1931-1932

PRVA DRŽAVNA LIGA KRALJEVINE

Detaljnije o prvoj ligi možete pogledati ovde .


KVALIFIKACIJE ZA NACIONALNU LIGU

KVALIFIKACIJE ZA GRUPE

Prema pravilu kvalifikacije igraju: poslednjeplasirani I/A i pobednik I razreda BLP-a, prvak NLP i drugoplasirani u SLP, pobednik pokrajine ZNP i četvrtoplasirani tim I/A razreda ZNP.

08.05.1932. BASK (Beograd) - Sparta (Zemun) 6:0 (1:0)
15.05.1932. Sparta (Zemun) - BASK (Beograd) 1:4 (0:4)
08.05.1932. Sinđelić (Niš) - Građanski (Skoplje) 0:0 (0:0)
15.05.1932. Građanski (Skoplje) - Sinđelič (Niš) 2:1 (2:0)
15.05.1932. Segesta (Sisak) - Viktorija (Zagreb) 0:3 (0:2)
22.05.1932. Viktorija (Zagreb) - Segesta (Sisak) 4:2 (3:1)
Za elimanitorne borbe po grupama su se kvalifikovali: BASK (Beograd), Građanski (Skoplje) i Viktorija (Zagreb).

I GRUPA

Rezultati

26.05.1932. Ilirija - Građanski 0:4 (0:3), Viktorija - SSK Maribor 2:1 (1:0)
26.06.1932. Primorje - Viktorija 0:2 (0:2), SSK Maribor - Ilirija 3:0 (2:0)
10.07.1932. Primorje - Građanski 3:3 (2:0), Viktorija - Ilirija 3:2 (2:0)
16.07.1932. Građanski - SSK Maribor 5:2 (2:1)
17.07.1932. Ilirija - Primorje 2:4 (0:2)
24.07.1932. Građanski - Ilirija 4:0 (2:0), SSK Maribor - Viktorija 1:2 (0:1)
31.07.1932. Ilirija - SSK Maribor 2:3 (0:1), Viktorija - Primorje 4:0 (1:0)
06.08.1932. Viktorija - Građanski 2:2 (1:2)
07.08.1932. SSK Maribor - Primorje 2:1 (2:1)
21.08.1932. Ilirija - Viktorija 1:2 (1:1), Građanski - Primorje 10:0 (5:0)
28.08.1932. SSK Maribor - Građanski 3:0 (0:0), Primorje - Ilirija 2:2 (1:1)
04.09.1932. Građanski - Viktorija 2:2 (1:2), SSK Maribor - Primorje 2:0 (2:0)

Tabela

1. Viktorija (Zagreb) 8 6 2 0 19:9 14
2. Građanski (Zagreb) 8 4 3 1 30:12 11
3. SSK Maribor (Maribor) 8 5 0 3 17:12 10
4. Primorje (Ljubljana) 8 1 2 5 10:27 4
5. Ilirija (Ljubljana) 8 0 1 7 9:25 1

 

II GRUPA

Rezultati

22.05.1932. Građanski - Hajduk 0:4 (0:2)
26.05.1932. HAŠK - Slavija 4:2 (2:1)
12.06.1932. Građanski - Concordia 2:0 (1:0), HAŠK - Hajduk 1:4 (0:1)
10.07.1932. HAŠK - Građanski 4:3 (3:1), Slavija - Concordia 4:3 (4:0)
17.07.1932. Concordia - HAŠK 2:1 (1:1), Slavija - Hajduk 1:1 (1:1)
24.07.1932. Hajduk - Građanski 2:1 (0:1), Slavija - HAŠK 0:1 (0:1)
31.07.1932. Hajduk - HAŠK 4:0 (1:0), Concordia - Građanski 4:0 (0:0)
07.08.1932. Concordia - Slavija 8:2 (3:2), Građanski - HAŠK 1:2 (0:0)
21.08.1932. Slavija - Građanski 10:0 (7:0), Hajduk - Concordia 3:0 (3:0)
28.08.1932. Concordia - HAŠK 2:0 (2:0), Hajduk - Slavija 2:0 (1:0)
04.09.1932. Concordia - Hajduk 2:0 (1:0), Slavija - Građanski 2:1 (2:1)

Tabela

1. Hajduk (Split) 8 6 1 1 20:5 13
2. Concordia (Zagreb) 8 5 0 3 21:12 10
3. HAŠK (Zagreb) 8 4 0 4 13:18 8
4. Slavija (Osijek) 8 3 1 4 21:20 7
5. Građanski (Osijek) 8 1 0 7 8:28 2

 

III GRUPA

Rezultati

22.05.1932. Jugoslavija - Građanski 5:1 (1:1), SAŠK - BSK 1:3 (0:1)
29.05.1932. SSK - SAŠK 1:4 (1:1), Slavija - Građanski 5:0 (1:0)
12.06.1932. Jugoslavija - BSK 3:2 (0:0)
19.06.1932. SSK - Građanski 1:0 (0:0), SAŠK - Slavija 0:2 (0:1)
26.06.1932. SAŠK - SSK 1:1 (1:1), Građanski - Slavija 1:2 (1:0)
10.07.1932. SAŠK - Jugoslavija 1:4 (1:2), SSK - Slavija 3:6 (1:4), BSK - Građanski 2:0 (0:0)
17.07.1932. BSK - Slavija 2:1 (0:0), SSK - Jugoslavija 0:4 (0:1)
24.07.1932. BSK - SSK 6:1 (3:1), Slavija - Jugoslavija 4:4 (1:4), Građanski - SAŠK 0:2 (0:2)
31.07.1932. BSK - SAŠK 6:0 (2:0), Građanski - Jugoslavija 1:6 (1:1)
07.08.1932. BSK - Jugoslavija 2:1 (0:0), Slavija - SAŠK 3:0 (2:0), SSK - Građanski 5:3 (2:1)
14.08.1932. Slavija - SSK 5:2 (0:2), Građanski - BSK 2:2 (1:1), Jugoslavija - SAŠK 2:0 (0:0)
21.08.1932. Slavija - BSK 2:2 (1:0), Jugoslavija - SSK 7:2 (3:1)
28.08.1932. Jugoslavija - Slavija 5:0 (1:0), SAŠK - Građanski 1:2 (1:1), SSK - BSK 2:9 (1:7)

Tabela

1. Jugoslavija (Beograd) 10 8 1 1 41:13 17
2. BSK (Beograd) 10 7 2 1 36:13 16
3. Slavija (Sarajevo) 10 6 2 2 30:19 14
4. SAŠK (Sarajevo) 10 2 1 7 10:24 5
5. SSK (Skoplje) 10 2 1 7 18:45 5
6. Građanski (Skoplje) 10 1 1 8 10:31 3

IV GRUPA

Rezultati

22.05.1932. Bačka - BASK 2:1 (0:1), Obilić - Mačva 4:3 (3:2)
29.05.1932. Mačva - Slavija 2:2 (2:1)
05.06.1932. Slavija - BASK 2:5 (0:3), Obilić - Vojvodina 1:6 (0:3), Mačva - Bačka 4:1 (1:0)
12.06.1932. Obilić - Bačka 3:4 (1:2), Vojvodina - Slavija 2:0 (2:0)
26.06.1932. Vojvodina - Bačka 3:1 (2:1), Slavija - Obilić 4:3 (1:1)
10.07.1932. Mačva - Obilić 5:0 (4:0), Bačka - Slavija 4:2 (0:2), BASK - Vojvodina 2:3 (0:2)
17.07.1932. Vojvodina - Mačva 1:1 (1:0), Obilić - BASK 2:4 (0:2)
24.07.1932. Mačva - BASK 1:2 (1:0), Bačka - Vojvodina 3:0 (1:0), Obilić - Slavija 4:3 (4:2)
31.07.1932. BASK - Bačka 9:1 (3:1), Slavija - Vojvodina 1:3 (1:0)
07.08.1932. BASK - Slavija 5:1 (2:1), Bačka - Mačva 5:0 (0:0), Vojvodina - Obilić 4:1 (3:0)
14.08.1932. Slavija - Mačva 1:1 (1:0), Bačka - Obilić 4:1 (1:1), Vojvodina - BASK 0:1 (0:0)
21.08.1932. Mačva - Vojvodina 1:1 (1:0), BASK - Obilić 11:2 (4:1), Slavija - Bačka 1:4 (0:3)
28.08.1932. BASK - Mačva 8:0 (4:0)

