1932-1933

PRVA DRŽAVNA LIGA KRALJEVINE

Detaljnije o prvoj ligi možete pogledati ovde .


TAKMIČENJA PO PODSAVEZIMA 

BEOGRADSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
18.09.1932. Sparta - Sloga 6:1
25.09.1932. Sparta - Grafičar 5:2
09.10.1932. Sparta - Obilić 3:1 (poništeno, zbog čekanja odluke o statusu Obilića!)
30.10.1932. BASK - Sparta 4:4, Jugoslavija - Sloga 0:0
13.11.1932. Jugoslavija - BASK 2:1, BSK - Sparta 5:1, Grafičar - Sloga 0:3 pff (završeno 3:0, poništeno zbog igranja neverificiranog igrača u timu Grafičara)
20.11.1932. BSK - Grafičar 4:0, BASK - Sloga 4:0, Jugoslavija - Šparta 6:0
27.11.1932. BSK - Sloga 6:0, BASK - Grafičar 8:1
04.12.1932. Jugoslavija - Grafičar 5:2
11.12.1932. BSK - BASK 3:3
17.12.1932. BSK - Jugoslavija 3:0
12.03.1933. Grafičar - Obilić 1:3
19.03.1933. Obilić - Sparta 3:2 (nova!)
26.02.1933. Obilić - Sloga 4:1
Prolećni deo:
02.04.1933. Grafičar - Sloga 4:0
07.05.1933. Sloga - Obilić 2:1
14.05.1933. Sparta - Grafičar 3:1
21.05.1933. Sloga - Sparta 2:2
28.05.1933. Sparta - Obilić 2:0
11.06.1933. Obilić - Grafičar 4:0

Tabela

1. Sparta (Zemun) 6 4 1 1 20:9 9
2. Obilić (Beograd) 6 4 0 2 15:8 8
3. Sloga (Beograd) 6 2 1 3 9:17 5
4. Grafičar (Beograd) 6 1 0 5 8:18 2

Napomena:

BSK, Jugoslavija i BASK su otišli u nacionalnu ligu, i nisu igrali na proleće stoga su njihovi svi rezultati poništeni! Obilić je uključen naknadno.

ZAGREBAČKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
20.11.1932. Viktorija - Građanski 2:0, Concordia - Željezničar 3:0, HAŠK - Šparta 3:1
27.11.1932. HAŠK - Concordia 3:1, Građanski - Željezničar 6:0, Viktorija - Šparta 2:0
04.12.1932. Concordia - Šparta 2:1
11.12.1932. Građanski - Concordia 2:1, Željezničar - Šparta 1:0, HAŠK - Viktorija 6:1
19.03.1933. Viktorija - Željezničar 3:2
Prolećni deo:
02.04.1932. Željezničar - Šparta 2:0
09.04.1932. Željezničar - Viktorija 1:0
23.04.1932. Viktorija - Šparta 3:0

Tabela

1. Viktorija (Zagreb) 4 3 0 1 8:3 6
2. Željezničar (Zagreb) 4 3 0 1 6:3 6
3. Šparta (Zagreb) 4 0 0 4 0:8 0

Napomena:

Građanski, Concordia i HAŠK su otišli u nacionalnu ligu stoga su sve njihove utakmice poništene. U ligi je ostalo 3 kluba na proleće.

SPLITSKI PODSAVEZ

Splitski podsavez igra i dalje istom metodom sa zasebnim sezonama na jesen i proleće u dve grupe: Split (po bod sistemu) i Provincija (po kup sistemu) gde prvaci grupa razigravaju za konačnog prvaka podsaveza. Tako je i odigrano na jesen 1932. godine ali je na proleće 1933. godine promenjen sistem i provincija je razdvojena na 2 grupe, dok je Splitskoj grupi posle odlaska Hajduka u nacionalne lige, priključen JOŠK Solin iz Solina koji je odigrao samo utakmice na proleće.

Split

Rezultati

13.11.1932. Dalmatinac - Orijent 0:0
20.11.1932. Aurora - Split 0:3
27.11.1932. Hajduk - Orijent 17:0
04.12.1932. Aurora - Dalmatinac 3:2
11.12.1932. Hajduk - Dalmatinac 10:1
18.12.1932. Split - Orijent 5:2
07.01.1933. Hajduk - Aurora n/o
14.01.1933. Orijent - Aurora 0:5
21.01.1933. Dalmatinac - Split 0:6
28.01.1933. Hajduk - Split n/o

Tabela

1. JRŠK Split (Split) 3 3 0 0 14:2 6
2. Aurora (Split) 3 2 0 1 8:5 4
3. Dalmatinac (Split) 3 0 1 2 2:9 1
4. Orijent (Split) 3 0 1 2 2:10 1

Napomena:

Splitski Hajduk neće igrati u podsavezu jer je prešao u ligu. Dalmatinac i Aurora su se fuzionisali u novi klub pod imenom Vuk, 12.03.1933. godine. Radi toga u prolećnom delu je uključen Solin u prvenstvo podsaveza!

Provincija

Igra se po jednostrukom kup-sistemu

I kolo
13.11.1932. Junak (Sinj) - Unac (Drvar) ?
13.11.1932. Jadran (Kaštel Sućurac) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 1:0
Napomena: Posle produžetaka. Regularan deo završen 0:0. Produžetak se odigrao zbog jake bure 20.11.
13.11.1932. GOŠK (Dubrovnik) - Građanski (Dubrovnik) 0:3

II kolo
20.11.1932. Narona (Metković) - Zmaj (Makarska) 3:0 pff
Napomena: Zmaj nije hteo da nastupi u Metkoviću.
11.12.1932. Slaven (Trogir) - Jadran (Kaštel Sućurac) 3:0 (prijateljska)

III kolo (Polufinale)
18.12.1932. pobednik iz Sinja protiv pobednika iz Trogira
18.12.1932. Narona (Metković) - Građanski (Dubrovnik) n/o

Finale i polufinale nije ni igrano jer je izmenjen sistem odigravanja a počela je nova polusezona!

U prolećnom delu provincija je razdeljena na 2 grupe koje će igrati po dvostrukom kup-sistemu dok I grupu čine klubovi iz Splita koji igraju po jednostrukom bod-sistemu!

