakon produžetaka od 2x15 min, regularan deo završen 2:1!
Obilić iz Kruševca je prvak provincije!

Za prvaka NLP-a

Prvak provincije protiv prvaka grada Niša
01.07.1934. Obilić (Kruševac) - Građanski (Niš) 3:2
08.07.1934. Građanski (Niš) - Obilić (Kruševac) 3:1

CETINJSKI PODSAVEZ

Cetinjski loptački podsavez je promenio način odigravanja prvenstva posle osnivanja dve župe sa sedištima u Kotoru i Podgorici. Igra se i dalje u dve različite polusezone u 3 grupe: Zetska i Primorska župa po dvostrukom kup-sistemu, kao i grad Cetinje kao sedište podsaveza po dvostrukom bod-sistemu. 

Cetinje (sedište saveza)

Rezultati

22.10.1933. Crnogorac - Njegoš 14:2, Lovćen - Sloga 10:2
29.10.1933. Crnogorac - Sloga 7:1
05.11.1933. Crnogorac - Lovćen 5:4
12.11.1933. Lovćen - Njegoš 6:3
19.11.1933. Njegoš - Sloga 2:3
26.11.1933. Sloga - Lovćen 0:2
03.12.1933. Crnogorac - Njegoš 2:1
10.12.1933. Lovćen - Njegoš 5:0
17.12.1933. Crnogorac - Sloga 9:3
25.12.1933. Njegoš - Sloga 1:0
31.12.1933. Crnogorac - Lovćen 2:3

Tabela

1. Crnogorac (Cetinje) 6 5 0 1 39:14 10
2. Lovćen (Cetinje) 6 5 0 1 30:12 10
3. Njegoš (Cetinje) 6 1 0 5 9:30 2
4. Sloga (Cetinje) 6 1 0 5 9:31 2

 

Zetska župa

Igrano po dvostrukom kup sistemu
I kolo
22.10.1933. Budućnost (Podgorica) - Balšić (Podgorica) 3:0 pff
29.10.1933. Balšić (Podgorica) - Budućnost (Podgorica) ?
22.10.1933. Jugoslavija (Nikšić) - Hercegovac (Nikšić) 2:1
29.10.1933. Hercegovac (Nikšić) - Jugoslavija (Nikšić) ?
22.10.1933. Gorštak (Kolašin) - Njegoš (Berane) ? (Njegoš dobio naređenje 21.10. da treba da otputuje, pitanje da li je otputovao?)
29.10.1933. Njegoš (Berane) - Gorštak (Kolašin) ?
Napomena: U župu je spadao i Crmničanin iz Virpazara ali nije igrao prvenstvo.
II kolo (Polufinale)
12.11.1933. Budućnost (Podgorica) - Gorštak/Njegoš ?
19.11.1933. Gorštak/Njegoš - Budućnost (Podgorica) ?
12.11.1933. Jugoslavija/Hercegovac - Zmaj (Danilovgrad) ?
19.11.1933. Zmaj (Danilovgrad) - Jugoslavija/Hercegovac ?
Finale
18.02.1934. Budućnost (Podgorica) - Zmaj (Danilovgrad) 3:0
25.02.1934. Zmaj (Danilovgrad) - Budućnost (Podgorica) 0:3

Primorska župa

Igrano po dvostrukom kup sistemu.
I kolo
22.10.1933. Crnojević (Bar) - Mogren (Budva) 0:3 pff
29.10.1933. Mogren (Budva) - Crnojević (Bar) 3:0 pff
22.10.1933. Jugosloven (Kotor) - Jedinstvo (Herceg Novi) ? (igrana utakmica 4:0 rezultat 10.3.1934.)
29.10.1933. Jedinstvo (Herceg Novi) - Jugosloven (Kotor) ?
22.10.1933. Zrinjski (Tivat) - Orjen (Tivat) 2:2
29.10.1933. Orjen (Tivat) - Zrinjski (Tivat) 2:1
22.10.1933. Primorje (Herceg Novi) - OSK Igalo (Igalo) ?
29.10.1933. OSK Igalo (Igalo) - Primorje (Herceg Novi) ?
II kolo
12.11.1933. pobednik 1) sa pobednik 2)
12.11.1933. pobednik 3) sa pobednik 4)
...
Po svemu sudeći ova župa uopšte nije ni igrala zbog bojkota klubova i iščlanjivanja nekih klubova iz podsaveza.