Tabela

1. BASK (Beograd) 10 8 0 2 48:14 16
2. Vojvodina (Novi Sad) 10 6 2 2 23:12 14
3. Bačka (Subotica) 10 7 0 3 29:14 14
4. Mačva (Šabac) 10 2 4 4 18:25 8
5. Slavija (Sombor) 10 1 2 7 17:33 4
6. Obilić (Veliki Bečkerek) 10 2 0 8 21:48 4

 


 TAKMIČENJA PO PODSAVEZIMA 

BEOGRADSKI PODSAVEZ

Rezultati

21.02.1932. Jugoslavija - BASK 5:2
28.02.1932. BSK - BASK 3:2
13.03.1932. BSK - Jugoslavija 3:2
03.04.1932. BASK - BSK 2:3
17.04.1932. BASK - Jugoslavija 0:3
15.05.1932. Jugoslavija - BSK 3:2

Tabela

1. Jugoslavija (Beograd) 4 3 0 1 13:7 6
2. BSK (Beograd) 4 3 0 1 11:9 6
3. BASK (Beograd) 4 0 0 4 6:14 0

Rezultati

Jesenji deo:
09.08.1931. Sloga - Obilić 2:1, Sparta - Jedinstvo 3:1
16.08.1931. Grafičar - Sloga 1:1
23.08.1931. Jedinstvo - Ruski 4:1, Sparta - Obilić 5:2
30.08.1931. Sparta - Sloga 2:2, BUSK - Ruski 1:0 (poništeno, igrač Feldman igrao za BUSK bez prava nastupa!)
06.09.1931. Vitez - Obilić 4:3
13.09.1931. Sparta - Vitez 5:0, Sloga - Ruski 5:1
20.09.1931. Jedinstvo - Obilić 2:2, Sparta - Ruski 2:0
27.09.1931. Grafičar - Sparta 3:1, Sloga - BUSK 3:2
04.10.1931. Vitez - Sloga 1:1
11.10.1931. Vitez - BUSK 0:0
18.10.1931. Obilić - BUSK 2:0, Vitez - Grafičar 5:4
25.10.1931. Jedinstvo - Grafičar 5:4, Ruski - Vitez 3:1
01.11.1931. Obilić - Ruski 7:1, Sparta - BUSK 1:0
15.11.1931. Vitez - Jedinstvo 1:1, BUSK - Grafičar 5:2
22.11.1931. Grafičar - Ruski 2:1
29.11.1931. BUSK - Jedinstvo 2:1
06.12.1931. Sloga - Jedinstvo 3:3 (poništena!)
27.12.1931. Obilić - Grafičar 2:5
24.01.1931. Sloga - Jedinstvo 2:2 (nova!)
31.01.1932. BUSK - Ruski 4:2 (nova!)
Prolećni deo:
31.01.1932. Sparta - Vitez 2:1, Sloga - Obilić 3:1, Grafičar - Jedinstvo 3:2
07.02.1932. Obilić - Sparta 3:2, Sloga - Grafičar 3:0 pff (anulirano, JNS poništio rešenje U.O. BLP), Jedinstvo - BUSK 2:0, Ruski - Vitez 3:2
14.02.1932. Sloga - BUSK 2:1, Sparta - Jedinstvo 5:2, Obilić - Vitez 9:5, Grafičar - Ruski 3:3
21.02.1932. Sparta - Grafičar 4:0, Obilić - BUSK 3:1, Sloga - Vitez 2:0
28.02.1932. Obilić - Jedinstvo 5:2, Grafičar - Vitez 6:1, Sparta - Ruski 6:2
06.03.1932. Ruski - Sloga 2:0
13.03.1932. Grafičar - Obilić 2:2, Ruski - BUSK 2:1
20.03.1932. Obilić - Ruski 2:2
03.04.1932. Sloga - Jedinstvo 1:0
17.04.1932. Sloga - Sparta 1:1
24.04.1932. Sparta - BUSK 4:1
22.05.1932. Grafičar - BUSK 2:1
05.06.1932. Vitez - BUSK 2:3, Jedinstvo - Ruski 5:1
12.06.1932. Vitez - Jedinstvo 3:2
28.08.1932. Grafičar - Sloga 2:2 (nova!)

Tabela

1. Sparta (Zemun) 14 10 2 2 43:18 22
2. Sloga (Beograd) 14 7 6 1 27:17 20
3. Grafičar (Beograd) 14 6 4 4 39:35 16
4. Obilić (Beograd) 14 6 3 5 44:36 15
5. Jedinstvo (Beograd) 14 4 3 7 34:33 11
6. Ruski SK (Beograd) 14 4 2 8 24:47 10
7. BUSK (Beograd) 14 4 1 9 21:28 9
8. Vitez (Zemun) 14 3 3 8 26:44 9

ZAGREBAČKI PODSAVEZ

Rezultati

07.02.1932. Građanski - Viktorija 0:0, HAŠK - Željezničar 4:0, Concordia - Jugoslavija 2:1
14.02.1932. Građanski - Željezničar 7:0, Viktorija - Concordia 3:1, HAŠK - Jugoslavija 1:0
21.02.1932. Concordia - HAŠK 2:2, Građanski - Jugoslavija 0:0, Viktorija - Željezničar 4:1
28.02.1932. Građanski - Concordia 0:0, HAŠK - Viktorija 2:0, Željezničar - Jugoslavija 1:0
06.03.1932. HAŠK - Građanski 3:2, Concordia - Železničar 5:1, Viktorija - Jugoslavija 8:0
13.03.1932. Građanski - Viktorija 4:2, HAŠK - Željezničar 3:0
03.04.1932. Građanski - Željezničar 6:0, HAŠK - Jugoslavija 12:0, Viktorija - Concordia 3:0 pff
10.04.1932. Građanski - Jugoslavija 5:1, Viktorija - Željezničar 5:2
17.04.1932. Concordia - Građanski 2:5, Viktorija - HAŠK 1:2, Željezničar - Jugoslavija 1:1
24.04.1932. Građanski - HAŠK 3:1, Viktorija - Jugoslavija 3:1, Concordia - Željezničar 0:3 pff
08.05.1932. Jugoslavija - Concordia 3:0 pff
22.05.1932. HAŠK - Concordia 2:0

Tabela

1. HAŠK (Zagreb) 10 8 1 1 30:8 17
2. Građanski (Zagreb) 10 6 3 1 33:7 15
3. Concordia (Zagreb) 10 4 2 4 17:15 10
4. Viktorija (Zagreb) 10 4 1 5 21:18 9
5. Željezničar (Zagreb) 10 2 1 7 9:35 5
6. Jugoslavija (Zagreb) 10 1 2 7 7:34 3