I grupa

Rezultati

30.04.1933. Split - Solin 5:1
07.05.1933. Vuk - Orijent 3:0
25.05.1933. Vuk - Solin 4:1
28.05.1933. Split - Orijent 4:0
11.06.1933. Split - Vuk 1:1
18.06.1933. Orijent - Solin 0:5

Tabela

1. JRŠK Split (Split) 5 4 1 0 18:4 9
2. Vuk (Split) 5 3 1 1 13:5 7
3. JOŠK Solin (Solin) 3 1 0 2 7:9 2
4. Orijent (Split) 5 0 0 5 2:22 0

Napomena:

U tablicu su uračunati i jesenji susreti, stoga svi osim Solina imaju 5 odigranih utakmica!

II grupa

Polufinale
30.04.1933. Jadran (Kaštel Sućurac) - Junak (Sinj) 2:0
07.05.1933. Junak (Sinj) - Jadran (Kaštel Sućurac) 2:0
Napomena: Pošto je prva utakmica završena istom pobedom Jadrana, odigran produžetak 2x15 min, ali bez pobednika!
Ova utakmica je anulirana i igra se nova utakmica u Splitu koja će odlučiti pobednika.
25.05.1933. Jadran (Kaštel Sućurac) - Junak (Sinj) 1:2 (pomerena utakmica na ovaj datum, a trebala je biti održana 21.05.)
30.04.1933. Slaven (Trogir) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 2:2
07.05.1933. GOŠK (Kaštel Gomilica) - Slaven (Trogir) 3:0 pff

Finale
28.05.1933. GOŠK (Kaštel Gomilica) - Junak (Sinj) 3:0 pff
Napomena: Revanš nije ni igran, Junak je pod suspenzijom!

III grupa

Polufinale
30.04.1933. GOŠK (Dubrovnik) - Građanski (Dubrovnik) 4:0
07.05.1933. Građanski (Dubrovnik) - GOŠK (Dubrovnik) 0:4
30.04.1933. Narona (Metković) - Zmaj (Makarska) 0:2
07.05.1933. Zmaj (Makarska) - Narona (Metković) 3:1
Finale
14.05.1933. Zmaj (Makarska) - GOŠK (Dubrovnik) 1:0
21.05.1933. GOŠK (Dubrovnik) - Zmaj (Makarska) 5:0
GOŠK (Dubrovnik) pobednik III grupe!

Za prvaka provincije

Igraju pobednici II i III grupe.
11.06.1933. GOŠK (Dubrovnik) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 0:3 pff

Za prvaka podsaveza

Igra pobednik provincije protiv pobednika I grupe
18.06.1933. JRŠK Split (Split) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 5:2

LJUBLJANSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
25.09.1932. Primorje - ČŠK 4:1 (poništeno!), Svoboda - Rapid 1:1 (poništeno!)
02.10.1932. Primorje - Svoboda 1:1, Ilirija - ČŠK 3:2 (poništeno!)
09.10.1932. Ilirija - Maribor 3:2, Železničar - Rapid 2:1 (poništeno!)
16.10.1932. Železničar - Svoboda 3:2, Rapid - Ilirija 3:2 (poništeno!), Maribor - ČŠK 4:3 (poništeno!)
23.10.1932. Ilirija - Svoboda 8:1, Primorje - Železničar 2:2
30.10.1932. Maribor - Železničar 4:1
06.11.1932. Primorje - Ilirija 1:1, Maribor - Svoboda 5:0
13.11.1932. Primorje - Maribor 5:2, Železničar - Ilirija 4:3
20.11.1932. Primorje - Rapid 2:0
27.11.1932. Rapid - Svoboda 3:1 (nova!)
04.12.1932. Rapid - Ilirija 4:3 (nova!)
11.12.1932. Maribor - Rapid 4:2
18.12.1932. Rapid - Železničar 3:2 (nova!)
Prolećni deo:
02.04.1933. Ilirija - Maribor 1:1
09.04.1933. Maribor - Rapid 5:2
23.04.1933. Rapid - Železničar 4:2
30.04.1933. Rapid - Ilirija 3:2, Maribor - Železničar 6:1
07.05.1933. Železničar - Ilirija 1:0

Tabela

1. I SSK Maribor (Maribor) 7 4 1 2 24:15 9
2. Rapid (Maribor) 7 4 0 3 18:20 8
3. Železničar (Maribor) 7 2 1 4 13:22 5
4. Ilirija (Ljubljana) 7 1 2 4 13:16 4
-. Primorje (Ljubljana) 4 2 2 0 10:5 6

Napomena:

Utakmice ČŠK-a i Rapida su poništene jer je JNS odlučio da smanji podsaveznu ligu na 6 članova, stoga su SK Celje, Slovan (Ljubljana), Rapid (Maribor) i ČŠK (Čakovec) odigrali kvalifikacije!
Svoboda iz Ljubljane se fuzionisala marta 1933. godine sa Primorjem koji je prešao u nacionalnu ligu, pa su stoga njezine utakmice poništene!

SUBOTIČKI PODSAVEZ

Prvaci dve provincijske grupe (Potiska i Dunavska) uz prvaka i drugoplasiranog iz Subotičke grupe razigravaju po dvostrukom bod-sistemu za prvaka podsaveza.

Rezultati

11.06.1933. SAK - Bačka 2:2
15.06.1933. Bačka - Tri Zvezde 2:1
18.06.1933. Tri Zvezde - SAK 2:1
25.06.1933. Bačka - SAK 1:1
02.07.1933. Tri Zvezde - Bačka 3:1
09.07.1933. SAK - Tri Zvezde 0:1

