1930-1931

PRVA DRŽAVNA LIGA KRALJEVINE

Detaljnije o prvoj ligi možete pogledati ovde .


KVALIFIKACIJE ZA NACIONALNU LIGU

I GRUPA (ZAGREBAČKA LIGA)

Rezultati

03.05.1931. Concordia - HAŠK 1:1 (1:1)
10.05.1931. Concordia - Ilirija 3:2 (2:1), Primorje - HAŠK 5:3 (1:1)
14.05.1931. Građanski - HAŠK 2:0 (0:0)
17.05.1931. Građanski - Primorje 2:1 (0:1)
31.05.1931. Ilirija - Građanski 0:1 (0:1), Hajduk - Primorje 5:1 (2:1)
04.06.1931. Građanski - Concordia 1:2 (1:0)
07.06.1931. Hajduk - Ilirija 14:0 (5:0), HAŠK - Građanski 0:1 (0:1), Primorje - Concordia 0:2 (0:1)
14.06.1931. Concordia - Hajduk 2:1 (0:0), Ilirija - HAŠK 1:8 (1:2)
21.06.1931. Građanski - Hajduk 2:1 (0:1), Ilirija - Concordia 4:2 (1:1)
05.07.1931. Primorje - Ilirija 4:1 (2:0), HAŠK - Hajduk 1:2 (0:1)
12.07.1931. HAŠK - Concordia 7:3 (5:1), Primorje - Hajduk 0:5 (0:1)
19.07.1931. Concordia - Primorje 7:2 (5:0), Ilirija - Hajduk 3:3 (1:3)
26.07.1931. HAŠK - Primorje 10:3 (0:3), Hajduk - Građanski 1:1 (0:0)
02.08.1931. Građanski - Ilirija 1:1 (0:1)
09.08.1931. Hajduk - Concordia 5:1 (4:0), HAŠK - Ilirija 6:1 (2:1), Primorje - Građanski 0:3 (0:3)
23.08.1931. Hajduk - HAŠK 5:2 (3:1), Građanski - Concordia 2:0 (1:0), Ilirija - Primorje 2:1 (2:1)

Tabela

1. Građanski (Zagreb) 10 7 2 1 16:6 16
2. Hajduk (Split) 10 6 2 2 42:13 14
3. Concordia (Zagreb) 10 5 1 4 23:25 11
4. HAŠK (Zagreb) 10 4 1 5 38:24 9
5. Ilirija (Ljubljana) 10 2 2 6 15:43 6
6. Primorje (Ljubljana) 10 2 0 8 17:40 4

II GRUPA (BEOGRADSKA LIGA)

Kvalifikacije za drugu grupu

19.04.1931. SSK (Skoplje) - Soko (Beograd) 2:3 (1:0)
26.04.1931. Soko (Beograd) - SSK (Skoplje) 4:1 (2:0)

Rezultati

03.05.1931. Soko - SAŠK 2:1 (0;1)
10.05.1931. Soko - Jug 1:1 (1:1), Slavija (S) - Jugoslavija 2:0 (0:0)
17.05.1931. BSK - Jug 7:0 (3:0), Slavija (S) - SAŠK 0:3 (0:1)
24.05.1931. BSK - Soko 3:1 (3:0)
07.06.1931. BSK - Jugoslavija 3:0 (2:0)
14.06.1931. Jugoslavija - Soko 3:2 (1:0)
21.06.1931. BSK - SAŠK 5:2 (3:1)
28.06.1931. SAŠK - Jug 5:1 (2:1), Soko - Slavija (S) 0:2 (0:1)
05.07.1931. BSK - Slavija (S) 6:0 (2:0), Jug - Jugoslavija 1:3 (0:1), SAŠK - Soko 2:0 (2:0)
12.07.1931. Jugoslavija - SAŠK 6:2 (3:2), Slavija (S) - Jug 2:1 (2:0)
19.07.1931. Jugoslavija - Soko 3:3 (2:1), Jug - BSK 2:12 (0:6), SAŠK - Slavija (S) 4:1 (3:1)
26.07.1931. SAŠK - Jugoslavija 2:1 (1:1), BSK - Soko 5:2 (3:0), Jug - Slavija (S) 2:4 (1:3)
09.08.1931. SAŠK - BSK 2:0 (2:0), Jugoslavija - Slavija (S) 5:1 (0:0), Jug - Soko 2:4 (0:3)
16.08.1931. Jugoslavija - BSK 2:2 (2:1), Slavija (S) - Soko 2:2 (1:0), Jug - SAŠK 0:3 (0:2)
23.08.1931. Jugoslavija - Jug 6:2 (1:1), Slavija (S) - BSK 1:3 (1:1)

Tabela

1. BSK (Beograd) 10 8 1 1 46:12 17
2. SAŠK (Sarajevo) 10 7 0 3 24:16 14
3. Jugoslavija (Beograd) 10 5 2 3 29:20 12
4. Slavija (Sarajevo) 10 4 1 5 15:26 9
5. Soko (Beograd) 10 2 3 5 17:24 7
6. Jug (Skoplje) 10 0 1 9 12:45 1

III GRUPA (VOJVOĐANSKA LIGA)

Rezultati

03.05.1931. SAND - Bačka 0:1 (0:1), Mačva - Vojvodina 1:0 (0:0), Obilić - PSK 5:1 (2:0), Građanski - Slavija (O) 0:1 (0:1)
10.05.1931. Građanski - SAND 2:0 (0:0), Mačva - Obilić 1:0 (0:0), PSK - Vojvodina 3:0 (1:0)
11.05.1931. Bačka - Slavija 1:0 (1:0)
17.05.1931. Građanski - Bačka 1:5 (1:3), Vojvodina - Obilić 6:3 (0:2), PSK - Mačva 0:1 (0:0), SAND - Slavija (O) 0:1 (0:1)
07.06.1931. Građanski - PSK 8:2 (2:0), Mačva - Bačka 1:0 (0:0), Obilić - Slavija (O) 3:2 (3:2)
14.06.1931. SAND - Mačva 0:1 (0:1), Vojvodina - Bačka 3:0 (0:0), Građanski - Obilić 3:0 (0:0), PSK - Slavija (O) 3:5 (1:3)
21.06.1931. Mačva - Slavija (O) 5:2 (2:1), Obilić - Bačka 1:3 (0:1), SAND - PSK 6:2 (4:1), Građanski - Vojvodina 5:1 (4:0)
28.06.1931. SAND - Vojvodina 2:1 (1:1)
05.07.1931. SAND - Obilić 5:0 (3:0), Vojvodina - Slavija (O) 3:1 (2:1), PSK - Bačka 1:3 (1:2), Građanski - Mačva 0:2 (0:1)
12.07.1931. Vojvodina - Mačva 3:0 (1:0), PSK - Obilić 1:2 (1:1), Bačka - SAND 4:1 (1:1), Slavija (O) - Građanski 2:0 (2:0)
19.07.1931. Obilić - Mačva 1:4 (1:2), Slavija (O) - Bačka 5:1 (2:0), Vojvodina - PSK 8:0 (4:0), SAND - Građanski 2:2 (1:0)
26.07.1931. Bačka - Građanski 3:2 (2:1), Slavija (O) - SAND 5:2 (2:2), Mačva - PSK 4:0 (2:0), Obilić - Vojvodina 3:4 (1:2)
02.08.1931. Bačka - Mačva 0:1 (0:1), Vojvodina - SAND 4:1 (1:1)
09.08.1931. Mačva - SAND 0:1 (0:0), Bačka - Vojvodina 0:2 (0:2), Slavija (O) - PSK 10:0 (4:0), Obilić - Građanski 4:3 (2:1)
16.08.1931. Slavija (O) - Mačva 1:0 (1:0), Bačka - Obilić 2:4 (1:3), Vojvodina - Građanski 0:0, PSK - SAND 3:1 (1:1)
23.08.1931. Obilić - SAND 6:0 (2:0), Bačka - PSK 5:1 (4:0), Mačva - Građanski 1:0 (1:0), Slavija (O) - Vojvodina 5:0 (1:0)
30.08.1931. PSK - Građanski 3:3 (1:2), Slavija (O) - Obilić 6:0 (4:0)