Rezultati

03.04.1932. Grafičar - Sokol 4:2, Šparta - Slavija 3:2
10.04.1932. Ferraria - Slavija 4:1, Šparta - Sokol 2:0
17.04.1932. Šparta - Ferraria 1:0, Grafičar - Slavija 3:0
24.04.1932. Grafičar - Šparta 0:0, Sokol - Ferraria 1:1
01.05.1932. Sokol - Slavija 1:1
08.05.1932. Grafičar - Ferraria 5:0
29.05.1932. Sokol - Grafičar 3:2, Šparta - Slavija 1:1
05.06.1932. Slavija - Ferraria 4:1, Šparta - Sokol 5:2
12.06.1932. Grafičar - Slavija 3:2, Šparta - Ferraria 4:0
19.06.1932. Sokol - Ferraria 6:3, Šparta - Grafičar 4:0
26.06.1932. Grafičar - Ferraria 2:1, Sokol - Slavija 4:3

Tabela

1. Šparta (Zagreb) 8 7 1 0 23:5 15
2. Grafičar (Zagreb) 8 5 1 2 19:12 11
3. Sokol (Zagreb) 8 3 2 3 19:21 8
4. Slavija (Zagreb) 8 1 1 6 14:23 3
5. Ferraria (Zagreb) 8 1 1 6 10:24 3

Osam klubova borili su se za tri mesta u novom prvom (I/A) razredu koji je organizovan u smislu odredaba skupštine JNS-a. Novi razred I/A će činiti tri tima iz prvog razreda kao i timovi koji učestuvuju u državnom prvenstvu (Građanski, HAŠK i Konkordija). Ostali klubovi će formirati I/B razred.

Rezultati

20.09.1931. Sokol - Slavija 3:2, Šparta - Viktorija 1:1, Grafičar - Ferraria 3:2, Jugoslavija - Željezničar 4:2
27.09.1931. Ferraria - Sparta 2:0, Željezničar - Slavija 6:1, Viktorija - Sokol 4:0, Jugoslavija - Grafičar 2:0
04.10.1931. Sokol - Šparta 0:0, Viktorija - Jugoslavija 0:0, Grafičar - Slavija 5:1, Željezničar - Ferraria 1:1
11.10.1931. Sokol - Grafičar 4:0, Jugoslavija - Slavija 5:5, Viktorija - Ferraria 4:0, Željezničar - Šparta 5:1
18.10.1931. Jugoslavija - Ferraria 2:1, Viktorija - Grafičar 2:0, Šparta - Slavija 1:0, Željezničar - Sokol 3:0
25.10.1931. Sokol - Ferraria 2:0, Jugoslavija - Šparta 0:0, Viktorija - Slavija 7:0, Frafičar - Željezničar 1:0
14.11.1931. Sokol - Jugoslavija 4:2, Slavija - Ferraria 2:2, Šparta - Grafičar 2:1, Viktorija - Željezničar 2:2
22.11.1931. Šparta - Slavija 3:0, Viktorija - Ferraria 3:0, Jugoslavija - Sokol 1:1, Željezničar - Grafičar 3:0
06.12.1931. Željezničar - Slavija 7:0, Jugoslavija - Viktorija 2:2, Ferraria - Sokol 1:0, Grafičar - Šparta 2:1
13.12.1931. Grafičar - Ferraria 4:1, Željezničar - Šparta 0:1, Jugoslavija - Slavija 1:1, Viktorija - Sokol 2:0
10.01.1932. Slavija - Ferraria 6:0, Grafičar - Sokol 3:2, Jugoslavija - Šparta 1:0, Viktorija - Željezničar 6:1
17.01.1932. Jugoslavija - Ferraria 7:0, Grafičar - Slavija 1:0, Željezničar -Sokol 2:0, Viktorija - Šparta 3:1
24.01.1932. Jugoslavija - Grafičar 3:0, Viktorija - Slavija 2:0, Željezničar - Ferraria 1:0, Sokol - Šparta 1:1
31.01.1932. Viktorija - Grafičar 3:0, Šparta - Ferraria 5:0, Slavija - Sokol 2:0, Željezničar - Jugoslavija 1:0

Tabela

1. Viktorija (Zagreb) 14 10 4 0 41:7 24
2. Željezničar (Zagreb) 14 8 2 4 34:17 18
3. Jugoslavija (Zagreb) 14 6 6 2 30:17 18
4. Šparta (Zagreb) 14 5 4 5 16:16 14
5. Grafičar (Zagreb) 14 7 0 7 20:26 14
6. Sokol (Zagreb) 14 4 3 7 17:22 11
7. Slavija (Zagreb) 14 2 3 9 20:43 5
8. Ferraria (Zagreb) 14 2 2 10 10:40 4

SPLITSKI PODSAVEZ

Splitski podsavez igra i dalje istom metodom sa zasebnim sezonama na jesen i proleće u dve grupe: Split (po bod sistemu) i Provincija (po kup sistemu) gde prvaci grupa razigravaju za konačnog prvaka podsaveza. Jesenje prvenstvo je i poništeno od strane J.N.S.-a zbog uključivanja Hajduka u prvenstvo podsaveza.

Split

Rezultati

11.10.1931. Split - Aurora 2:1
01.11.1931. Dalmatinac - Orijent 2:0
15.11.1931. Aurora - Orijent 0:2 (anulirana jer je sudija sudio pod kišobranom!)
29.11.1931. Aurora - Orijent 5:0 (nova)
01.12.1931. Dalmatinac - Aurora 2:1
08.12.1931. Split - Orijent 5:2
13.12.1931. Split - Dalamatinac 1:0

Tabela

1. JSK Split (Split) 3 3 0 0 8:3 6
2. Dalmatinac (Split) 3 2 0 1 4:2 4
3. Aurora (Split) 3 1 0 2 7:4 2
4. Orijent (Split) 3 0 0 3 2:12 0

 

Provincija

I kolo
11.10.1931. Slaven (Trogir) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 1:3
11.10.1931. Jadran (Kaštel Sućurac) - Primorje (Kaštel Novi) 3:0 pff
11.10.1931. Unac (Drvar) - Junak (Sinj) 3:0 pff
11.10.1931. Komita (Omiš) - Orkan (Dugi Rat) 6:1
11.10.1931. Zmaj (Makarska) - JSK Vis (Vis) 3:0 pff
11.10.1931. Građanski (Dubrovnik I) - GOŠK (Dubrovnik II) 1:5

II kolo
01.11.1931. Unac (Drvar) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 3:0 pff (GOŠK nije došao jer mu je put iziskivao velike finansijske troškove)
01.11.1931. GOŠK (Dubrovnik II) - Zmaj (Makarska) 3:0 pff
Napomena: Utakmica je završena 2:2. Usled mraka nije se mogla produžiti utakmica, a produžetak je trebao biti odigran 15.11., ali se Zmaj nije pojavio!
15.11.1931. Komita (Omiš) - Jadran (Kaštel Sućurac) 0:3 pff (Komita suspendovana jer nije izvršila obaveze prema S.N.P.-u)

Polufinale
06.12.1931. GOŠK (Dubrovnik II) - Jadran (Kaštel Sućurac) 3:0
Unac (Drvar) je slobodan voljom žreba

Finale
13.12.1931. GOŠK (Dubrovnik II) - Unac (Drvar) 3:0
GOŠK (Dubrovnik II) je prvak provincije S.N.P. - Split!

Finale za prvaka podsaveza

Finale nije ni odigrano između GOŠK-a i Splita jer je SNP prema odredbama JNS-a anulirao prvenstvo!