Tabela

1. Tri Zvezde (Apatin) 4 3 0 1 6:3 6
2. Bačka (Subotica) 4 1 2 1 6:7 4
3. Senćanski AK (Senta) 4 0 2 2 5:7 2

Rezultati

Jesenji deo:
21.08.1932. FAKO - Konkordija 2:3, ŽAK - Sport 2:2
28.08.1932. SMTC - FAKO 1:5, Bačka - Sport 4:1
04.09.1932. Konkordija - ŽAK 0:7
08.09.1932. SEC - SAND 3:2
11.09.1932. FAKO - SEC 1:4, Konkordija - SMTC 2:1, ŽAK - Bačka 2:2
18.09.1932. SAND - Sport 1:2, SMTC - ŽAK 2:5, Bačka - SEC 3:0
25.09.1932. Sport - SEC 3:5, SAND - SMTC 3:4, Bačka - Konkordija 4:2
02.10.1932. Konkordija - SAND 0:6, Sport - FAKO 1:2, SEC - ŽAK 1:2
09.10.1932. Sport - SMTC 1:4, FAKO - SAND 2:1, Konkordija - SEC 2:6
16.10.1932. Sport - Konkordija 1:1, FAKO - ŽAK 1:4, SAND - Bačka 2:4
23.10.1932. SMTC - Bačka 4:2, ŽAK - SAND 0:2
30.10.1932. SEC - SMTC 0:0
06.11.1932. Bačka - FAKO 6:1
Prolećni deo:
19.03.1933. FAKO - SMTC 2:5, Sport - Bačka 1:2, SEC - Konkordija 1:1
02.04.1933. FAKO - Sport 3:0, SMTC - SEC 1:3, Bačka - ŽAK 1:1, SAND - Konkordija 0:1
09.04.1933. Konkordija - FAKO 1:3, Bačka - SAND 2:1, ŽAK - SMTC 2:4, SEC - Sport 1:2
14.04.1933. SEC - FAKO 0:1
16.04.1933. Sport - ŽAK 0:2, Konkordija - Bačka 1:1
23.04.1933. FAKO - Bačka 3:5, SMTC - Konkordija 1:1, Sport - SAND 0:1, ŽAK - SEC 1:0
30.04.1933. ŽAK - FAKO 1:1, SAND - SEC 1:5, Konkordija - Sport 0:1, Bačka - SMTC 5:0
07.05.1933. SAND - ŽAK 2:1
09.05.1933. SEC - Bačka 4:4
14.05.1933. ŽAK - Konkordija 2:0, SAND - FAKO 3:4, SMTC - Sport 2:2
21.05.1933. SMTC - SAND 1:5

Tabela

1. Bačka (Subotica) 14 9 4 1 45:23 22
2. ŽAK (Subotica) 14 7 4 3 32:18 18
3. S.E.C. (Subotica) 14 6 3 5 33:24 15
4. FAKO (Subotica) 14 7 1 6 31:35 15
5. S.M.T.C. (Subotica) 14 5 3 6 30:38 13
6. SAND (Subotica) 14 5 0 9 30:29 10
7. Konkordija (Subotica) 14 3 4 7 15:36 10
8. Sport (Subotica) 14 3 3 8 17:30 9

Rezultati

Jesenji deo:
21.08.1932. BSU - ŽAK 6:0
28.08.1932. CSK - Tri Zvezde 2:1, Slavija - ŽAK 0:2, BSU - SSU 1:1
04.09.1932. SGD - OSC 0:1, BSU - Slavija 3:3, Tri Zvezde - ŽAK 8:0
11.09.1932. OSC - ŽAK 5:0, BSU - SGD 3:2, Slavija - CSK 4:1
18.09.1932. CSK - SSU 3:3, SGD - ŽAK 0:0, Tri Zvezde - BSU 5:1
25.09.1932. SSU - Tri Zvezde 2:2, OSC - BSU 3:2
02.10.1932. SSU - Slavija 1:1, Tri Zvezde - SGD 8:0, CSK - ŽAK 1:1
09.10.1932. ŽAK - SSU 1:2, Tri Zvezde - OSC 3:0
16.10.1932. SSU - OSC 2:2, SGD - Slavija 0:2, CSK - BSU 2:1
23.10.1932. SGD - CSK 4:0, OSC - Slavija 3:2
30.10.1932. Slavija - Tri Zvezde 1:3, SGD - SSU 1:4, CSK - OSC 2:1
19.02.1933. Krivaja - Slavija 1:1
26.02.1933. SSU - Krivaja 2:0
05.03.1933. Krivaja - BSU 2:2
12.03.1933. Krivaja - ŽAK 0:1
19.03.1933. CSK - Krivaja 7:1
26.03.1933. SAK - Krivaja 3:0
09.04.1933. OSC - Krivaja 6:0
04.06.1933. Krivaja - Tri Zvezde 0:6 (igrano u Apatinu)
Prolećni deo:
19.03.1933. Slavija - SSU 1:4, BSU - Tri Zvezde 3:4
26.03.1933. CSK - Slavija 2:0, ŽAK - BSU 3:0, Tri Zvezde - SSU 1:0
02.04.1933. SSU - ŽAK 1:1, BSU - OSC 4:0, CSK - SAK 3:4
09.04.1933. BSU - CSK 5:0, Slavija - SAK 4:1
23.04.1933. BSU - Krivaja 7:0, OSC - CSK 4:0, ŽAK - SAK 0:3, Tri Zvezde - Slavija 8:0
30.04.1933. SSU - SAK 3:0, Tri Zvezde - CSK 3:0, OSC - ŽAK 1:1
07.05.1933. Slavija - OSC 2:1, SAK - Tri Zvezde 2:3
14.05.1933. OSC - SAK ? (pobeda OSC verovatno)
21.05.1933. ŽAK - CSK 2:2, Krivaja - SSU 0:3 pff (Krivaja nije obezbedila pravilno igralište)
25.05.1933. SSU - CSK 7:0
28.05.1933. ŽAK - Krivaja 0:0, OSC - Tri Zvezde 2:0, BSU - SAK 3:2
05.06.1933. ŽAK - Slavija 3:0, Tri Zvezde - Krivaja 10:0
11.06.1933. Krivaja - SAK 3:0, ŽAK - Tri Zvezde 1:2, OSC - SSU 1:2
18.06.1933. Slavija - BSU 0:1
25.06.1933. Krivaja - OSC 2:0, SSU - BSU 1:1
02.07.1933. Krivaja - CSK 1:2
23.07.1933. Slavija - Krivaja 0:3 pff

Tabela

1. Tri Zvezde (Apatin) 16 13 1 2 67:14 27
2. Somborsko SU (Sombor) 16 8 7 1 38:16 23
3. Bezdansko SU (Bezdan) 16 7 4 5 43:28 18
4. Odžački SC (Odžaci) 15 7 2 6 30:32 16
5. Crvenački SK (Crvenka) 16 6 3 7 27:42 15
6. ŽAK (Sombor) 16 4 6 6 16:31 14
7. Slavija (Sombor) 16 4 3 9 21:38 11
8. SGD/Somborski AK (Sombor) 15 4 1 10 22:37 9
9. Krivaja (Stara Moravica) 16 3 3 10 13:50 9

Napomena:

Somborsko Gimanstičko Društvoje promenilo ime u Somborski Atletski Klub u martu 1933. godine. Krivaja na proleće prebačena iz II u I razred prema odluci U.O. JNS-a.