Tabela

1. Mačva (Šabac) 14 11 0 3 22:8 22
2. Slavija (Osijek) 14 10 0 4 46:18 20
3. Vojvodina (Novi Sad) 14 8 1 5 35:24 17
4. Bačka (Subotica) 14 8 0 6 28:23 16
5. Obilić (Veliki Bečkerek) 14 6 0 8 32:41 12
6. Građanski (Osijek) 14 4 3 7 29:26 11
7. SAND (Subotica) 14 4 1 9 21:32 9
8. PSK (Pančevo) 14 2 1 11 20:61 5

 


 TAKMIČENJA PO PODSAVEZIMA 

BEOGRADSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
30.11.1930. Soko - Jedinstvo 6:1, Jugoslavija - Obilić 6:1
07.12.1930. BSK - Grafičar 6:0, Jedinstvo - Obilić 5:2
14.12.1930. Grafičar - Jedinstvo 1:6, Soko - Obilić 1:0
21.12.1930. BSK - Sparta 9:0, Soko - Grafičar 3:1, Jugoslavija - Jedinstvo 4:0
28.12.1930. BSK - Jugoslavija 1:4
04.01.1931. BSK - Soko 3:3, Jugoslavija - Grafičar 8:0, Jedinstvo - Sparta 3:1
11.01.1931. Sparta - Grafičar 7:2
18.01.1931. BSK - Jedinstvo 2:0, Jugoslavija - Sparta 4:0, Grafičar - Obilić 3:1
01.02.1931. Sparta - Soko 3:2
08.02.1931. Jugoslavija - Soko 3:2, Sparta - Obilić 4:2
01.03.1931. BSK - Obilić n/o (odložena)
Prolećni deo:
08.03.1931. BSK - Jedinstvo 4:1, Soko - Sparta n/o
15.03.1931. BSK - Soko n/o, Jedinstvo - Sparta n/o
22.03.1931. Jugoslavija - Grafičar 5:0, BSK - Obilić 2:1
29.03.1931. Jedinstvo - Grafičar 1:0, Jugoslavija - Sparta 3:1
05.04.1931. BSK - Grafičar n/o, Jugoslavija - Obilić n/o
19.04.1931. Soko - Jugoslavija n/o, Grafičar - Obilić n/o
26.04.1931. Jugoslavija - Jedinstvo n/o, Grafičar - Sparta n/o
03.05.1931. Obilić - Sparta n/o, Soko - Jedinstvo n/o

Tabela

1. Jugoslavija (Beograd) 8 8 0 0 37:5 16
2. BSK (Beograd) 7 5 1 1 27:9 11
3. Jedinstvo (Beograd) 8 4 0 4 17:20 8
4. Soko (Beograd) 6 3 1 2 17:11 7
5. Sparta (Zemun) 7 3 0 4 16:25 6
6. Grafičar (Beograd) 8 1 0 7 7:37 2
7. Obilić (Beograd) 6 0 0 6 7:21 0

Napomena:

Prvenstvo je prekinuto odlaskom BSK, Jugoslavije i Sokola u nacionalne lige, njihovi rezultati su brisani ali ostali timovi nisu odigrali takođe svoje prvenstvene utakmice pa je na kraju prvenstvo i poništeno 23.6.1931. odlukom B.L.P.-a!

ZAGREBAČKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
05.10.1930. HAŠK - Sokol 4:0, Grafičar - Šparta 2:0, Građanski - Željezničar 2:0
12.10.1930. Željezničar - Grafičar 3:3, Građanski - Viktorija 1:0, HAŠK - Šparta 9:0
19.10.1930. Građanski - Sokol 3:1, Željezničar - Viktorija 4:0, HAŠK - Grafičar 2:2
23.11.1930. Građanski - Grafičar 2:1, Željezničar - Šparta 3:0, Viktorija - Sokol 2:0
30.11.1930. Sokol - Grafičar 1:0, Viktorija - Šparta 2:0, Concordia - Željezničar 3:0, HAŠK - Građanski 6:4
07.12.1930. Viktorija - Grafičar 5:0, Građanski - Concordia 4:0, HAŠK - Željezničar 6:4
14.12.1930. HAŠK - Viktorija 3:0, Građanski - Šparta 3:0, Željezničar - Sokol 3:1, Concordia - Grafičar 4:2
21.12.1930. Sokol - Šparta 0:0
28.12.1930. Concordia - Sokol 1:1
11.01.1931. HAŠK - Concordia 3:2
18.01.1931. Concordia - Viktorija 2:1
Prolećni deo:
01.03.1931. Sokol - Grafičar 2:0 (poništena), Građanski - Viktorija 1:0, HAŠK - Šparta 3:0.
08.03.1931. HAŠK - Sokol 2:1
22.03.1931. HAŠK - Viktorija 1:1, Željezničar - Grafičar 3:1, Sokol - Šparta 3:0, Građanski - Concordia 5:1
29.03.1931. Željezničar - Concordia 3:2, Šparta - Grafičar 4:0, Građanski - Viktorija 2:0
26.04.1931. Viktorija - Šparta 6:0, Željezničar - Sokol 6:1
03.05.1931. Viktorija - Grafičar 8:1, Željezničar - Šparta 2:2
10.05.1931. Viktorija - Sokol 2:0
17.05.1931. Viktorija - Željezničar 3:0, Sokol - Grafičar 0:0 (nova)

Tabela

1. Viktorija (Zagreb) 8 7 0 1 28:5 14
2. Željezničar (Zagreb) 8 5 2 1 24:11 12
3. Sokol (Zagreb) 8 2 2 4 6:13 6
4. Grafičar (Zagreb) 8 1 2 5 7:24 4
5. Šparta (Zagreb) 8 1 2 5 6:18 4

Napomena:

Posle trećeg prolećnog kola I razreda tri prvoplasirana kluba na tabeli nastavili da se takmiče u Nacionalnoj ligi dok se ostali klubovi takmiče u prvenstvu Zagreb I razred. Prvenstvo I razreda nastavljeno je a ubrojene su utakmice jesenjeg dela prvenstva, dok su poništene sve utakmice timova koji su otišli da igraju državne lige shodno odluci U.O. J.N.S.-a!

SUBOTIČKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
07.09.1930. ŽAK - Poštari 2:1, SAND - SEC 6:1, SMTC - Ferum 5:0
13.09.1930. Bačka - Sport 2:2
14.09.1930. SMTC - ŽAK 0:2
28.09.1930. SAND - Ferum 3:0, ŽAK - SEC 5:1, SMTC - Sport 2:1
05.10.1930. Sport - Ferum 0:0, SAND - Poštari 3:1, Bačka - SMTC 2:1
12.10.1930. Bačka - Poštari 4:2, SAND - Sport 5:1, SEC - SMTC 2:0, ŽAK - Ferum 5:2
19.10.1930. SAND - Bačka n/o (nije odigrano, Bačka nije došla na utakmicu!)
26.10.1930. SAND - SMTC 2:1, ŽAK - Sport 0:1
02.11.1930. SEC - Poštari 1:1
09.11.1930. Ferum - SEC 1:0, Poštari - Sport 0:1
16.11.1930. Ferum - Poštari 3:2
23.11.1930. Sport - SEC 2:1
30.11.1930. ŽAK - SAND 1:0
21.12.1930. SMTC - Poštari 3:1
Bačka je kažnjena zbog nedolaska na utakmicu protiv SAND-a pa je igrala sa zakašnjenjem zaostale utakmice:
22.02.1931. Bačka - Soko 2:2
08.03.1931. Bačka - SAND 2:1
15.03.1931. Bačka - SEC 3:1
Prolećni deo:
22.03.1931. Bačka - Poštari 8:2, SAND - SEC 2:1
29.03.1931. Soko - ŽAK 3:2, SMTC - Sport 2:0, SAND - Poštari 5:1
12.04.1931. Sport - Poštari 2:0, Bačka - SAND 0:0, ŽAK - SEC 2:1
10.05.1931. Sport - Soko 0:2
14.05.1931. Poštari - SEC 3:1
17.05.1931. SEC - Sport 2:3, Poštari - ŽAK 0:3
31.05.1931. Sport - ŽAK 1:2, SEC - SMTC 3:5
04.06.1931. Soko - SMTC 3:1
21.06.1931. Soko - Poštari 1:0, ŽAK - SMTC 2:2
28.06.1931. Poštari - SMTC 0:6, SEC - Soko 1:2

Tabela

1. ŽAK (Subotica) 10 7 1 2 25:12 15
2. Ferrum/Soko (Subotica) 10 7 1 2 17:16 15
3. S.M.T.C. (Subotica) 10 6 1 3 26:14 13
4. Sport (Subotica) 10 5 1 4 11:11 11
5. Sub. Elektr. Centrala (Subotica) 10 1 1 8 13:24 3
6. Poštari (Subotica) 10 1 1 8 8:23 3

Napomena:

Početkom 1931. godine Ferum menja ime u Soko. Bačka i SAND su prebačene u državne lige pa se njihovi rezultati brišu!

Rezultati

Jesenji deo:
07.09.1930. Dulcis - OSC 5:1, SGD - Soko (SB) 1:5, SSU - Tri Zvezde 4:2, SAC - VSC 11:0 (poništeno!)
14.09.1930. Radnički - ŽAK 1:1, Dulcis - SAC 2:1, OSC - SGD 0:3, SSU - Soko (SB) 9:0
21.09.1930. Tri Zvezde - VSC 4:2, Radnički - OSC 3:4, SSU - SAC 5:1, ŽAK - SGD 6:0, Soko (SB) - Soko (S) 1:0
28.09.1930. Soko (SB) - Dulcis 2:0, Tri Zvezde - SAC 1:3, VSC - SGD 2:0, OSC - ŽAK 5:1, SSU - Soko (S) 2:2
12.10.1930. Radnički - SSU 1:5, SGD - SAC 2:1, VSC - OSC 4:0, Soko (SB) - ŽAK 6:0, Tri Zvezde - Soko (S) 1:0
19.10.1930. Dulcis - Tri Zvezde 2:0, Soko (SB) - VSC 3:3, SSU - SGD 1:2, SAC - OSC 5:4, Soko (S) - Radnički 6:1
26.10.1930. Radnički - Soko (SB) 1:3, ŽAK - SSU 2:4, VSC - Dulcis 2:2, Tri Zvezde - OSC 2:0, Soko (S) - SGD 2:0
02.11.1930. SGD - Dulcis 1:0, Radnički - SAC 1:4, ŽAK - VSC 3:1, OSC - SSU 1:3
09.11.1930. Dulcis - Radnički 2:1, SSU - VSC 6:0, Tri Zvezde - SGD 2:1, ŽAK - SAC 5:0, OSC - Soko (S) 2:3
16.11.1930. Dulcis - SSU 3:3, ŽAK - Tri Zvezde 2:2, SGD - Radnički 2:0, SAC - Soko (SB) 2:3, VSC - Soko (S) 1:0
23.11.1930. Radnički - Tri Zvezde 2:2, Dulcis - ŽAK 1:1 (prekinuto, nastavak odigran 14.12.), Soko (SB) - OSC 4:1, Soko (S) - SAC 3:2
30.11.1930. VSC - Radnički 5:1, Soko (SB) - Tri Zvezde 7:1, Soko (S) - ŽAK 2:2
07.12.1930. Dulcis - Soko (S) 4:2
26.07.1931. SAC - VSC 4:1 (nova!)
Prolećni deo:
01.03.1931. SGD - OSC 1:3, VSC - Soko (S) 1:3, Dulcis - Soko (SB) 1:3, Tri Zvezde - ŽAK 2:0
08.03.1931. Soko (S) - Tri Zvezde 4:0, OSC - VSC 3:0, Radnički - SGD 3:2, Soko (SB) - SSU 4:2
15.03.1931. VSC - Dulcis 1:0, OSC - Tri Zvezde 0:0, SSU - SGD 5:0, ŽAK - Radnički 1:0
22.03.1931. SSU - OSC 4:1, Radnički - Soko (S) 0:1, Tri Zvezde - Soko (SB) 6:0, VSC - SAC 6:2
29.03.1931. Soko (S) - OSC 1:1, VSC - SSU 2:3, Tri Zvezde - Radnički 3:0, SAC - ŽAK 5:1
12.04.1931. OSC - Dulcis 4:1
26.04.1931. ŽAK - SSU 1:5, Soko (SB) - Radnički 3:3, SAC - Tri Zvezde 3:1, Dulcis - SGD 4:1
03.05.1931. Tri Zvezde - Dulcis 2:2, Soko (S) - ŽAK 0:4, SGD - Soko (SB) 2:1, SAC - SSU 2:2
10.05.1931. SGD - Tri Zvezde 2:2, OSC - SAC 2:0, VSC - Soko (SB) 1:2, Radnički - Dulcis 3:2
14.05.1931. SGD - ŽAK 1:0
17.05.1931. SSU - Dulcis 1:1, OSC - Soko (SB) 2:1, Radnički - VSC 3:1
31.05.1931. SAC - Radnički 2:2, VSC - ŽAK 4:0
04.06.1931. SGD - Soko (S) 2:2
07.06.1931. Soko (S) - Dulcis 2:2, SGD - VSC 2:1, OSC - Radnički 6:0, Tri Zvezde - SSU 4:2
14.06.1931. SSU - Soko (S) 2:1
21.06.1931. Soko (S) - Soko (SB) 4:1, ŽAK - Dulcis 2:0, SAC - SGD 5:2, VSC - Tri Zvezde 1:2 (prekinuto, nastavak odigran 19.7.)
28.06.1931. SSU - Radnički 2:1, Soko (SB) - ŽAK 5:3
05.07.1931. OSC - ŽAK 2:1, Soko (SB) - SAC 3:2
12.07.1931. SAC - Dulcis 4:1
19.07.1931. SAC - Soko (S) 2:1