Split

Rezultati

24.01.1932. Hajduk - Orijent 10:0
31.01.1932. Aurora - Dalmatinac 1:1 (anulirana)
02.02.1932. Split - Orijent 5:0
14.02.1932. Hajduk - Dalmatinac 5:1
21.02.1932. Split - Aurora 0:2
28.02.1932. Dalmatinac - Orijent 1:1
13.03.1932. Aurora - Orijent 1:1
03.04.1932. Hajduk - Aurora 5:1
10.04.1932. Dalmatinac - Split 1:0
24.04.1932. Hajduk - Split 7:0
22.05.1932. Dalmatinac - Aurora 3:0 (nova)

Tabela

1. Hajduk (Split) 4 4 0 0 27:2 8
2. Dalmatinac (Split) 4 2 1 1 6:6 5
3. Aurora (Split) 4 1 1 2 3:5 3
4. JSK Split (Split) 4 1 0 3 5:10 2
5. Orijent/Viktorija (Split) 4 0 2 2 1:16 2

Napomena: Orijent je menjao ime u Viktorija.

Provincija

I kolo
28.02.1932. Građanski (Dubrovnik I) - GOŠK (Dubrovnik II) 0:5
28.02.1932. Zmaj (Makarska) - Narona (Metković) 2:0
28.02.1932. Jadran (Kaštel Sućurac) - Slaven (Trogir) 3:0 pff
28.02.1932. GOŠK (Kaštel Gomilica) - Primorje (Kaštel Novi) 3:0
28.02.1932. Junak (Sinj) - Unac (Drvar) 3:0 pff
28.02.1932. Komita (Omiš) - Orkan (Dugi Rat) n/o (oba tima su istupila iz takmičenja)

II kolo
13.03.1932. Zmaj (Makarska) - GOŠK (Dubrovnik II) 3:2
03.04.1932. Junak (Sinj) - Jadran (Kaštel Sućurac) 3:0
Napomena: Ova utakmica je više puta odlagana!
GOŠK (Kaštel Gomilica) slobodan voljom žreba

Polufinale
10.04.1932. Zmaj (Makarska) - Junak (Sinj) 3:0
GOŠK (Kaštel Gomilica) slobodan voljom žreba

Finale
17.04.1932. Zmaj (Makarska) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 1:0

Finale za prvaka podsaveza

01.05.1932. Hajduk (Split) - Zmaj (Makarska) 4:1
Hajduk (Split) je prvak Splitskog nogometnog podsaveza!

LJUBLJANSKI PODSAVEZ

Ljubljanski nogometni podsavez posle niza sezona vraća nazad podsaveznu ligu kao najviši stepen umesto grupnih liga gradova i razigravanja po kup-sistemu za prvaka.

Rezultati

Jesenji deo:
13.09.1931. Primorje - Železničar 2:1, Maribor - Ilirija 6:2, Athletik - Svoboda 1:1
20.09.1931. SSK Maribor - Svoboda 5:3, Ilirija - Železničar 2:0, Primorje - Athletik 6:1
27.09.1931. Primorje - SSK Maribor 1:1, Ilirija - Athletik 3:2, Železničar - Svoboda 1:1
04.10.1931. Ilirija - Primorje 1:0, SSK Maribor - Athletik 4:1
11.10.1931. Ilirija - Svoboda 4:1, Železničar - SSK Maribor 3:1
18.10.1931. Primorje - Svoboda 2:1, Železničar - Athletik 5:3
Prolećni deo:
21.02.1932. Svoboda - Athletik 5:1
28.02.1932. Svoboda - Železničar 4:1
06.03.1932. Ilirija - Athletik 4:1, SSK Maribor - Svoboda 2:2
03.04.1932. Ilirija - Železničar 4:0, SSK Maribor - Primorje 2:3
17.04.1932. Ilirija - Svoboda 6:1, Železničar - Primorje 2:0
24.04.1932. Primorje - Athletik 7:2, SSK Maribor - Železničar 2:2
01.05.1932. Primorje - Svoboda 1:1, Železničar - Athletik 2:0
08.05.1932. Ilirija - SSK Maribor 3:0
15.05.1932. SSK Maribor - Athletik 4:0, Primorje - Ilirija 3:2

Tabela

1. Ilirija (Ljubljana) 10 8 0 2 31:14 16
2. Primorje (Ljubljana) 10 6 2 2 25:14 14
3. SSK Maribor (Maribor) 10 4 3 3 27:20 11
4. Železničar (Maribor) 10 4 2 4 15:19 10
5. Svoboda (Ljubljana) 10 2 4 4 20:24 8
6. Athletik (Celje) 10 0 1 9 12:39 1

SUBOTIČKI PODSAVEZ

Subotički nogometni podsavez je dodatno otežao sistem odigravanja. Umesto jedne provincijske grupe postoje dve (Potiska i Dunavska) gde prvaci uz prvaka i drugoplasiranog iz Subotičke grupe razigravaju po dvostrukom bod-sistemu za prvaka podsaveza. Iz tog razloga se odmah krenulo nakon odigravanja jesenjeg dela sa prolećnim delom zbog bržeg izbacivanja prvaka podsaveza.

Rezultati

03.04.1932. Slavija - Bačka 5:1, SAND - SAK 3:1
10.04.1932. SAND - Bačka 0:1, SAK - Slavija 2:1
17.04.1932. Slavija - SAND 3:0, Bačka - SAK 7:2
24.04.1932. Bačka - Slavija 2:1, SAK - SAND 2:0
01.05.1932. Bačka - SAND 5:1, Slavija - SAK 2:0
08.05.1932. SAND - Slavija 1:0
15.05.1932. SAK - Bačka 3:0

Tabela

1. Bačka (Subotica) 6 4 0 2 16:12 8
2. Slavija (Sombor) 6 3 0 3 12:6 6
3. Senćanski AK (Senta) 6 3 0 3 10:13 6
4. SAND (Subotica) 6 2 0 4 5:12 4

Rezultati

Jesenji deo:
06.09.1931. Sloboda - Soko 2:1, SAND - SEC 1:1, SMTC - Sport 3:2
13.09.1931. Bačka - ŽAK, STMC - SAND 3:5, Sport - Sloboda 1:1
27.09.1931. Bačka - SMTC 2:0, Soko - SEC 1:0, SAND - Sport 2:0
04.10.1931. Bačka - SAND 1:0, SMTC - SEC 4:2, Soko - Sport 0:0
11.10.1931. Sloboda - ŽAK 0:2, SMTC - Soko 1:1, Sport - Bačka 1:1
18.10.1931. Sloboda - Bačka 0:3, SMTC - ŽAK 1:2, Sport - SEC 0:4
25.10.1931. Sloboda - SAND 1:4, Građanski - Bačka 1:3
01.11.1931. ŽAK - SEC 0:0
08.11.1931. SEC - FAKO 3:1, Sport - ŽAK 2:0
15.11.1931. SAND - Građanski 3:4, FAKO - Sport 3:1
22.11.1931. ŽAK - Građanski n/o (nije igrano, Građanski se fuzionisao sa SAND-om)
07.02.1932. SAND - ŽAK 4:1, SEC - Bačka 0:1
Prolećni deo:
29.11.1931. ŽAK - SMTC 1:3, Bačka - Sport 4:2
06.12.1931. SAND - Bačka 1:2, FAKO - SEC 2:4
13.12.1931. SEC - Sport 3:3, ŽAK - FAKO 4:0
20.12.1931. SAND - SMTC 1:0, Bačka - SEC 3:1
21.02.1932. Bačka - SMTC 2:3, SAND - FAKO 4:0, SEC - ŽAK 1:5
28.02.1932. SEC - SAND 1:0, ŽAK - Sport 6:0, FAKO - SMTC 1:4
06.03.1932. SMTC - FAKO 1:0, Sport - SAND 2:4
20.03.1932. ŽAK - Bačka 4:2
25.03.1932. Sport - SMTC 4:1
27.03.1932. ŽAK - SAND 2:2
28.03.1932. SEC - SMTC 3:0
15.05.1932. Bačka - FAKO 2:0

Tabela

1. Bačka (Subotica) 12 8 2 2 24:14 18
2. SAND (Subotica) 12 8 1 3 31:14 17
3. ŽAK (Subotica) 12 6 3 3 28:16 15
4. S.E.C. (Subotica) 12 5 2 5 23:23 12
5. SMTC (Subotica) 12 6 0 6 22:24 12
6. Sport (Subotica) 12 2 3 7 18:31 7
7. Sloboda/FAKO (Subotica) 12 1 1 10 9:33 3

Napomena:

Soko koji je promenio ime u Građanski je brisan iz takmičenja jer se fuzionisao sa SAND-om krajem novembra 1931. godine. Sloboda je promenila ime u F.A.K.O. (Fabrički Atletski Klub Olimpija).