Rezultati

Jesenji deo:
21.08.1932. Plava Zvezda - JAK 0:0, Radnički - ČAK 8:1, VSC - Dulcis 1:1
28.08.1932. Radnički - VSC 6:0, ČAK - JAK 1:2, Građanski - SAK 2:1
04.09.1932. Građanski - Radnički 8:1, Plava Zvezda - Dulcis 1:1
11.09.1932. Dulcis - Radnički 1:0, Plava Zvezda - ČAK 1:1
18.09.1932. Radnički - Plava Zvezda 3:1, ČAK - Građanski 1:0, JAK - SAK 1:1
25.09.1932. Radnički - SAK 0:1, JAK - Građanski 1:2 (prekinuto, nastavak odigran 23.10.), Dulcis - ČAK 6:1
02.10.1932. Građanski - Plava Zvezda 7:1, SAK - Dulcis 3:2, VSC - JAK 0:2
09.10.1932. SAK - VSC 7:0, JAK - Radnički 2:0, Dulcis - Građanski 3:1
16.10.1932. SAK - ČAK 8:1, JAK - Dulcis 0:3, VSC - Plava Zvezda 1:1
23.10.1932. SAK - Plava Zvezda 3:0
30.10.1932. VSC - Građanski 1:0
13.11.1932. ČAK - VSC 0:0 (nova, utakmica 4.9. poništena!)
Prolećni deo:
19.03.1933. ČAK - Plava Zvezda 0:0, Građanski - VSC 3:2, Radnički - JAK 5:1, Dulcis - SAK 1:2
26.03.1933. Dulcis - VSC 3:0, Građanski - ČAK 5:0, SAK - JAK 8:0
02.04.1933. ČAK - Dulcis 1:2, VSC - SAK 3:3, JAK - Plava Zvezda 5:2, Radnički - Građanski 0:5
09.04.1933. Građanski - JAK 3:1, Radnički - Dulcis 5:1, VSC - ČAK 0:1, Plava Zvezda - SAK 0:1
23.04.1933. ČAK - Radnički 1:0, SAK - Građanski 1:1, Dulcis - Plava Zvezda 5:1
30.04.1933. Plava Zvezda - VSC 5:2, JAK - ČAK 3:2, SAK - Radnički 4:1, Građanski - Dulcis 0:1 (prekinuto, nastavak odigran 21.5.)
07.05.1933. Dulcis - JAK 4:2
14.05.1933. ČAK - SAK 1:2, Plava Zvezda - Građanski 1:1
21.05.1933. Plava Zvezda - Radnički 3:2
28.05.1933. JAK - VSC 2:0
11.06.1933. VSC - Radnički 0:3 pff (VSC otkazao)

Tabela

1. Senćanski AK (Senta) 14 10 3 1 45:13 23
2. Dulcis (Vrbas) 14 9 2 3 32:20 20
3. Građanski (Stari Bečej) 14 8 2 4 38:15 18
4. Jugoslovenski AK (Bačka Topola) 14 6 2 6 22:31 14
5. Radnički (Senta) 14 6 0 8 34:29 12
6. Plava Zvezda (Ada) 14 2 6 6 17:32 10
7. Čantavirski AK (Čantavir) 14 3 3 8 12:37 9
8. Vrbaški SC (Vrbas) 14 1 4 8 10:37 6

SARAJEVSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
11.09.1932. Sloga - Jedinstvo 5:0
18.09.1932. Željezničar - Hajduk 0:1
09.10.1932. Slavija - SAŠK 1:1
16.10.1932. Hajduk - Sloga 2:1 (prekinuto zbog tuče 6. min pred kraj!)
30.10.1932. SAŠK - Sloga 4:1
13.11.1932. Hajduk - Slavija 0:0
20.11.1932. Sloga - Željezničar 4:0
27.11.1932. SAŠK - Jedinstvo 9:0
01.12.1932. Slavija - Sloga 0:0
04.12.1932. SAŠK - Željezničar 5:1
16.12.1932. Slavija - Jedinstvo 10:0
17.12.1932. SAŠK - Hajduk 4:1
24.12.1932. Željezničar - Jedinstvo 0:3
??.??.1932. Hajduk - Jedinstvo ?
Prolećni deo:
12.03.1933. SAŠK - Sloga ? (pobeda SAŠKa)
19.03.1933. Željezničar - SAŠK 1:6
23.04.1933. Hajduk - Željezničar 3:2
30.04.1933. Jedinstvo - SAŠK ? (pobeda SAŠKa)
06.05.1933. Sloga - Jedinstvo ?
07.05.1933. SAŠK - Hajduk 3:1
14.05.1933. Željezničar - Sloga 0:2
25.05.1933. Željezničar - Jedinstvo 5:0
11.06.1933. Hajduk - Jedinstvo ?
25.06.1933. Sloga - Hajduk ?

Tabela

1. SAŠK (Sarajevo) 8 8 0 0 39:5 16
2. Sloga (Sarajevo) 8 5 0 3 22:9 10
3. Hajduk (Sarajevo) 8 5 0 3 17:11 10
4. Željezničar (Sarajevo) 8 1 0 7 9:24 2
5. Jedinstvo (Sarajevo) 8 1 0 7 4:42 2

Napomena:

Slavija iz Sarajeva je otišla u nacionalnu ligu stoga su svi njeni jesenji rezultati poništeni!

OSIJEČKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
02.10.1932. Cibalija - Hajduk 0:4, Slavija - Elektra 4:0
09.10.1932. Grafičar - Hajduk 0:0, Cibalija - Građanski 0:1
16.10.1932. Slavija - Hajduk 2:0, Cibalija - Elektra 0:0
23.10.1932. Slavija - Građanski 4:0, Cibalija - Grafičar 1:0
30.10.1932. Cibalija - Slavija 0:3, Grafičar - Elektra 4:0
06.11.1932. Grafičar - Slavija 0:0
13.11.1932. Hajduk - Elektra 5:0
20.11.1932. Građanski - Grafičar 1:0
27.11.1932. Građanski - Elektra 2:1
03.12.1932. Hajduk - Građanski 1:0
Prolećni deo:
12.02.1933. Hajduk - Elektra 4:4
19.02.1933. Elektra - Cibalija 3:2
26.02.1933. Građanski - Cibalija 0:3
05.03.1933. Elektra - Građanski 1:1
26.03.1933. Građanski - Hajduk 1:0
09.04.1933. Hajduk - Grafičar 2:1
23.04.1933. Grafičar - Građanski 1:5
07.05.1933. Grafičar - Elektra 1:0
28.05.1933. Grafičar - Cibalija 2:0
11.06.1933. Hajduk - Cibalija 3:0 pff (Cibalija zakasnila da dođe, umesto toga odigrana prijateljska 4:3 za Hajduk)

Tabela

1. Hajduk (Osijek) 9 5 2 2 19:7 12
2. Građanski (Osijek) 9 5 1 3 11:11 11
3. Grafičar (Osijek) 9 3 2 4 9:9 8
4. Cibalija (Vinkovci) 9 2 1 6 6:16 5
5. Elektra (Osijek) 9 1 3 5 9:23 5
-. Slavija (Osijek) 5 4 1 0 13:0 9

Napomena:

Slavija ne učestvuje u prolećnom delu ali se u tabeli računaju rezultati protivnika sa Slavijom postignuti u jesenjem delu!

SKOPSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
02.10.1932. Građanski - Slavija 3:1, SSK - Hajduk 3:1
09.10.1932. Hajduk - Slavija 1:1, Jug - Sparta 3:1
16.10.1932. Građanski - Hajduk 6:3, SSK - Sparta 1:1
23.10.1932. Građanski - Jug 3:1
30.10.1932. Hajduk - Jug 3:1, Slavija - Sparta 2:1
06.11.1932. SSK - Jug 3:2
13.11.1932. Jug - Slavija 10:1, Građanski - Sparta 6:0
20.11.1932. SSK - Građanski 0:0
27.11.1932. SSK - Slavija 4:1, Hajduk - Sparta 5:0
Prolećni deo:
26.02.1933. Slavija - Sparta ?, Građanski - Hajduk 8:1
05.03.1933. Jug - Sparta 5:0, SSK - Slavija 2:1
12.03.1933. Građanski - Jug 0:0
19.03.1933. Hajduk - Slavija 1:3, SSK - Sparta 5:0
26.03.1933. Građanski - Sparta 4:1, SSK - Hajduk 2:0
02.04.1933. SSK - Jug 0:1
23.04.1933. Jug - Slavija 1:3, Hajduk - Sparta 1:1
30.04.1933. Građanski - Slavija 3:0, Hajduk - Jug 2:1
14.05.1933. SSK - Građanski 2:1

Tabela

1. Skopski SK (Skoplje) 10 7 2 1 22:8 16
2. Građanski (Skoplje) 10 6 2 2 26:10 14
3. Jug (Skoplje) 10 4 1 5 25:16 9
4. Hajduk (Skoplje) 10 4 2 4 19:18 8
5. Slavija (Skoplje) 9 3 1 5 13:26 7
6. Sparta (Skoplje) 9 0 2 7 5:32 2

Napomena:

Fali rezultat između Slavije i Sparte!

NOVOSADSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
25.09.1932. Mačva - Radnički 5:1
02.10.1932. NAK - Mačva 4:1, Građanski - Radnički 3:2
09.10.1932. Radnički - PAK 3:1
16.10.1932. Vojvodina - Mačva 2:3, Građanski - NAK 4:6
23.10.1932. NAK - Radnički 8:1, Mačva - Građanski 8:3
30.10.1932. Vojvodina - Radnički 4:2, Mačva - PAK 7:1
06.11.1932. Vojvodina - PAK 1:0
13.11.1932. Vojvodina - NAK 5:2, PAK - Građanski 4:1
20.11.1932. NAK - PAK 9:1, Građanski - Vojvodina 0:5
Prolećni deo:
19.03.1933. Mačva - NAK 0:2, PAK - Radnički 1:1
26.03.1933. Građanski - PAK 1:1, Radnički - NAK 1:2
09.04.1933. Radnički - Mačva 2:0
30.04.1933. PAK - NAK 1:4, Građanski - Mačva 1:2
14.05.1933. NAK - Građanski 4:1
11.06.1933. PAK - Mačva 1:2
09.07.1933. Radnički - Građanski 0:2

Tabela

1. NAK (Novi Sad) 9 8 0 1 41:15 16
2. Mačva (Šabac) 9 6 0 3 28:17 12
3. Građanski (Sremska Mitrovica) 9 2 1 6 16:32 5
4. Radnički (Novi Sad) 9 2 1 6 13:26 5
5. Poštanski AK (Novi Sad) 9 1 2 6 11:29 4
-. Vojvodina (Novi Sad) 5 4 0 1 17:7 8

Napomena:

Vojvodina ne učestvuje u prolećnom delu ali se u tabeli računaju rezultati protivnika sa Vojvodinom postignuti u jesenjem delu!

VELIKOBEČKEREČKI PODSAVEZ

Velikobečkerečki nogometni podsavez je ponovo promenio način odigravanja za ovu sezonu. Vratio je stari sistem takmičenja sa grupama i završnim borbama prvaka grupa i podgrpa po dvostrukom kup sistemu za prvaka.