Tabela

1. Somborsko SU (Sombor) 20 13 4 3 70:31 30
2. Soko (Stari Bečej) 20 13 2 5 57:44 28
3. Tri Zvezde (Apatin) 20 9 5 6 39:37 23
4. Soko (Sombor) 20 8 5 7 39:31 21
5. Senćanski AC (Senta) 20 9 2 9 50:48 20
6. Odžački SC (Odžaci) 20 9 2 9 42:42 20
7. Dulcis (Vrbas) 20 6 6 8 35:37 18
8. Somborsko GD (Sombor) 20 8 2 10 27:45 18
9. Vrbaški SC (Vrbas) 20 7 2 11 39:43 16
10. ŽAK (Sombor) 20 6 4 10 36:46 16
11. Radnički (Senta) 20 3 4 13 25:55 10

Za prvaka podsaveza

Igraju pobednici grupa (grada Subotice i provincije) 2 utakmice

23.08.1930. ŽAK (Subotica) – Somborsko SU (Sombor) 3:2
30.08.1930. Somborsko SU (Sombor) – ŽAK (Subotica) 1:1

SPLITSKI PODSAVEZ

Splitski nogometni podsavez igra u 2 različite polusezone na jesen i proleće po kup sistemu. Kao i u prethodnim sezonama takmičenje se odvija po župama pa potom u završnici pobednici župa određuju prvaka, što se tiče jeseni 1930. godine.

I župa

Igraju klubovi iz Splita i okoline Splita (Omiš, Makarska, Kašteli...) i Drvara
I kolo
23.11.1930. JSK Split (Split) - Dalmatinac (Split) 2:0
23.11.1930. Jadran (Kaštel Sućurac) - Primorje (Kaštel Novi) 3:2 (u regularnom delu 2:2, produženje 2x15 min nije se moglo odigrati isti dan, već je odigrano 29.11.)
23.11.1930. Junak (Sinj) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 0:3 pff
23.11.1930. Komita (Omiš) - Orkan (Dugi Rat) 3:0 pff
23.11.1930. JSK Vis (Vis) - Zmaj (Makarska) 0:3 pff
Unac (Drvar) slobodan voljom žreba
II kolo
30.11.1930. Komita (Omiš) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 0:3 pff
30.11.1930. Zmaj (Makarska) - Unac (Drvar) 7:0
07.12.1930. JSK Split (Split) - Jadran (Kaštel Sućurac) 1:0
III kolo (Polufinale)
21.12.1930. JSK Split (Split) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 2:0
04.01.1931. Hajduk (Split) - Zmaj (Makarska) 14:0
Finale
11.01.1930. JSK Split (Split) - Hajduk (Split) 0:6
Pobednik: Hajduk (Split)

II župa

Igraju klubovi iz Dubrovnika i okoline. Samo dva kluba igrala!
23.11.1930. GOŠK (Dubrovnik II) - Građanski (Dubrovnik I) 2:0
Pobednik: GOŠK (Dubrovnik II)

III župa

Igraju klubovi iz Boke Kotorske (Kotora, Tivta i okoline)
Polufinale
23.11.1930. Primorac (Kotor) - Bokelj (Kotor) n/o - nisu igrali jer su se fuzionisali
30.11.1930. Orjen (Tivat) - Zrinjski (Tivat) 3:0 pff
Finale
07.12.1930. Primorac (Kotor) - Orjen (Tivat) 0:3 pff
Pobednik: Orjen (Tivat)

IV župa

Igraju klubovi iz Crne Gore (Podgorica, Cetinje i okolina)
Polufinale
23.11.1930. Crnogorac (Cetinje) - Lovćen (Cetinje) 2:1
23.11.1930. Balšić (Podgorica) - Budućnost (Podgorica) 3:1
Finale
07.12.1930. Crnogorac (Cetinje) - Balšić (Podgorica) 0:1
Pobednik: Balšić (Podgorica)

V župa

Igraju klubovi iz Nikšića i Berana
Polufinale
23.11.1930. Obilić (Nikšić) - Hercegovac (Nikšić) 3:1
23.11.1930. Njegoš (Berane) - Crnojević (Bar) 3:0 pff
Finale
07.12.1930. Obilić (Nikšić) - Njegoš (Berane) 3:0 pff
Pobednik: Obilić (Nikšić)

Završnica za prvaka

Prvo i drugo kolo su bila polufinala i finala u župama!
III kolo
21.12.1930. Građanski (Dubrovnik) - Orjen (Tivat) 1:4
21.12.1930. Balšić (Podgorica) - Obilić (Nikšić) 1:0

IV kolo
04.01.1931. Orjen (Tivat) - Balšić (Podgorica) 0:1
Napomena: Ovo je polufinalna utakmica. Ovim je Balšić postao prvak provincije!

Finale
Finale nije ni odigrano jer je Hajduk otišao na turneju u Južnu Ameriku dok su se klubovi iz Crne Gore i Boke odvojili u novi podsavez!

Pred start prolećnog dela u martu je formiran Zetski potsavez, kasnije službeno nazvan Cetinjski nogometni podsavez, pa su od SNP-Split odvojeni klubovi iz Crne Gore, Boke Kotorske i okoline. Iz tog razloga ukinute su župe i igra se po jednostrukom kup-sistemu.

I kolo
12.04.1931. GOŠK (Kaštel Gomilica) - Junak (Sinj) 1:0 (igrano u Splitu)
12.04.1931. Komita (Omiš) - Jadran (Kaštel Sućurac) 0:3 pff (odigrana prijateljska u kojoj je Komita pobedila 4:1)
12.04.1931. GOŠK (Dubrovnik) - Građanski (Dubrovnik) n/o (nije igrano, oba tima odustala od takmičenja)
12.04.1931. Zmaj (Makarska) - SK Vis (Vis) 3:0

II kolo
26.04.1931. Dalmatinac (Split) - Primorje (Kaštel Novi) 1:1 (prekinuto u 30' kad su igrači Primorja protestvovali zbog penala)
nastavak se igra 24.05.1931. Dalmatinac (Split) - Primorje (Kaštel Novi) 3:0 pff (igrači Primorja nisu došli na nastavak meča)

III kolo
03.05.1931. JSK Split (Split) - Orkan (Dugi Rat) 3:0 pff

IV kolo
10.05.1931. JSK Split (Split) - Unac (Drvar) 3:0 pff

V kolo
04.06.1931. GOŠK (Kaštel Gomilica) - Jadran (Kaštel Sućurac) 4:1 (igrano u Splitu)

VI kolo
21.06.1931. Zmaj (Makarska) - Dalmatinac (Split) 6:1 (prethodna utakmica igrana 10.05. sa rezultatom 1:0 anulirana)

Polufinale
18.07.1931. Zmaj (Makarska) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 3:1

Finale
02.08.1931. JSK Split (Split) - Zmaj (Makarska) 3:1
JSK Split (Split) je prvak Splitskog podsaveza za ovu sezonu!

OSIJEČKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
05.10.1930. Hajduk - Građanski 1:0
26.10.1930. Makabi - ŽAK 1:0
02.11.1930. Hajduk - ŽAK 9:2
23.11.1930. Hajduk - Makabi 4:1 (anulirana!)
01.02.1931. Građanski - ŽAK 1:0 (poništeno, za Građanski igrali suspendovani igrači, braća Muradori!)
22.02.1931. Slavija - Makabi 6:0
01.03.1931. Slavija - ŽAK 2:0
08.03.1931. Slavija - Hajduk n/o (odloženo!)
15.03.1930. Slavija - Građanski n/o (odloženo!)
22.03.1931. Hajduk - Makabi 5:1 (nova!)
29.03.1931. Građanski - Makabi 3:0 (nova, prethodna anulirana 3:0 za Građanski)
Prolećni deo:
26.04.1931. Hajduk - Makabi 2:1
10.05.1931. Hajduk - ŽAK 2:0
24.05.1931. ŽAK - Makabi 1:3

Tabela

1. Hajduk (Osijek) 4 4 0 0 18:4 8
2. Makabi (Osijek) 4 2 0 2 6:8 4
3. ŽAK (Osijek) 4 0 0 4 3:15 0

Napomena:

Slavija (Osijek) i Građanski (Osijek) su prebačena u nacionalne grupne lige, pa su ostala tri tima samo računata jer su rezultati Slavije i Građanskog poništeni shodno odluci U.O. JNS-a!

SARAJEVSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
22.10.1930. Sloga - Željezničar 4:2
02.11.1930. SAŠK - Hajduk 3:0
08.11.1930. SAŠK - Željezničar 1:0
09.11.1930. Željezničar - Hajduk 1:1
16.11.1930. Slavija - Hajduk 3:3
...
Prolećni deo:
08.03.1931. SAŠK - Slavija 3:2
15.03.1931. Sloga - Željezničar 4:0
22.03.1931. Slavija - Željezničar 5:0
29.03.1931. Sloga - SAŠK 1:1
26.04.1931. Željezničar - Virtus 2:1
03.05.1931. Hajduk - Virtus 0:2
31.05.1931. Željezničar - Hajduk 2:0
10.06.1931. Virtus - Željezničar 1:1
...

Tabela

1. Sloga (Sarajevo) 6 5 1 0 22:6 11
2. Željezničar (Sarajevo) 6 2 2 2 8:11 6
3. Virtus (Sjetlina) 6 1 2 3 9:15 4
4. Hajduk (Sarajevo) 6 0 3 3 4:11 3

Napomena:

Posle istupanja Slavije i SAŠK-a, učesnika državnog prvenstva, u aprilu su poništeni svi njihovi rezultati, a u I razred podsaveza uključen je Virtus (Sjetlina), koji je naknadno odigrao sve utakmice.

LJUBLJANSKI PODSAVEZ

I razred

Rezultati

Jesenji deo:
21.09.1930. Svoboda - Grafika 3:1
28.09.1930. Ilirija - Svoboda 11:1, Grafika - Hermes 3:3
05.10.1930. Ilirija - Hermes 3:0 pff, Primorje - Svoboda 9:0
12.10.1930. Primorje - Ilirija 3:1
19.10.1930. Primorje - Hermes 3:0 pff, Ilirija - Grafika 3:0
26.10.1930. Primorje - Grafika 3:0, Svoboda - Hermes 3:0 pff
Prolećni deo:
19.04.1931. Hermes - Grafka 4:1
26.04.1931. Svoboda - Grafika 5:1
03.05.1931. Hermes - Svoboda 5:0

Tabela

1. Svoboda (Ljubljana)  4 3 0 1 11:7 6
2. Hermes (Ljubljana)  4 2 1 1 12:7 5
3. Grafika (Ljubljana)  4 0 1 3 6:15 1

Rezultati

Jesenji deo:
28.09.1930. Maribor - Svoboda 14:1, Železničar - Rapid 0:0
05.10.1930. Maribor - Železničar 4:2
19.10.1930. Maribor - Rapid 4:1, Železničar - Svoboda 12:0
16.11.1930. Rapid - Svoboda 3:3
Prolećni deo:
29.03.1931. Rapid - Maribor 1:0, Železničar - Svoboda 4:0
12.04.1931. Maribor - Železničar 1:1, Rapid - Svoboda 8:0
19.04.1931. Železničar - Rapid 1:1
03.05.1931. Maribor - Rapid 15:0

Tabela

1. I SSK Maribor (Maribor) 6 4 1 1 38:6 9
2. Železničar (Maribor) 6 2 3 1 20:5 7
3. Rapid (Maribor) 6 2 3 1 14:8 7
4. Svoboda (Maribor) 6 0 1 5 4:57 1

Celje

Rezultati

Jesenji deo:
05.10.1930. Olimp - Celje 4:3
12.10.1930. Athletik - Celje 4:0
19.10.1930. Olimp - Šoštanj 6:1
02.11.1930. Athletik - Šoštanj 10:0
09.11.1930. Celje - Šoštanj 0:3 pff
16.11.1930. Athletik - Olimp 1:1
Prolećni deo:
22.03.1931. Olimp - Celje 3:0 pff
29.03.1931. Athletik - Olimp 3:1, Šoštanj - Celje 3:0 pff
12.04.1931. Olimp - Šoštanj 1:1, Athletik - Celje 3:0 pff
19.04.1931. Athletik - Šoštanj 9:2

Tabela

1. Athletik (Celje) 6 5 1 0 30:4 11
2. Olimp (Celje) 6 3 2 1 16:9 8
3. SD Šoštanj (Šoštanj) 6 2 1 3 10:26 5
4. SK Celje (Celje) 6 0 0 6 3:20 0

 

Trbovljansko okružje

Rezultati

Jesenji deo:
21.09.1930. Amater - Dobrna 5:1
28.09.1930. Trbovlje - Dobrna 5:1
05.10.1930. Amater - Trbovlje 2:0
Prolećni deo:
05.04.1931. Dobrna - Amater 0:3
19.04.1931. Dobrna - Trbovlje 0:3
03.05.1931. Trbovlje - Amater 7:4

Tabela

1. SK Trbovlje (Trbovlje) 4 3 0 1 15:7 6
2. Amater (Trbovlje) 4 3 0 1 14:8 6
3. SK Dobrna (Dobrna) 4 0 0 4 2:16 0

 

Za prvaka grupe

07.06.1931. Athletik (Celje) - SK Trbovlje (Trbovlje) 5:3
14.06.1931. SK Trbovlje (Trbovlje) - Athletik (Celje) 2:2

Kao i prethodnih sezona igraju prvaci grupa po dvostrukom kup-sistemu.