Rezultati

Jesenji deo:
06.09.1931. BSU - SSU 2:3 (nastavak odigran 20.9.), ŽAK - OSC 1:0, SGD - Tri Zvezde 1:2
13.09.1931. Slavija - BSU 1:0, OSC - SSU 1:0, SGD - ŽAK 1:1
27.09.1931. BSU - Tri Zvezde 2:1, SGD - OSC 4:0, ŽAK - Slavija 1:3
04.10.1931. SSU - ŽAK 1:1, BSU - SGD 1:0
11.10.1931. Slavija - OSC 2:1, SGD - SSU 2:1, Tri Zvezde - ŽAK 3:3
18.10.1931. SGD - Slavija 0:0, OSC - BSU 2:1, Tri Zvezde - SSU 3:3
25.10.1931. SSU - Slavija 1:1, BSU - ŽAK 1:0, Tri Zvezde - OSC 1:1
01.11.1931. Tri Zvezde - Slavija 1:1
Prolećni deo:
01.11.1931. SSU - SGD 2:2
15.11.1931. ŽAK - SGD 3:1, OSC - Slavija 1:1, SSU - BSU 5:1
22.11.1931. Slavija - Tri Zvezde 1:1, OSC - SGD 4:0, ŽAK - SSU 0:5
29.11.1931. BSU - OSC 2:1, SSU - Tri Zvezde 1:0
01.12.1931. Slavija - SGD 5:2
06.12.1931. OSC - ŽAK 4:0, Tri Zvezde - SGD 4:0, BSU - Slavija 2:2
13.12.1931. SSU - OSC 3:1, Tri Zvezde - BSU 3:0, Slavija - ŽAK 4:1
17.12.1931. Slavija - SSU 2:2
20.12.1931. ŽAK - Tri Zvezde 1:1
06.03.1932. OSC - Tri Zvezde 2:2
24.04.1932. ŽAK - BSU 1:2
08.05.1932. SGD - BSU 3:2

Tabela

1. Soko/Slavija (Sombor) 12 5 7 0 23:13 17
2. Somborsko SU (Sombor) 12 5 5 2 27:16 15
3. Tri Zvezde (Apatin) 12 3 7 2 22:16 13
4. Odžački SC (Odžaci) 12 4 3 5 18:17 11
5. Bezdansko SU (Bezdan) 12 5 1 6 16:22 11
6. Somborsko GD (Sombor) 12 3 3 6 16:25 9
7. ŽAK (Sombor) 12 2 4 6 13:26 8

Rezultati

Jesenji deo:
06.09.1931. Građanski - Dulcis 4:0, JAK - Plava Zvezda 0:1, Radnički - VSC 1:1
13.09.1931. SAK - Plava Zvezda 6:0, VSC - Građanski 3:5, Dulcis - Radnički 4:0
27.09.1931. VSC - SAK 2:3, Radnički - Plava Zvezda 3:0, Građanski - JAK 2:2
04.10.1931. Dulcis - Plava Zvezda 1:1, SAK - JAK 3:0, Građanski - Radnički 5:1
11.10.1931. Plava Zvezda - VSC 2:7, JAK - Dulcis 0:2, SAK - Radnički 4:3
18.10.1931. Plava Zvezda - Građanski 0:4, Radnički - JAK 1:2, Dulcis - SAK 0:2
25.10.1931. Građanski - SAK 1:2, JAK - VSC 5:1
01.11.1931. Dulcis - VSC 2:0
Prolećni deo:
01.11.1931. Građanski - Plava Zvezda 1:0
15.11.1931. Plava Zvezda - JAK 0:1, Radnički - Dulcis 1:4
22.11.1931. Dulcis - Građanski 8:0, JAK - Radnički 0:2, Plava Zvezda - SAK 3:0 pff (prvo verificirano 3:0 pff za Plavu Zvezdu, ali to je poništeno i igraće se nova, SAK zakasnio zbog defekta na autobusu)
29.11.1931. VSC - Radnički 2:1, JAK - Građanski 3:3, Plava Zvezda - Dulcis 0:3
01.12.1931. Dulcis - JAK 1:1
06.12.1931. Plava Zvezda - Radnički 0:0, SAK - VSC 6:1
13.12.1931. JAK - SAK 0:0, Radnički - Građanski 2:0, VSC - Plava Zvezda 0:1
20.12.1931. Radnički - SAK 1:3, VSC - JAK 3:2
25.12.1931. Građanski - VSC 0:3 pff (Građanski nije nastupio, trebalo da se igra u M. Vrbasu, odloženo sa 15.11.)
27.12.1931. SAK - Građanski 2:0
06.03.1932. Plava Zvezda - SAK n/o (nova, odloženo, nije odigrano do marta 1933. godine, a verovatno nikad)
01.05.1932. VSC - Dulcis 0:2
22.05.1932. SAK - Dulcis 0:2

Tabela

1. Senćanski AK (Senta) 12 9 1 2 31:13 19
2. Dulcis (Vrbas) 12 8 2 2 29:9 16
3. Soko/Građanski (Stari Bečej) 12 5 2 5 25:26 12
4. Jugoslovenski AK (Bačka Topola) 12 3 4 5 16:19 10
5. Vrbaški SC (Vrbas) 12 4 1 7 23:30 9
6. Radnički (Senta) 12 3 2 7 16:25 8
7. Plava Zvezda (Ada) 12 3 2 7 8:26 8

Napomena:

Soko iz Starog Bečeja je u jesenjem delu sezone promenio ime u Građanski.

SARAJEVSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
...
Prolećni deo:
07.02.1932. SAŠK - Sloga 2:3
20.03.1932. Slavija - SAŠK 7:0
27.03.1932. SAŠK - Hrasničar 5:1
30.03.1932. SAŠK - Sloga 2:0
03.04.1932. Slavija - SAŠK 3:0, Sloga - Hajduk 2:0
09.04.1932. Slavija - Sloga 3:0
10.04.1932. SAŠK - Željezničar 2:1, Slavija - Hrasničar 4:0, Hajduk - Sloga 1:0
16.04.1932. Slavija - Željezničar 3:0, Hajduk - Hrasničar 10:0
17.04.1932. Hajduk - Slavija 1:1
23.04.1932. Željezničar - Hajduk 1:1
24.04.1932. Slavija - Hajduk 3:1, SAŠK - Hrasničar 3:1
30.04.1932. Hajduk - Slavija 1:0
01.05.1932. SAŠK - Hajduk 1:1, Hajduk - Željezničar 1:1
07.05.1932. SAŠK - Sloga 3:0 pff
08.05.1932. Hajduk - SAŠK 1:1
14.05.1932. Hrasničar - Hajduk 3:3

Rezultati

1. Slavija (Sarajevo) 10 9 0 1 39:4 18
2. SAŠK (Sarajevo) 10 5 3 2 21:16 13
3. Hajduk (Sarajevo) 10 3 5 2 20:12 11
4. Željezničar (Sarajevo) 10 3 4 3 15:16 10
5. Sloga (Sarajevo) 10 2 1 7 12:21 5
6. Hrasničar (Sarajevo) 10 1 1 8 8:46 3

Napomena:

Hajduk je vraćen na proleće iz II u I razred odlukom podsaveza, pošto je Virtus otkazao prvenstvene utakmice pa je na proleće odigrao i jesenske utakmice!

OSIJEČKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
27.09.1931. Slavija - Grafičar 2:1
04.10.1931. Slavija - Hajduk 3:1
11.10.1931. Građanski - Makabi 4:0
18.10.1931. Grafičar - Makabi 1:1
25.10.1931. Hajduk - Građanski 1:0
01.11.1931. Hajduk - Grafičar 6:2
22.11.1931. Slavija - Građanski 5:1
29.11.1931. Slavija - Makabi 4:1
06.12.1931. Grafičar - Građanski 0:3
20.12.1931. Hajduk - Makabi 3:0
Prolećni deo:
24.01.1932. Slavija - Grafičar 9:0
31.01.1932. Građanski - Hajduk 1:0
07.02.1932. Građanski - Makabi 3:0
21.02.1932. Grafičar - Makabi 3:1
28.02.1932. Hajduk - Makabi 5:0
06.03.1932. Građanski - Slavija 1:0
10.04.1932. Slavija - Makabi 7:0, Hajduk - Grafičar 1:0
17.04.1932. Slavija - Hajduk 1:1
08.05.1932. Građanski - Grafičar 2:1

Tabela

1. Slavija (Osijek) 8 6 1 1 31:6 13
2. Građanski (Osijek) 8 6 0 2 15:10 12
3. Hajduk (Osijek) 8 5 1 2 20:7 11
4. Grafičar (Osijek) 8 1 1 6 8:25 3
5. Makabi (Osijek) 8 0 1 7 3:29 1

SKOPSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
04.10.1931. Sparta - Vardar 2:0, Građanski - Hajduk 6:2
11.10.1931. Građanski - Sparta 2:0, Hajduk - Vardar 8:0
18.10.1931. Jug - Vardar 13:0, SSK - Hajduk 5:1
25.10.1931. Građanski - Vardar 5:0, Sparta - Hajduk 2:1
01.11.1931. Jug - Građanski 3:2
15.11.1931. Jug - Sparta 4:0
22.11.1931. SSK - Građanski 1:1
29.11.1931. SSK - Vardar 3:0, Jug - Hajduk 4:0
06.12.1931. SSK - Sparta 6:0
13.12.1931. Jug - SSK 1:1
Prolećni deo:
14.02.1932. Sparta - Hajduk 4:3, Građanski - Vardar 10:1
21.02.1932. Hajduk - Vardar 4:0
28.02.1932. SSK - Građanski 1:1
06.03.1932. SSK - Jug 6:3
13.03.1932. Jug - Sparta 4:0, SSK - Hajduk 5:0
20.03.1932. SSK - Sparta 1:0
27.03.1932. SSK - Vardar 9:0, Jug - Hajduk 7:1, Građanski - Sparta 3:0
03.04.1932. Sparta - Vardar 4:0, Građanski - Hajduk 3:0
07.04.1932. Jug - Vardar 7:0
10.04.1932. Građanski - Jug 4:2

Tabela

1. SSK (Skoplje) 10 7 3 0 38:7 17
2. Građanski (Skoplje) 10 7 2 1 37:10 16
3. Jug (Skoplje) 10 7 1 2 48:14 15
4. Sparta (Skoplje) 10 4 0 6 12:24 8
5. Hajduk (Skoplje) 10 2 0 8 20:36 4
6. Vardar (Skoplje) 10 0 0 10 1:65 0

NOVOSADSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
20.09.1931. Radnički - Vojvodina 1:2, Sparta - NAK 3:7
27.09.1931. Sparta - Makabi 3:0 pff, Građanski - Radnički 3:1, NAK - Vojvodina 3:2
04.10.1931. Vojvodina - Građanski 1:0, Sparta - Radnički 1:5
11.10.1931. Građanski - Sparta 4:0, Vojvodina - Makabi 3:0 pff
18.10.1931. Radnički - NAK 3:1, Sparta - Vojvodina 1:8
25.10.1931. Radnički - Makabi 3:0 pff, Građanski - NAK 3:1
08.11.1931. NAK - Makabi 3:0 pff (igrana prijateljska 2:1)
15.11.1931. Makabi - Građanski 0:3 pff
Prolećni deo:
07.02.1932. NAK - Mačva 2:0, Građanski - Vojvodina 1:1
21.02.1932. Makabi - Mačva 2:1
28.02.1932. Mačva - Vojvodina 5:1, Radnički - Građanski 2:1
06.03.1932. Građanski - Mačva 0:2, Vojvodina - Makabi 3:0
13.03.1932. Mačva - Građanski 4:1
20.03.1932. Vojvodina - Radnički 1:0
27.03.1932. NAK - Građanski 3:0, Mačva - Makabi 4:0
03.04.1932. Radnički - Mačva 3:2, Građanski - Makabi 0:3
10.04.1932. Makabi - Radnički 0:3
17.04.1932. Vojvodina - Mačva 1:1
24.04.1932. Mačva - Radnički 8:0, NAK - Makabi 5:1
01.05.1932. Mačva - NAK 4:0
08.05.1932. NAK - Radnički 2:1
15.05.1932. Vojvodina - NAK 2:0

Tabela

1. Vojvodina (Novi Sad) 10 6 2 2 17:11 14
2. Mačva (Šabac) 10 6 1 3 31:10 13
3. NAK (Novi Sad) 10 6 0 4 20:16 12
4. Radnički (Novi Sad) 10 5 0 5 17:20 10
5. Građanski (Sremska Mitrovica) 10 3 1 6 12:18 7
6. Makabi (Novi Sad) 10 2 0 8 6:28 4

Napomena:

Sparta iz Rume je naknadnom odlukom (prema izvršenju rešenja glavne skupštine JNS-a) vraćena na proleće u II razred 3. grupu! Mačva je uključena u prvenstvo nakon odigravanja utakmica u državnoj ligi.

VELIKOBEČKEREČKI PODSAVEZ

Velikobečkerečki nogometni podsavez je promenio način odigravanja za ovu sezonu. Svi timovi su podeljeni u 2 grupe: A (I razred) i B (II razred). Potom je A grupa podeljena na 2 zone sa po 4 tima: severna i južna gde po prva dva tima iz svake grupe su odlazila u završnu ligu za prvaka. B grupa je podeljena takođe teritorijalno ali na 4 grupe sa pripadujućim podgrupama: Severna zona - Veliki Bečkerek i Velika Kikinda sa podgrupama i Južna zona - Vršac sa podgrupom i Pančevo.