Za prvaka podsaveza

Pošto je prvak Primorske župe odustao igraju samo prvaci Zetske župe i Cetinja (datumi su bili 11.3, 18.3, 25.3, 1.4. i 8.4.):
Rezultati
04.03.1934. Lovćen (Cetinje) - Budućnost (Podgorica) 1:1
25.03.1934. Budućnost (Podgorica) - Lovćen (Cetinje) 1:0
Tabela

1. Budućnost (Podgorica) 2 1 1 0 2:1 3
2. Lovćen (Cetinje) 2 0 1 1 1:2 1
-. prvak Primorske župe - - - - - -

JNS je na 9. sednici od 13.2.1934. godine doneo odluku o organizaciji utakmica na teritoriji CNP. Donete su propozicije za odigravanje utakmica klubova CNP za pehar JNS, a prema propozicijama takmičenje je moralo da se završi do 30.9.1934. godine ("Sportista: službeni organ JNS" broj 875 od 16.2.1934.). Praktično prolećni deo je igranje za pehar JNS-a.

Zetska župa

Igrano po duplom-kup sistemu
I kolo (Četvrtfinale)
10.06.1934. Balšić (Podgorica) - Slavija (Podgorica) 3:1
17.06.1934. Slavija (Podgorica) - Balšić (Podgorica) 1:5
10.06.1934. Gorštak (Kolašin) - Njegoš (Berane) 3:0 pff
17.06.1934. Njegoš (Berane) - Gorštak (Kolašin) 3:0
Napomena: Trebalo je da se odigra 2x15 min produžetka da bi se odredilo ko ide dalje ali je Gorštak odustao i prepustio igru Njegošu! Podsavez odlučio da se odigra nova utakmica:
28.06.1934. Gorštak (Kolašin) - Njegoš (Berane) n/o 3:0 pff* (nova utakmica, Njegoš se nije pojavio na terenu!)
10.06.1934. Zmaj (Danilovgrad) - Budućnost (Podgorica) 1:1
17.06.1934. Budućnsot (Podgorica) - Zmaj (Danilovgrad) 5:1
10.06.1934. Hercegovac (Nikšić) - Jugoslavija (Nikšić) 3:0 pff (zbog nekih ranijih razmirica Jugoslavija nije nastupila!)
17.06.1934. Jugoslavija (Nikšić) - Hercegovac (Nikšić) 0:3 pff (igrači Jugoslavije posle 20. minuta napustili teren pri rezultatu 1:3)
Polufinale
01.07.1934. Gorštak (Kolašin) - Balšić (Podgorica) 0:3 pff
15.07.1934. Balšić (Podgorica) - Gorštak (Kolašin) 3:0 pff
01.07.1934. Budućnost (Podgorica) - Hercegovac (Nikšić) ?
15.07.1934. Hercegovac (Nikšić) - Budućnost (Podgorica) 1:4
Finale
22.07.1934. Budućnost (Podgorica) - Balšić (Podgorica) 5:0
29.07.1934. Balšić (Podgorica) - Budućnost (Podgorica) 1:2
Budućnost (Podgorica) je prvak Zetske župe.

Primorska župa

Nepoznato koje je kolo, navedeno samo da su prvenstvene utakmice:
05.08.1934. Jugosloven (Kotor) - Arsenal (Tivat) 3:1
Finale
19.08.1934. Jugosloven (Kotor) - OSK Igalo (Igalo) 9:1
02.09.1934. OSK Igalo (Igalo) - Jugosloven (Kotor) 1:2
Jugosloven (Kotor) je prvak župe i ovom pobedom ulazi u borbu za prvenstvo podsaveza.

Za prvaka podsaveza

Nema informacija o završnici koja po svemu sudeći uopšte nije odigrana.

KRAGUJEVAČKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
03.09.1933. Radnički - Slavija 0:0
10.09.1933. Rapid - Srbija 4:0
17.09.1933. Radnički - Jadran 5:0
24.09.1933. Slavija - Rapid 10:0
01.10.1933. Radnički - Šumadija 2:2
08.10.1933. Slavija - Srbija 4:1
15.10.1933. Šumadija - Jadran 1:1
22.10.1933. Radnički - Srbija 7:0
29.10.1933. Šumadija - Rapid 2:2
05.11.1933. Slavija - Jadran 1:0
19.11.1933. Jadran - Rapid 3:0
26.11.1933. Slavija - Šumadija 2:0
03.12.1933. Jadran - Srbija 7:0
04.12.1933. Radnički - Rapid 8:0
10.12.1933. Šumadija - Srbija 3:0 pff
Prolećni deo:
04.03.1934. Rapid - Srbija 3:4 (poništeno zbog nepoštovanja pravila igre!)
11.03.1934. Slavija - Radnički 1:1
18.03.1934. Jadran - Šumadija 3:0 pff (poništeno, a nova nije igrana zbog suspenzije Šumadije!)
01.04.1934. Radnički - Šumadija 3:0 pff
15.04.1934. Jadran - Srbija 1:1
22.04.1934. Šumadija - Rapid 0:3 pff, Rapid - Slavija 0:5 (odložena utakmica od 25.3., igrana namesto otkazane utakmice Šumadije i Rapida!)
29.04.1934. Radnički - Jadran 2:0
06.05.1934. Slavija - Srbija 4:1
13.05.1934. Radnički - Rapid 3:1
17.05.1934. Slavija - Jadran 2:1
20.05.1934. Šumadija - Srbija 0:3 pff, Rapid - Srbija 3:0 (nova!)
24.05.1934. Jadran - Rapid 0:2
10.06.1934. Slavija - Šumadija 3:0 pff
17.06.1934. Radnički - Srbija 4:1
24.06.1934. Šumadija - Jadran n/o (nova!)

Tabela

1. Slavija (Kragujevac) 10 9 0 1 32:4 18
2. Radnički (Kragujevac) 10 7 3 0 35:5 17
3. Rapid (Kragujevac) 10 3 3 4 15:31 9
4. Jadran (Kragujevac) 10 3 2 5 16:14 8
5. Šumadija (Kragujevac) 10 1 3 6 8:22 5
6. Srbija (Kragujevac) 10 1 1 8 7:36 3

Napomena:

Šumadija kažnjena zabranom igre od 4 meseca zato što je preko svojih funkcionera prkosila odluci U.O. KLP-a o besplatnim ulaznicama za članove odbora, na osnovu $60 u vezi sa $39 kaznenog pravilnika JNS-a. Kazna teče od 30.3. kada je objavljena a ističe 30.7.1934. godine!

Drugoplasirani iz Kragujevca igra po jednostrukom bod-sistemu sa prvacima Zapadnomoravske i moravske župe. Pobednik igra protiv prvoplasiranog iz Kragujevca za konačan naziv prvaka KLP-a!

Kvalifikacije

Rezultati

10.06.1934. Radnički - Borac 1:0
24.06.1934. Borac - Jedinstvo 2:0
04.07.1934. Jedinstvo - Radnički 0:3 pff

Tabela

1. Radnički (Kragujevac) 2 2 0 0 4:0 4
2. Borac (Čačak) 2 1 0 1 2:1 2
3. Jedinstvo (Paraćin) 2 0 0 2 0:5 0

 

Finale za prvaka

08.07.1934. Slavija (Kragujevac) - Radnički (Kragujevac) 1:0
09.07.1934. Radnički (Kragujevac) - Slavija (Kragujevac) 1:0
Pošto je rezultat nerešen igra se treća utakmica:
10.07.1934. Radnički (Kragujevac) - Slavija (Kragujevac) 1:0

BANJALUČKI PODSAVEZ

Promenjen je način odigravanja podsaveznog prvenstva. Ceo podsavez je izdeljen u dve grupe gde po po dva prvoplasirana iz obe grupe ulaze u takmičenje za prvaka.

Rezultati

Jesenji deo:
08.10.1933. Slavija - Građanski 4:0, Meteor - Sloboda 2:3
15.10.1933. Slavija - Sloboda 3:2, Meteor - Građanski 3:0
22.10.1933. Sloboda - Građanski 4:1, Slavija - Meteor 1:0
Prolećni deo:
06.05.1934. Građanski - Slavija 0:3
13.05.1934. Sloboda - Meteor 8:0
03.06.1934. Sloboda - Slavija 2:0, Građanski - Meteor 5:1
10.06.1934. Građanski - Sloboda 5:3, Meteor - Slavija 0:3 pff

Tabela

1. Slavija (Prijedor) 6 5 0 1 14:4 10
2. Sloboda (Bosanski Novi) 6 4 0 2 22:11 8
3. Građanski (Prijedor) 6 2 0 4 11:18 4
4. Meteor (Bosanska Krupa) 6 1 0 5 6:20 2