Elimatorno takmičenje
A zona (Sever)
11.06.1933. Delija (Mokrin) - Borac (Veliki Bečkerek) 1:1
02.07.1933. Borac (Veliki Bečkerek) - Delija (Mokrin) 5:2
B zona (Jug)
18.06.1933. Viktorija (Vršac) - Građanski (Jaša Tomić) 1:1
25.06.1933. Građanski (Jaša Tomić) - Viktorija (Vršac) 2:2
Pošto je susret nerešen, igra se treća utakmica na neutralnom terenu u Sečnju za pobednika:
02.07.1933. Viktorija (Vršac) - Građanski (Jaša Tomić) 2:1

Glavno takmičenje
A zona (Sever)
Polufinale
02.07.1933. Kosovo (Velika Kikinda) - ŽSK (Veliki Bečkerek) 1:5
16.07.1933. ŽSK (Veliki Bečkerek) - Kosovo (Velika Kikinda) 4:2
09.07.1933. Obilić (Veliki Bečkerek) - Borac (Veliki Bečkerek) 2:1
23.07.1933. Borac (Veliki Bečkerek) - Obilić (Veliki Bečkerek) 2:2
Finale
30.07.1933. ŽSK (Veliki Bečkerek) - Obilić (Veliki Bečkerek) 3:3
06.08.1933. Obilić (Veliki Bečkerek) - ŽSK (Veliki Bečkerek) 2:5

B zona (Jug)
Polufinale
09.07.1933. Viktorija (Vršac) - Banat (Pančevo) 2:7
16.07.1933. Banat (Pančevo) - Viktorija (Vršac) 6:1
02.07.1933. Dušan Silni (Vršac) - Jedinstvo (Pančevo) 0:1
09.07.1933. Jedinstvo (Vršac) - Dušan Silni (Vršac) 2:2
Finale
23.07.1933. Banat (Pančevo) - Jedinstvo (Pančevo) 1:2
30.07.1933. Jedinstvo (Pančevo) - Banat (Pančevo) 2:1

Finale za prvaka VNP-a
20.08.1933. Jedinstvo (Pančevo) - ŽSK (Veliki Bečkerek) 2:3
27.08.1933. ŽSK (Veliki Bečkerek) - Jedinstvo (Pančevo) 2:2

NIŠKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
11.11.1932. Građanski - Jugoslavija 3:0, Železničar - Sinđelić 2:1 (poništeno!)
18.09.1932. Železničar - Građanski 2:0 (anulirano jer je u timu Železničara nastupio igrač koji nije smeo igrati!), Pobeda - Omladinac 1:0
25.09.1932. Sinđelić - Pobeda 1:0, Jugoslavija - Omladinac 7:0
02.10.1932. Građanski - Pobeda 3:0, Sinđelić - Jugoslavija 2:0
09.10.1932. Pobeda - Jugoslavija 2:1, Građanski - Omladinac 6:1
16.10.1932. Sinđelić - Građanski 2:1, Pobeda - Železničar 1:0
23.10.1932. Železničar - Omladinac 9:0
30.10.1932. Železničar - Jugoslavija 2:1 (anulira se na osnovu $22 stav 2 OPJNS-a u vezi $14!), Sinđelić - Omladinac 5:1
12.02.1933. Železničar - Građanski 8:0 (nova!)
19.02.1933. Železničar - Jugoslavija 1:0 (nova!)
Prolećni deo:
05.03.1933. Pobeda - Sinđelić 2:1, Građanski - Omladinac 2:1
12.03.1933. Sinđelić - Jugoslavija 2:1, Železničar - Omladinac 3:1
19.03.1933. Građanski - Jugoslavija 4:1, Pobeda - Železničar 2:1
26.03.1933. Sinđelić - Železničar 2:1, Pobeda - Omladinac 4:0
02.04.1933. Sinđelić - Omladinac 2:0, Građanski - Pobeda 2:2
09.04.1933. Građanski - Železničar 3:1, Jugoslavija - Omladinac 8:0
14.05.1933. Jugoslavija - Pobeda 1:1
21.05.1933. Sinđelić - Građanski 0:3 pff (završeno 2:2, ali se Građanski žalio zbog nastupa jednog igrača Sinđelića!)
06.08.1933. Jugoslavija - Železničar 1:7

Tabela

1. Građanski (Niš) 10 7 1 2 27:16 15
2. Pobeda (Niš) 10 6 2 2 15:9 14
3. Sinđelić (Niš) 10 7 0 3 18:11 14
4. Železničar (Niš) 10 5 0 5 26:13 10
5. Jugoslavija (Niš) 10 3 1 6 21:16 7
6. Omladinac (Niš) 10 0 0 10 4:46 0

Igra se po dvostrukom kup-sistemu. Učestvuju prvaci župa i najbolji tim Niša protiv koga prvak župa igra u finalu!

I kolo
21.05.1933. Josif (Leskovac) - Omladinac (Pirot) 3:2
28.05.1933. Omladinac (Pirot) - Josif (Leskovac) 2:0
21.05.1933. Car Lazar (Kruševac) - Timok (Zaječar) 5:0
28.05.1933. Timok (Zaječar) - Car Lazar (Kruševac) 0:4

Polufinale
11.06.1933. Omladinac (Pirot) - Car Lazar (Kruševac) 1:1
18.06.1933. Car Lazar (Kruševac) - Omladinac (Pirot) 3:0
Napomena: Ovo je praktično bilo finale provincije!

Finale
09.07.1933. Car Lazar (Kruševac) - Građanski (Niš) 5:3
16.07.1933. Građanski (Niš) - Car Lazar (Kruševac) 1:1

CETINJSKI PODSAVEZ

Igrano po jednostrukom kup sistemu. Takmičilo se 14 klubova...
I kolo
09.10.1932. Budućnost (Podgorica) - Balšić (Podgorica) 2:1
09.10.1932. Hercegovac (Nikšić) - Obilić (Nikšić) ? (pobednik Hercegovac)
09.10.1932. Jugosloven (Kotor) - Njegoš (Cetinje) 7:1
09.10.1932. Lovćen (Cetinje) - Crnogorac (Cetinje) 5:1
09.10.1932. Crnojević (Bar) - OSK Igalo (Igalo) ? (pobednik Crnojević)
09.10.1932. Orjen (Tivat) - Zrinjski (Tivat) ? (pobednik Orijen)
09.10.1932. Gorštak (Kolašin) - Njegoš (Berane) ? (pobednik Gorštak)

II kolo
16.10.1932. Hercegovac (Nikšić) - Budućnost (Podgorica) 1:2
16.10.1932. Jugosloven (Kotor) - Lovćen (Cetinje) 0:6
16.10.1932. Crnojević (Bar) - Orjen (Tivat) ? (pobednik Orjen)
Gorštak (Kolašin) slobodan voljom žreba!