Rezultati

06.03.1932. Delija - Dušan Silni 0:4
20.03.1932. Dušan Silni - Delija 0:3 pff (završeno 2:0)
27.03.1932. Dušan Silni - Obilić 0:3 pff (završeno 2:2)
03.04.1932. Obilić - Dušan Silni 3:0 pff (završeno 1:1), Banat - Delija 0:3 pff (završeno 2:2)
10.04.1932. Banat - Dušan Silni n/o (završeno 1:0, ali su klubovi bili pod suspenzijom - oba tima gube)
17.04.1932. Dušan Silni - Banat n/o (završeno 1:0, ali su klubovi bili pod suspenzijom - oba tima gube), Obilić - Delija 5:1
24.04.1932. Banat - Obilić 0:3 pff (prekinuto na poluvremenu pri rezultatu 1:1, jer je na početku drugog publika napala sudiju!)
01.05.1932. Delija - Obilić 5:2
08.05.1932. Obilić - Banat 3:0 pff
15.05.1932. Delija - Banat 3:0 pff

Tabela

1. Obilić (Veliki Bečkerek) 6 5 0 1 19:6 10
2. Delija (Mokrin) 6 4 0 2 15:11 8
3. Dušan Silni (Vršac) 6 1 0 5 4:15 2
4. Banat (Pančevo) 6 0 0 6 0:18 0

Napomena:

P.O. VNP-a poništio je sve utakmice Dušana Silnog osim prve zbog navodne suspenzije igranja. Takođe je isto učinjeno i sa Banatom iz Pančeva pa su protivnici dobili par-forfe sve utakmice.
Iz tog razloga revidirana verificirana tabela ima naime čudan i netačan izgled! Ovako izgleda tabela bez suspenzija:

1. Dušan Silni (Vršac) 6 3 2 1 12:6 8
2. Obilić (Veliki Bečkerek) 6 2 3 1 19:6 7
3. Delija (Mokrin) 6 2 1 3 11:14 5
4. Banat (Pančevo) 6 1 2 3 4:10 4

Severna zona

Rezultati

06.09.1931. Borac - Kosovo 2:1, Delija - Obilić 3:1
20.09.1931. Obilić - Kosovo 3:0, Delija - Borac 4:3
04.10.1931. Obilić - Borac 3:0, Kosovo - Delija 3:0
18.10.1931. Kosovo - Borac 2:3, Obilić - Delija 2:2
08.11.1931. Kosovo - Obilić 1:5
15.11.1931. Borac - Delija 1:2
29.11.1931. Borac - Obilić 1:1, Delija - Kosovo 3:3

Tabela

1. Obilić (Veliki Bečkerek) 6 3 2 1 15:7 8
2. Delija (Mokrin) 6 3 2 1 14:13 8
3. Borac (Veliki Bečkerek) 6 2 1 3 10:13 5
4. Kosovo (Velika Kikinda) 6 1 1 4 10:16 3

 

Južna zona

Rezultati

06.09.1931. Viktorija - Dušan Silni 0:3
20.09.1931. PSK - Dušan Silni 1:3
27.09.1931. Dušan Silni - Banat 1:1, PSK - Viktorija 3:2
04.10.1931. Dušan Silni - Viktorija 2:1, PSK - Banat 0:1
18.10.1931. Banat - Viktorija 3:1, Dušan Silni - PSK 4:1 (poništena!)
25.10.1931. Banat - Dušan Silni 3:2, Viktorija - PSK 3:3
01.11.1931. Viktorija - Banat 4:3
08.11.1931. Banat - PSK 2:1
29.11.1931. Dušan Silni - PSK 5:3 (ponovljena!)

Tabela

1. Dušan Silni (Vršac) 6 4 1 1 16:9 9
2. Banat (Pančevo) 6 4 1 1 13:9 9
3. PSK (Pančevo) 6 1 1 4 11:16 3
4. Viktorija (Vršac) 6 1 1 4 11:17 3

NIŠKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
20.09.1931. Građanski - Sinđelić 2:1, Jugoslavija - Železničar 2:0
27.09.1931. Sinđelić - Jugoslavija 2:1, Železničar - Pobeda 0:3 pff (završeno 1:0, ali po žalbi Pobede verificirano po $14 pravilnika)
04.10.1931. Građanski - Pobeda 1:0, Sinđelić - Železničar 3:2
11.10.1931. Građanski - Jugoslavija 2:1, Sinđelić - Pobeda 1:1
18.10.1931. Građanski - Železničar 4:3, Pobeda - Jugoslavija 3:0 (poništena)
27.03.1932. Pobeda - Jugoslavija 3:0 pff (Jugoslavija nije izašla na teren)
Prolećni deo:
14.02.1932. Sinđelić - Građanski 2:2, Železničar - Jugoslavija 3:2
21.02.1932. Pobeda - Železničar 0:0 (poništeno!)
28.02.1932. Železničar - Sinđelić 1:1, Pobeda - Građanski 2:0
06.03.1932. Jugoslavija - Građanski 1:0 (poništeno!)
13.03.1932. Pobeda - Jugoslavija 2:2
20.03.1932. Jugoslavija - Sinđelić 4:2
27.03.1932. Železničar - Građanski 3:0 pff (utakmica je završena 0:1)
10.04.1932. Sinđelić - Pobeda 2:1
15.05.1932. Pobeda - Železničar 4:1 (nova!)
29.05.1932. Građanski - Jugoslavija 2:1 (nova!), Sinđelić - Pobeda 2:1 (nova jesenja!)

Tabela

1. Građanski (Niš) 8 5 1 2 12:11 11
2. Sinđelić (Niš) 8 4 2 2 15:14 10
3. Pobeda (Niš) 8 4 1 3 16:8 9
4. Jugoslavija (Niš) 8 2 1 5 13:16 5
5. Železničar (Niš) 8 2 1 5 11:18 5

Polufinale
17.04.1932. Građanski (Niš) - Josif (Leskovac) 2:1
17.04.1932. Sinđelić (Niš) - Obilić (Kruševac) 10:0
Finale
19.04.1932. Sinđelić (Niš) - Građanski (Niš) 1:0

CETINJSKI PODSAVEZ

I kolo
13.09.1931. Crnogorac (Cetinje) - Lovćen (Cetinje) 3:0 pff (pred kraj meča pri rezultatu 1:0 nastala opšta tuča)
13.09.1931. Obilić (Nikšić) - Hercegovac (Nikšić) 3:0 pff (završeno 4:1)
13.09.1931. Budućnost (Podgorica) - Balšić (Podgorica) 6:2
13.09.1931. Gorštak (Kolašin) - Njegoš (Berane) 3:0 pff
13.09.1931. Orjen (Tivat) - Zrinjski (Tivat) 2:1
13.09.1931. Jugosloven (Kotor) - Crnojević (Bar) 3:0

II kolo
27.09.1931. Budućnost (Podgorica) - Gorštak (Kolašin) 3:1
27.09.1931. Obilić (Nikšić) - Crnogorac (Cetinje) 0:3 pff (utakmica završena 3:2, ali je poslovni odbor CNP-a poništio)
27.09.1931. Jugosloven (Kotor) - Orjen (Tivat) 0:1

Polufinale
11.10.1931. Crnogorac (Cetinje) - Orjen (Tivat) 4:3
Budućnost (Podgorica) voljom žreba slobodan!

Finale
25.10.1931. Budućnost (Podgorica) - Crnogorac (Cetinje) 1:2
Crnogorac (Cetnje) je prvak Cetinjskog loptačkog podsaveza!

I kolo

Pre ovog kola Lovćen je savladao Njegoša sa Cetinja 4:0!
27.03.1932. Crnogorac (Cetinje) - Lovćen (Cetinje) 3:1
27.03.1932. Balšić (Podgorica) - Budućnost (Podgorica) ?
27.03.1932. Obilić (Nikšić) - Hercegovac (Nikšić) ?
27.03.1932. Orjen (Tivat) - Zrinjski (Tivat) ?
27.03.1932. Crnojević (Bar) - Jugosloven (Kotor) 1:0
27.03.1932. Njegoš (Berane) - Gorštak (Kolašin) ?
OSK Igalo slobodan prema žrebu

II kolo
10.04.1932. Crnogorac (Cetinje) - Orjen (Tivat) 4:3
10.04.1932. OSK Igalo (Igalo) - Crnojević (Bar) 3:1
10.04.1932. Balšić (Podgorica) - Njegoš (Berane) ?
Obilić (Nikšić) slobodan prema žrebu

Polufinale
24.04.1932. Obilić (Nikšić) - Balšić (Podgorica) 2:1
24.04.1932. Crnogorac (Cetinje) - OSK Igalo 3:0

Finale
05.06.1932. Crnogorac (Cetinje) - Obilić (Nikšić) 8:3
Crnogorac (Cetnje) je prvak Cetinjskog loptačkog podsaveza!