Polufinale
21.06.1931. Athletik (Celje) - I SSK Maribor (Maribor) 2:1
05.07.1931. I SSK Maribor (Maribor) - Athletik (Celje) 8:1

Finale
12.07.1931. I SSK Maribor (Maribor) - Svoboda (Ljubljana) 7:2
02.08.1931. Svoboda (Ljubljana) - I SSK Maribor (Maribor) 0:6

SKOPSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
12.10.1930. Jug - Vardar 3:0 pff (Vardar pod suspenzijom)
19.10.1930. SSK - Vardar 3:0 pff (Vardar pod suspenzijom)
26.10.1930. SSK - Sparta 2:2
02.11.1930. SSK - Jugović 3:0 pff (Jugović pod suspenzijom)
08.11.1930. Sparta - Jugović 3:0 pff (Jugović pod suspenzijom)
16.11.1930. Vardar - Jugović n/o (oba tima pod suspenzijom)
23.11.1930. Jug - Jugović 3:0 pff
30.11.1930. Jug - Sparta 2:1
01.12.1930. Sparta - Vardar 3:0 pff (Vardar pod suspenzijom)
07.12.1930. Jug - SSK 4:1
Prolećni deo:
29.03.1931. Jug - Sparta 1:0
05.04.1931. SSK - Sparta 3:2
19.04.1931. Jug - Vardar n/o
26.04.1931. SSK - Vardar n/o
03.05.1931. Sparta - Vardar 2:2
10.05.1931. Jug - SSK n/o

Tabela

1. Jug (Skoplje) 4 4 0 0 15:5 8
2. Skopski SK (Skoplje) 4 2 1 1 9:7 5
3. Sparta (Skoplje) 6 1 2 3 10:10 4
4. Vardar (Skoplje) 4 0 1 3 2:11 1
-. Jugović (Skoplje) - - - - - -

Pošto su brisane utakmice SSK-a i Juga, Sparta je pobednik, zvanična tabela izgleda ovako:

1. Sparta (Skoplje) 2 1 1 0 5:2 3
2. Vardar (Skoplje) 2 0 1 1 2:5 1
-. Jugović (Skoplje) - - - - - -

Napomena:

Jug i SSK su igrali grupne eliminatorne utakmice za državno prvenstvo pa su im prvenstvene utakmice poništene. Vardar bio pod kaznom na jesen. Jugović je bio pod suspenzijom na jesen i kasnije je brisan iz članstva podsaveza i JNS-a jer se rasturio.

Za prvaka podsaveza su igrali prvak I razreda Skoplja i prvak provincije.

Za prvaka podsaveza
16.08.1931. SK Bitolj (Bitolj) - Sparta (Skoplje) 5:2
23.08.1931. Sparta (Skoplje) - SK Bitolj (Bitolj) 3:4

NOVOSADSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
21.09.1930. Vojvodina - NAK 1:0, Sparta - Radnički 0:0, Mačva - Građanski 2:2
28.09.1930. Građanski - Radnički 3:1, Sparta - Mačva 1:3 (trebalo da se igra, igrana prijateljska jer sudija nije došao!)
05.10.1930. Radnički - Vojvodina 0:7, Mačva - NAK 2:1, Građanski - Sparta 4:0
12.10.1930. Mačva - Radnički 5:0, Građanski - NAK 0:1, Vojvodina - Sparta 7:1 (prekid u 58. min. pri rezultatu 4:1, nastavak odigran 09.11.)
19.10.1930. Vojvodina - Građanski 4:0, Sparta - NAK 1:4
26.10.1930. NAK - Radnički 0:1, Mačva - Vojvodina 4:2
16.11.1930. Sparta - Mačva 1:7 (nova)
Prolećni deo:
22.02.1931. NAK - Mačva 0:3, Sparta - Građanski 0:3
01.03.1931. NAK - Vojvodina 0:2, Mačva - Sparta 4:0
08.03.1931. NAK - Građanski 3:2
15.03.1931. Radnički - Mačva 1:1, Građanski - Vojvodina n/o (odložena)
22.03.1931. Građanski - Mačva 0:2, NAK - Sparta 3:0 pff (Sparta zakasnila na utakmicu, igrana prijateljska 2:0 za NAK)
29.03.1931. Vojvodina - Mačva 2:0
19.04.1931. Radnički - Građanski 4:0, Sparta - Vojvodina n/o
26.04.1931. Radnički - Sparta 2:0
03.05.1931. Vojvodina - Radnički n/o
10.05.1931. Radnički - NAK 1:4

Tabela

1. NAK (Novi Sad) 6 5 0 1 15:5 10
2. Radnički (Novi Sad) 6 3 1 2 9:7 7
3. Građanski (Sremska Mitrovica) 6 3 0 3 12:9 6
4. Sparta (Ruma) 6 0 1 5 1:16 1

Napomena:

Mačva i Vojvodina kao prva dva iz prošle sezone prelaze u grupne lige za državno prvenstvno. Na osnovu zaključka U.O. JNS-a od 7.5.1931. njihove sve utakmice se brišu!

VELIKOBEČKEREČKI PODSAVEZ

Velikobečkerečki nogometni podsavez je zadržao isti format igranja po grupama (gradovima) i razigravanjem prvaka grupa za konačnog prvaka podsaveza (nešto slično kao kod Ljubljanskog podsaveza) kao i u prethodnoj sezoni.

Rezultati

Jesenji deo:
14.09.1930. Radnički - Obilić 2:6 (poništeno), Jedinstvo - Vojvodina 3:0, ŽSK - Švebiše 2:2, Orao - Borac 0:8
21.09.1930. Švebiše - Orao 4:2, Obilić - Vojvodina 3:4, Radnički - Jedinstvo 8:0, ŽSK - Borac 0:2
28.09.1930. Orao - Jedinstvo 3:6, Obilić - ŽSK 9:1, Borac - Radnički 4:1, Vojvodina - Švebiše 3:1 (poništena)
12.10.1930. Obilić - Orao 6:0, Švebiše - Radnički 4:2, Borac - Jedinstvo 7:0, ŽSK - Vojvodina 1:0
19.10.1930. Radnički - Vojvodina 2:2, Orao - ŽSK 1:6, Jedinstvo - Obilić 0:2, Borac - Švebiše 7:2
26.10.1930. Vojvodina - Borac 1:8, Jedinstvo - ŽSK 1:1 (prekinuto zbog mraka 23 minuta pre kraja, nastavak odigran 09.11.), Švebiše - Obilić 2:5, Radnički - Orao 5:0
02.11.1930. Borac - Obilić 3:4, Vojvodina - Orao 2:0, Švebiše - Jedinstvo 4:2, ŽSK - Radnički 6:2
09.11.1930. Obilić - Radnički 5:2
23.11.1930. Švebiše - Vojvodina 0:0 (nova)
Prolećni deo:
01.03.1931. Vojvodina - Jedinstvo 4:1, Obilić - Radnički 3:2, Borac - Orao 10:0, Švebiše - ŽSK 1:3
08.03.1931. ŽSK - Orao 2:3, Švebiše - Borac 4:2, Obilić - Jedinstvo 2:0, Vojvodina - Radnički 1:3
15.03.1931. ŽSK - Obilić n/o, Švebiše - Vojvodina 5:5 (poništena), Radnički - Borac 1:4
29.03.1931. Orao - Švebiše 2:5, Vojvodina - Obilić 0:5, Jedinstvo - Radnički 3:0, Borac - ŽSK 4:0
19.04.1931. Orao - Obilić 2:4, Radnički - Švebiše 2:0, Jedinstvo - Borac 1:4, Vojvodina - ŽSK 2:2
10.05.1931. Borac - Vojvodina 3:1, Orao - Radnički 1:5, Obilić - Švebiše n/o
14.05.1931. Švebiše - Vojvodina 2:2 (nova!)
17.05.1931. Orao - Vojvodina 2:1, ŽSK - Jedinstvo 6:1, Obilić - Borac n/o
07.06.1931. Orao - Jedinstvo 2:3
14.06.1931. Jedinstvo - Švebiše 1:7
16.08.1931. Radnički - ŽSK 1:7