Polufinale
23.10.1932. Budućnost (Podgorica) - Gorštak (Kolašin) ? (pobednik Budućnost)
23.10.1932. Lovćen (Cetinje) - Orjen (Tivat) ? (pobednik Lovćen)

Finale
06.11.1932. Lovćen (Cetinje) - Budućnost (Podgorica) 3:6

Igrano po jednostrukom kup sistemu
I kolo
07.05.1933. Crnogorac (Cetinje) - Lovćen (Cetinje) 2:3
07.05.1933. Balšić (Podgorica) - Budućnost (Podgorica) 0:1
07.05.1933. Obilić (Nikšić) - Hercegovac (Nikšić) 0:3 pff
07.05.1933. Crnojević (Bar) - Njegoš (Cetinje) 5:1
07.05.1933. Orjen (Tivat) - Zrinjski (Tivat) 2:0
07.05.1933. Njegoš (Berane) - Gorštak (Kolašin) 1:0
07.05.1933. OSK Igalo (Igalo) - Jugosloven (Kotor) 3:0 pff (Jugosloven nije došao)

II kolo
21.05.1933. OSK Igalo (Igalo) - Crnojević (Bar) 2:3
21.05.1933. Lovćen (Cetinje) - Orjen (Tivat) ?
28.05.1933. Budućnost (Podgorica) - Hercegovac (Nikšić) 7:1
Njegoš (Berane) slobodan prema žrebu!

Polufinale
04.06.1933. Lovćen (Cetinje) - Crnojević (Bar) 2:1
04.06.1933. Budućnost (Podgorica) - Njegoš (Berane) ?

Finale
23.07.1933. Budućnost (Podgorica) - Lovćen (Cetinje) 2:2
Napomena: Trebalo da se igra 18.06., a pošto je završeno nerešeno odigrava se nova utakmica!
30.07.1933. Budućnost (Podgorica) - Lovćen (Cetinje) 2:0

KRAGUJEVAČKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
02.10.1932. Srbija - Jadran 2:3
09.10.1932. Šumadija - Slavija 1:1 (poništeno!)
16.10.1932. Radnički - Jadran 3:0
23.10.1932. Slavija - Srbija 4:0
30.10.1932. Šumadija - Jadran 2:0 (prekinuto zbog tuče, poništeno!)
06.11.1932. Radnički - Srbija 4:2
13.11.1932. Slavija - Jadran 4:1
20.11.1932. Šumadija - Radnički 2:1
27.11.1932. Šumadija - Srbija 3:0
04.12.1932. Slavija - Radnički 1:1
11.12.1932. Šumadija - Slavija 2:1 (nova!)
18.12.1932. Šumadija - Jadran 1:0 (nova!)
Prolećni deo:
05.03.1933. Šumadija - Srbija 1:0
12.03.1933. Slavija - Jadran 1:0
19.03.1933. Šumadija - Radnički 0:2
26.03.1933. Jadran - Srbija 1:2
02.04.1933. Slavija - Radnički 1:2
09.04.1933. Šumadija - Jadran 3:0
30.04.1933. Radnički - Jadran 1:0
07.05.1933. Radnički - Srbija 2:1
14.05.1933. Šumadija - Slavija 2:0
11.06.1933. Slavija - Srbija 1:3

Tabela

1. Šumadija (Kragujevac) 8 7 0 1 14:4 14
2. Radnički (Kragujevac) 8 6 1 1 16:7 13
3. Slavija (Kragujevac) 8 3 1 4 13:11 7
4. Srbija (Kragujevac) 8 2 0 6 10:19 4
5. Jadran (Kragujevac) 8 1 0 7 5:17 2

Prvo igraju prvaci župa , pobednik igra protiv drugoplasiranog iz Kragujevca za prvaka provincije.

Za prvaka župa
07.05.1933. Ibar (Kraljevo) - Jedinstvo (Paraćin) 2:2
14.05.1933. Jedinstvo (Paraćin) - Ibar (Kraljevo) 1:0
Za prvaka provincije
21.05.1933. Jedinstvo (Paraćin) - Radnički (Kragujevac) 5:1
28.05.1933. Radnički (Kragujevac) - Jedinstvo (Paraćin) 3:0
Finale
11.06.1933. Jedinstvo (Paraćin) - Šumadija (Kragujevac) 2:3
18.06.1933. Šumadija (Kragujevac) - Jedinstvo (Paraćin) 3:0

BANJALUČKI PODSAVEZ

Osnivačka skupština je održana 12.03.1933. godine u prostorijama hotela "Bosna" u Banja Luci. Skupštini su prisustvovali delegati svih fudbalskih klubova sa teritorije tadašnje Vrbaske banovine. Banjalučki podsavez formiran od VIII župe tadašnje Z.N.P.-a a priključeni su mu i delovi VI župe kao i neki klubovi Bosanske provincije SNP - Sarajevo. Ovom skupštinom je predsedavao Dragomir Pavličević, sekretar J.N.S.-a gde je izložio proces stvaranja podsaveza. Podsavez je pri osnivanju imao začlanjenih 20 klubova: Željezničar i Građanski iz Dervente, Slaviju i Građanski iz Prijedora, Slobodu iz Bosanskog Novog, Savu iz Bosanske Gradiške, Meteor iz Bosanske Krupe, Knežopoljac iz Bosanske Dubice, te Banjalučke klubove Krajišnik, Jug, Balkan i Borac.
Za prvog predsednika je izabran Mirko Divjak, za prvog podpredsednika Žarko Malić, drugi podpredsednik Momčilo Milošević, prvi sekreter Milan Vejnović, dok su ostali članovi podsaveza i upravnog odbora bili Veljko Đorđević, Mile Vuković, blagajnik Pero Jurišković, Miša Antonić, Mirko Đurković kao ekonom. U upravni odbor su još ušli: Dimitrije Bojić, Budimir Stefanović, Živojin Kuruzović, Dušan Tomić, Mustafa Softić, David Kecman, Dušan Perduv, Stevo Rapajić, Nikola Radić, Gavro Došen, Mile Radetić i Aleksa Kuljić. Savez je na drugoj sednici 20.03.1933. godine odlučio da prva sezona bude nastavak župskog prvenstva. Z.N.P.-a te je ižrebao prolećni deo za timove iz Banja Luke dok su ostali timovi ižrebani po kup sistemu (oni izvan bivše VIII župe!)