Rezultati

Jesenji deo:
17.09.1933. Balkan - Jug 1:0
Napomena: Jug je pred ovu utakmicu promenio ime u Viktorija, a žreban je kao Jug!
01.10.1933. Krajišnik - Jug 4:1
08.10.1933. Sava - Jug 3:2, Balkan - Vitez 2:2
15.10.1933. Borac - Jug 2:0
22.10.1933. Krajišnik - Borac 1:4, Sava - Vitez 6:0
29.10.1933. Balkan - Sava 5:0
05.11.1933. Sava - Borac 3:3
12.11.1933. Krajišnik - Sava 6:0
19.11.1933. Jug - Vitez 1:3
26.11.1933. Borac - Vitez 6:1
01.12.1933. Balkan - Borac 3:0
04.03.1934. Krajišnik - Vitez 9:2
11.03.1934. Balkan - Krajišnik 1:1
Prolećni deo:
18.03.1934. Viktorija - Sava 2:3
25.03.1934. Balkan - Vitez 0:1
22.04.1934. Borac - Viktorija 7:1
29.04.1934. Vitez - Sava 2:2
06.05.1934. Krajišnik - Viktorija 9:0, Sava - Balkan 1:4
10.05.1934. Krajišnik - Vitez 4:1
03.06.1934. Borac - Sava 2:2
10.06.1934. Sava - Krajišnik 0:3
17.06.1934. Krajišnik - Borac 2:2
24.06.1934. Borac - Vitez 1:0
01.07.1934. Balkan - Borac 2:1
08.07.1934. Krajišnik - Balkan 2:1
15.07.1934. Balkan - Viktorija 0:0
22.07.1934. Viktorija - Vitez 1:1

Tabela

1. Krajišnik (Banja Luka) 10 7 2 1 41:12 16
2. Borac (Banja Luka) 10 5 3 2 28:15 13
3. Balkan (Banja Luka) 10 5 3 2 19:8 13
4. Sava (Bosanska Gradiška) 10 3 3 4 20:29 9
5. Vitez (Banja Luka) 10 2 3 5 13:32 7
6. Viktorija (Banja Luka) 10 0 2 8 9:32 2

Uže takmičenje za prvaka

Po dva iz prve i iz druge grupe ulaze u ovo uže takmičenje za prvaka B.N.P.-a po dvostrukom kup sistemu.
Polufinale
29.07.1934. Krajišnik - Slavija 3:2
23.09.1934. Slavija - Krajišnik 0:2
05.08.1934. Sloboda - Balkan 1:2
19.08.1934. Balkan - Sloboda 4:0

Finale
30.09.1934. Krajišnik - Balkan 0:2
09.12.1934. Balkan - Krajišnik 2:1
Napomena: Prvobitno je trebala biti odigrana samo jedna utakmica, a nakadno je posle protesta Krajišnika (Balkan je uložio žalbu na protest ali je odbijen od J.N.S.-a) određena još jedna utakmica!


IZVORI I REFERENCE:

  1. Sportista: službeni glasnik J.N.S.-a i svih njegovih podsaveza, Beograd, 1934
  2. Politika dnevne novine, Beograd, 1933 i 1934
  3. Vreme dnevne novine, 1933 i 1934
  4. Pravda dnevne novine, 1933 i 1934
  5. Društvo i Sport: službeni glasnik Velikobečkerečkog NP, Veliki Bečkerek, 1933 i 1934
  6. Jadranska pošta - službeni organ Splitskog NP, Split, 1933 i 1934
  7. Športski list: službeni glasnik Z.N.P.-a i J.N.S.-a, Zagreb, 1933 i 1934
  8. Jutro dnevne novine - službeni glasnik LNP-a, Ljubljana, 1933 i 1934
  9. Hrvatski list - službeni glasnik Osiječkog NP, Osijek, 1933 i 1934
  10. Dnevnik - službeni glasnik Subotičkog NP, Subotica, 1933 i 1934
  11. Niške novine: službeni organ Niškog LP, Niš, 1933 i 1934
  12. Niški novi list: službeni organ Niškog LP, Niš, 1933 i 1934
  13. Osiječki šport: glasnik JSK Slavije, Osijek, 1933 i 1934
  14. Vrbaske novine: službeni organ Banjalučkog NP, Banja Luka, 1933 i 1934
  15. Ilustrovani sportski list: službeni glasnik Novosadskog NP, Novi Sad, 1933 i 1934
  16. Zeta, Podgorica, 1933 i 1934
  17. Zetski glasnik: službeni organ Cetinjskog NP, Cetinje 1933