Tabela

1. Borac (Veliki Bečkerek) 12 11 0 1 62:11 22
2. Švebiše (Veliki Bečkerek) 12 7 2 3 41:29 16
3. Radnički (Veliki Bečkerek) 12 6 1 3 31:18 13
4. Železnički SK (Veliki Bečkerek) 12 5 3 4 22:19 13
5. Vojvodina (Veliki Bečkerek) 12 5 2 5 25:27 12
6. Jedinstvo/Soko (Veliki Bečkerek) 12 2 1 9 14:48 5
7. Orao (Veliki Bečkerek) 12 1 1 10 13:56 3

Napomena:

Obilić kao prvoplasiran iz prošle sezone prelazi u grupne lige za državno prvenstvno. Na osnovu zaključka U.O. JNS-a od 7.5.1931. njegove sve utakmice se brišu! Jedinstvo promenilo ime u Soko.

Rezultati

Jesenji deo:
21.09.1930. Kosovo - Slaven 2:2, Delija - Jedinstvo 4:3
28.09.1930. Kosovo - Delija 1:0, Jedinstvo - Slaven 1:2
05.10.1930. Srbija - Kosovo 2:4, Jedinstvo - Radnički 2:1, Delija - Slaven 2:0
12.10.1930. Jedinstvo - Kosovo 1:3, Delija - Srbija 2:2
19.10.1930. Srbija - Jedinstvo 3:0 pff (završeno 3:1, ali je za Jedinstvo nastupio neverificiran igrač)
26.10.1930. Srbija - Slaven 4:0
09.11.1930. Radnički - Delija 0:3
16.11.1930. Srbija - Radnički 2:1
23.11.1930. Radnički - Kosovo 2:1
30.11.1930. Radnički - Slaven 3:3
Prolećni deo:
08.03.1931. Slaven - Srbija 0:8
15.03.1931. Radnički - Srbija 0:8
22.03.1931. Radnički - Kosovo 0:5
29.03.1931. Slaven - Kosovo 0:4
19.04.1931. Slaven - Radnički 4:0, Jedinstvo - Srbija 1:2
26.04.1931. Srbija - Kosovo 2:2, Jedinstvo - Delija 1:3
03.05.1931. Slaven - Jedinstvo 3:0, Delija - Radnički 4:0
10.05.1931. Srbija - Delija 1:5
17.05.1931. Slaven - Delija 3:0
04.06.1931. Kosovo - Jedinstvo 7:0
07.06.1931. Radnički - Jedinstvo 2:1, Delija - Kosovo 5:4

Tabela

1. Delija (Mokrin) 10 7 1 2 28:15 15
2. Kosovo (Velika Kikinda) 10 6 2 2 33:14 14
3. Srbija (Velika Kikinda) 10 6 2 2 34:15 14
4. Slaven (Velika Kikinda) 10 4 2 4 17:25 10
5. Radnički (Velika Kikinda) 10 2 1 7 9:35 5
6. Jedinstvo (Novi Bečej) 10 1 0 9 13:30 2

a) Podgrupa: Grad Vršac

Rezultati

Jesenji deo:
14.09.1930. Viktorija - Privrednik 3:2
21.09.1930. Privrednik - Radnički 4:3
05.10.1930. Viktorija - Radnički 3:2 (poništeno zbog igranja pogrešno verificiranog igrača Viktorije)
12.10.1930. Dušan Silni - Radnički 3:0
19.10.1930. Privrednik - Dušan Silni 0:3
02.11.1930. Dušan Silni - Viktorija 2:1
09.11.1930. Viktorija - Radnički 5:3 (nova)
Prolećni deo:
22.03.1931. Dušan Silni - Privrednik 8:1
29.03.1931. Privrednik - Viktorija 2:1
19.04.1931. Privrednik - Radnički 0:2
03.05.1931. Viktorija - Dušan Silni 2:2
10.05.1931. Viktorija - Radnički 3:3
17.05.1931. Radnički - Dušan Silni 1:4

Tabela

1. Dušan Silni (Vršac) 6 5 1 0 22:5 11
2. Viktorija (Vršac) 6 2 2 2 15:14 6
3. Privrednik (Vršac) 6 2 0 4 9:20 4
4. Radnički (Vršac) 6 1 1 4 12:19 3

Napomena:

Trgovački iz Vršca se rasturio iako je žreban i brisan je iz članstva JNS-a, pa je raspored promenjen!

b) Podgrupa Provincija

Rezultati

Jesenji deo:
14.09.1930. Graničar - BSD 2:0, Amater - Radnički (BK) 7:0
21.09.1930. Amater - BSD 0:3 pff (završeno 4:1, Amater nastupio sa igračima koji nemaju pravo nastupa), Graničar - Radnički (BC) 8:0
28.09.1930. BSD - Radnički (BC) 4:0, Radnički (BK) - Graničar 0:3 pff
05.10.1930. Graničar - Amater 4:0, Radnički (BK) - Radnički (BC) 0:3 pff
12.10.1930. BSD - Radnički (BK) 3:0 pff, Amater - Radnički (BC) 4:2
Prolećni deo:
29.03.1931. Graničar - Radnički (BC) 7:0
19.04.1931. BSD - Amater 3:0
26.04.1931. BSD - Radnički (BC) 3:0, Amater - Graničar 0:3
03.05.1931. Radnički (BC) - Amater 3:5
10.05.1931. BSD - Graničar 0:5

Tabela

1. Graničar (Bela Crkva) 8 8 0 0 35:0 16
2. Sportsko Društvo (Bela Crkva) 8 6 0 2 19:7 12
3. Amater (Banatski Karlovac) 8 4 0 4 19:18 8
4. Radnički (Bela Crkva) 8 2 0 6 11:31 4
5. Radnički (Banatski Karlovac) 8 0 0 8 0:28 0

Napomena:

Radnički iz Banatskog Karlovca je odustao u jesenjoj polusezoni, kasnije sve utakmice računate par-forfe za protivnike!