Rezultati

Jesenji deo:
09.10.1932. Krajišnik - Slavija 4:2
16.10.1932. Slavija - Balkan 4:0, Krajišnik - Borac 4:0
23.10.1932. Meteor - Krajišnik 1:1, Slavija - Borac 2:1
30.10.1932. Balkan - Meteor 2:0
06.11.1932. Balkan - Krajišnik 1:0
13.11.1932. Balkan - Borac 0:2
20.11.1932. Meteor - Borac 2:5
09.04.1933. Slavija - Meteor 3:0 pff (zaostala)
Prolećni deo:
23.04.1933. Krajišnik - Borac 7:1 (odložena za 30.04.), Meteor - Balkan 0:3 pff
30.04.1933. Krajišnik - Meteor 3:0 pff (Meteor predao utakmice par-forfe do kraja)
07.05.1933. Borac - Slavija 2:1
14.05.1933. Balkan - Krajišnik 2:0
21.05.1933. Meteor - Slavija 0:3 pff, Borac - Balkan 1:0 (poništena od strane UO BLNP)
28.05.1933. Borac - Meteor 3:0 pff, Slavija - Krajišnik 1:2 (na temelju $20 O.P. J.N.S.-a anulirana)
11.06.1933. Balkan - Slavija 2:0
02.07.1933. Borac - Balkan 2:0
Napomena: Određena je ponovna utakmica Slavija - Krajišnik za ovaj datum ali se Krajišnik žalio na odluku pa je P.O. Ipak verificirao utakmicu sa prvobitnim rezultatom!

Tabela

1. Krajišnik (Banja Luka) 8 5 1 2 21:8 11
2. Balkan (Banja Luka) 8 5 0 3 10:8 10
3. Borac (Banja Luka) 8 5 0 3 16:16 10
4. Slavija (Prijedor) 8 4 0 4 16:11 8
5. Meteor (Bosanska Krupa) 8 0 1 7 3:23 1

Rezultati

Jesenji deo:
09.10.1932. Sloboda - Građanski (P) 3:0 pff
23.10.1932. Jug - Građanski (P) 4:3
30.10.1932. Sloboda - Jug 3:0 pff
Prolećni deo:
23.04.1933. Građanski (P) - Sloboda 2:0
30.04.1933. Građanski (P) - Jug 1:2
18.06.1933. Jug - Sloboda 0:3

Tabela

1. Sloboda (Bosanski Novi) 4 3 0 1 9:2 6
2. Jug (Banja Luka) 4 2 0 2 6:10 4
3. Građanski (Prijedor) 4 1 0 3 6:9 2

Igra se po dvostrukom kup-sistemu. Prvo igraju klubovi izvan VIII župe a zatim u borbe se uključuje i prvak Banja Luke (ex VIII župa!).

Pretkolo
Derventa
07.05.1933. Građanski (Derventa) - Željezničar (Derventa) 2:4 (anulirana zbog nastupa, neverificiranih igrača sa obe strane)
21.05.1933. Željezničar (Derventa) - Građanski (Derventa) 2:0
18.06.1933. Građanski (Derventa) - Željezničar (Derventa) 0:2 (nova utakmica)
Po prvobitno rasporedu trebala su da se igraju i ove utakmice ali nisu odigrane jer Knežopoljac nije razrešio status!
07.05.1933. Knežopoljac (Bosanska Dubica) - Sava (Bosanska Gradiška) n/o (odlaže se do daljneg dok se ne razreši status Knežopoljca!)
21.05.1933. Sava (Bosanska Gradiška) - Knežopoljac (Bosanska Dubica) n/o
Samim tim raspored je izmenjen u odnosu na prvobitno objavljen!

Polufinale
27.08.1933. Sava (Bosanska Gradiška) - Krajišnik (Banja Luka) 2:4
Napomena: Odlagalo se par puta a zadnji put zbog dileme do konačne verifikacije rezultata poništenih utakmica!
10.09.1933. Krajišnik (Banja Luka) - Sava (Bosanska Gradiška) 3:1
Pobednik drugog para iz I kola slobodan

Finale podsaveza

17.09.1933. Željezničar (Derventa) - Krajišnik (Banja Luka) 0:2
24.09.1933. Krajišnik (Banja Luka) - Željezničar (Derventa) 4:0


IZVORI I REFERENCE:

  1. Sportista: službeni glasnik J.N.S.-a, Beograd, 1932
  2. Politika dnevne novine, Beograd, 1932 i 1933
  3. Vreme dnevne novine: službeni glasnik J.N.S.-a, Beograd, 1932 i 1933
  4. Pravda dnevne novine: službeni organ B.L.P.-a, Beograd, 1932 i 1933
  5. Društvo i Sport: službeni glasnik Velikobečkerečkog NP, Veliki Bečkerek, 1932 i 1933
  6. Jadranska pošta - službeni organ Splitskog NP, Split, 1932 i 1933
  7. Športski list: službeni glasnik Z.N.P.-a i J.N.S.-a, Zagreb, 1932 i 1933
  8. Jutro dnevne novine - službeni glasnik LNP-a, Ljubljana, 1932 i 1933
  9. Sve Sport, Beograd, 1932 i 1933
  10. Hrvatski list - službeni glasnik Osiječkog NP, Osijek, 1932 i 1933
  11. Jugoslovenski dnevnik - službeni glasnik Subotičkog NP, Subotica, 1932 i 1933
  12. Niške novine: službeni organ Niškog LP, Niš, 1932 i 1933
  13. Osiječki šport: glasnik JSK Slavije, Osijek, 1932 i 1933
  14. Vrbaske novine: službeni organ Banjalučkog NP, Banja Luka, 1932 i 1933
  15. Ilustrovani sportski list: službeni glasnik Novosadskog NP, 1933