KRAGUJEVAČKI PODSAVEZ

Rešenjem J.N.S.-a od nekadašnje Šumadijske župe formiran je nov podsavez sa sedištem u Kragujevcu. Kragujevački loptački podsavez je formiran 17.4.1932. godine u Kragujevcu a teritorija mu je obuhvatala teritoriju nekadašnje Šumadijske župe a pripojena su i mesta zapadno i istočno od Kragujevca: Čačak, Užice, Požega (koji su bili u Sarajevskom podsavezu tada), te Kraljevo, Ćuprija, Jagodina, Paraćin (koji su bili u B.L.P.-u) od kojih su kasnije uz gradsku ligu formirane dve župe Zapadno-moravska i (istočno) Moravska župa. Konstituvna sednica je održana u zimskoj dvorani hotela "Gušić". U ime J.N.S.-a delegat i govornik na sednici je bio Dušan Spasović, dok je u ime BLP-a delegat bio Dimitrije Bojić. Uz prisustvo znatnog broja delegata iz cele Šumadije (ali bez predstavnika Radničkog, Jadrana, Srbije, Kolonije i Sušice) formirana je prva uprava podsaveza u sledećem sastavu: predsednik prof. g. Bakić, I podpredsednik arh. Milosavljević, II podpredsednik Dušan Janićijević, I sekretar Dragiša Azanjac, II sekretar Miroslav Milićević, blagajnik Mihajlo Filipović. Prvi upravni odbor podsaveza su činili: inž. Živorad Nešić, inž. Danilo Pavićević, Mihailo Jovanović, Petar Vasović, Bogosav Gavrilović, Milivoje Zdravković, Sveta Petrović, Petar Klahtis, Milan Dejanović, Jozef Štep, Jovan Petrović, Miroslav Kojić. U nadzoni odbor su izabrani: Milorad Marković, Dragan Jakševac, Nikola Molerović. Takmičenje je započeto kao Šumadijska župa BLP-a i tako je dovršeno. Sledeće sezone 1932/1933. Kragujevac je podeljen na 2 razreda, a obrazovana je i Zapadno-moravska župa sa sedištem u Kraljevu.

Grad Kragujevac

Rezultati

Jesenji deo:
30.08.1931. Kolonija - Radnički 1:7, Slavija - Srbija 3:0
06.09.1931. Jadran - Kolonija 4:0, Šumadija - Radnički 2:1
13.09.1931. Kolonija - Srbija 1:2, Slavija - Radnički 2:0 (poništeno, prekinuto u 70. min, nastavak trebao biti odigran 18.10.)
20.09.1931. Jadran - Srbija 3:1, Šumadija - Kolonija 10:0
27.09.1931. Srbija - Radnički 0:3 pff (završeno 1:1, ali je Srbija nastupila sa kažnjenim igračem), Slavija - Jadran 2:0
04.10.1931. Jadran - Radnički 3:0, Srbija - Šumadija 0:8
11.10.1931. Radnički - Sušica 7:1, Slavija - Kolonija 5:0 (prekinuto u 82. min pri rezultatu 2:0, nastavak odigran 8.11.)
18.10.1931. Srbija - Sušica 1:5, Šumadija - Jadran 1:0
25.10.1931. Slavija - Šumadija 3:3
01.11.1931. Kolonija - Sušica 1:2
08.11.1931. Jadran - Sušica 3:0
15.11.1931. Slavija - Sušica 4:0
22.11.1931. Šumadija - Sušica 7:1
17.01.1931. Radnički - Slavija 1:0 (nova!)
Prolećni deo:
14.02.1932. Slavija - Srbija 6:0, Radnički - Sušica 19:0
21.02.1932. Jadran - Kolonija 6:2, Slavija - Sušica 7:0
28.02.1932. Šumadija - Sušica 9:0, Radnički - Srbija 5:1
06.03.1932. Radnički - Kolonija 8:0, Slavija - Jadran 1:2
13.03.1932. Kolonija - Sušica 1:0, Šumadija - Jadran 4:1
20.03.1932. Šumadija - Kolonija 7:1, Jadran - Sušica 3:0
27.03.1932. Kolonija - Srbija 0:1, Šumadija - Radnički 0:0
03.04.1932. Jadran - Srbija 0:0, Slavija - Kolonija 1:0
10.04.1932. Srbija - Sušica 3:1
17.04.1932. Šumadija - Srbija 7:2, Slavija - Radnički 1:1
24.04.1932. Jadran - Radnički 1:2
15.05.1932. Šumadija - Slavija 1:3

Tabela

1. Šumadija (Kragujevac) 12 9 2 1 59:12 20
2. Radnički (Kragujevac) 12 8 2 2 54:10 18
3. Slavija (Kragujevac) 12 8 2 2 36:8 18
4. Jadran (Kragujevac) 12 7 1 4 27:13 15
5. Srbija (Kragujevac) 12 2 1 9 9:44 5
6. Kolonija (Kragujevac) 12 2 0 10 6:47 4
7. Sušica (Kragujevac) 12 2 0 10 10:66 4

 

Za prvaka podsaveza

Za prvaka podsaveza (pre župe) razigravaju 2 najbolja tima iz Kragujevca sa Ibrom iz Kraljeva.

Rezultati

24.07.1932. Radnički - Ibar 0:1
31.07.1932. Ibar - Šumadija 5:1
07.08.1932. Šumadija - Radnički 1:1
14.08.1932. Ibar - Radnički 1:2
21.08.1932. Šumadija - Ibar 5:1
28.08.1932. Radnički - Šumadija 4:1

Tabela

1. Radnički (Kragujevac) 4 2 1 1 7:4 5
2. Ibar (Kraljevo) 4 2 0 2 8:8 4
3. Šumadija (Kragujevac) 4 1 1 2 8:11 3


IZVORI I REFERENCE:

  1. Sportista: službeni glasnik B.L.P.-a, J.N.S.-a, i Novosadskog NP, Beograd, 1931 i 1932
  2. Politika dnevne novine, Beograd, 1931 i 1932
  3. Vreme dnevne novine, Beograd, 1931 i 1932
  4. Pravda dnevne novine, Beograd, 1931 i 1932
  5. Društvo i Sport: službeni glasnik Velikobečkerečkog NP, Veliki Bečkerek, 1931 i 1932
  6. Jadranska pošta - službeni organ Splitskog NP, Split, 1931 i 1932
  7. Športski list: službeni glasnik Z.N.P.-a i J.N.S.-a, Zagreb, 1931 i 1932
  8. Jutro dnevne novine - službeni glasnik LNP-a, Ljubljana, 1931 i 1932
  9. Sve Sport, Beograd, 1931 i 1932
  10. Hrvatski list - službeni glasnik Osiječkog NP, Osijek, 1931 i 1932
  11. Jugoslovenski dnevnik - službeni glasnik Subotičkog NP, Subotica, 1931 i 1932
  12. Niške novine: službeni organ Niškog LP, Niš, 1931 i 1932
  13. Osiječki šport: glasnik JSK Slavije, Osijek, 1932