Kvalifikacione utakmice

Igraju drugoplasirani na tabeli Vršca i prvak provincije
14.06.1931. Viktorija (Vršac) - Graničar (Bela Crkva) 8:0 (nije prvenstvena jer određeni sudija nije došao, igra se nova!)
21.06.1931. Graničar (Bela Crkva) - Viktorija (Vršac) 3:4
05.07.1931. Viktorija (Vršac) - Graničar (Bela Crkva) 5:0

Rezultati

Jesenji deo:
14.09.1930. PSK - Banat 1:1, KSK - Jadran 6:1
21.09.1930. Jedinstvo - KSK 3:2
28.09.1930. Jadran - PSK 1:3, Jedinstvo - Banat 0:5
05.10.1930. Jedinstvo - Jadran 3:0, KSK - Banat 0:3 pff (završeno 2:2)
12.10.1930. PSK - Jedinstvo 0:0, Banat - Jadran 2:0
19.10.1930. PSK - KSK 5:0
Prolećni deo:
15.03.1931. Jadran - Banat 1:5
29.03.1931. PSK - Jadran 15:1, KSK - Jedinstvo 0:1
19.04.1931. PSK - Banat 4:2
26.04.1931. PSK - Jedinstvo 1:0
03.05.1931. Banat - KSK 5:0
07.06.1931. KSK - PSK n/o
21.06.1931. Banat - Jedinstvo 3:2
28.06.1931. Jadran - KSK 2:3
12.07.1931. Jedinstvo - Jadran 3:0 pff (nije igrano)

Tabela

1. Banat (Pančevo) 6 6 0 0 23:3 12
2. Jedinstvo (Pančevo) 6 4 0 2 12:10 8
3. Kovinski SK (Kovin) 6 2 0 4 11:15 4
4. Jadran (Pančevo) 6 0 0 5 4:22 0

Napomena:

PSK kao drugoplasiran iz prošle sezone prelazi u grupne lige za državno prvenstvno. Na osnovu zaključka U.O. JNS-a od 7.5.1931. njegove sve utakmice se brišu!

Severna zona

Polufinale
05.07.1931. Borac (Veliki Bečkerek) - Kosovo (Velika Kikinda) 8:0
12.07.1931. Kosovo (Velika Kikinda) - Borac (Veliki Bečkerek) 1:1
05.07.1931. Delija (Mokrin) - Švebiše (Veliki Bečkerek) 3:1
12.07.1931. Švebiše (Veliki Bečkerek) - Delija (Mokrin) 0:1
Finale
19.07.1931. Delija (Mokrin) - Borac (Veliki Bečkerek) 0:7
02.08.1931. Borac (Veliki Bečkerek) - Delija (Mokrin) 2:3

Južna zona

Polufinale
12.07.1931. Viktorija (Vršac) - Banat (Pančevo) 0:1
19.07.1931. Banat (Pančevo) - Viktorija (Vršac) 5:1
19.07.1931. Dušan Silni (Vršac) - Jedinstvo (Pančevo) 4:1
26.07.1931. Jedinstvo (Pančevo) - Dušan Silni (Vršac) 2:2
Finale
02.08.1931. Dušan Silni (Vršac) - Banat (Pančevo) 4:0
09.08.1931. Banat (Pančevo) - Dušan Silni (Vršac) 2:10

Finale za prvaka

23.08.1931. Dušan Silni (Vršac) - Borac (Veliki Bečkerek) 2:1
30.08.1931. Borac (Veliki Bečkerek) - Dušan Silni (Vršac) 0:1 *
Napomena: Prekinuto u prvom poluvremenu pri rezultatu 0:1, kada su navijači i kapiten tima Banata nasrnuli na sudiju!
Nakon postupka kaznenog odbora VNP-a, P.O. VNP je rešio da se odigra nova utakmica:
01.12.1931. Borac (Veliki Bečkerek) - Dušan Silni (Vršac) 3:2

NIŠKI PODSAVEZ

Savez je osnovan 8.3.1931. godine od nekadašnje Z.S.U. Moravske župe sa sedištem u Nišu. Konstituirajuća skupština je održana u hotelu "Ruski Car" u Nišu. Kao delegat i predstavnik BLP je došao g. Dušan Spasović, inače sekretar za unutrašnje poslove. Prisustvovalo je 40 delegata iz 19 od 24 kluba koliko je trebalo da broji podsavez u momentu formiranja. Niški loptački podsavez je obuhvatao u početku klubove iz Niša, i klubove iz Kruševca, Leskovca i pripadajućih mesta. Leskovačka župa koja je bila u tom trenutku u Skopskom podsavezu se samoinicijativno u skladu sa odlukom J.N.S. pripojila NLP-u dok je pored nje obrazovana i Kruševačka župa vrlo ubrzo. Prvu upravu N.L.P.-a su činili ing. Bogoljub Petrović kao predsednik, potpredsednici Jovan Stamenković i Aleksandar Ilić, sekretari Nikola Banjac i Čeda Popović, blagajnik Momčilo Ignjatović. U upravu su izabrani g. Rade Andrejević, Milutin Stefanović, Mihajlo Nikitin, Miodrag Radenković, Svetislav Petković, Živorad Petrović, Rista Bojadžić i Božidar Veljković iz Niša, Bora Živković i Kosta Stamenković iz Leskovca, Rajko Aleksić iz Kruševca i Rista Trpković iz Aleksinca. Posle 4 dana, 12.3.1931. izvršeno je i konstituisanje poslovnog i kaznenog odbora i određena su osnivanja Z.S.U. Kruševačke i Leskovačke župe za 29. mart te iste godine!

Rezultati

Jesenji deo:
28.09.1930. Građanski - Železničar 5:1, Pobeda - Grafičar 4:0
05.10.1930. Jugoslavija - Sinđelić 2:0
12.10.1930. Grafičar - Sinđelić 0:2, Železničar - Jugoslavija 2:1
19.10.1930. Pobeda - Građanski 0:3
26.10.1930. Pobeda - Železničar 2:2, Građanski - Grafičar 3:0
02.11.1930. Grafičar - Železničar 1:0
09.11.1930. Jugoslavija - Građanski 1:1, Sinđelić - Pobeda 3:1
16.11.1930. Sinđelić - Železničar 3:0 pff, Jugoslavija - Grafičar 1:0
23.11.1930. Pobeda - Jugoslavija 3:1, Sinđelić - Građanski 0:3
Prolećni deo:
19.04.1931. Pobeda - Jugoslavija 3:1
26.04.1931. Građanski - Železničar 2:1
03.05.1931. Sinđelić - Grafičar 5:0
10.05.1931. Jugoslavija - Železničar 1:2
17.05.1931. Građanski - Grafičar 4:0
24.05.1931. Pobeda - Sinđelić 1:3
07.06.1931. Sinđelić - Železničar 2:1, Pobeda - Građanski 2:2
14.06.1931. Pobeda - Grafičar 12:0, Sinđelić - Jugoslavija 1:0
21.06.1931. Jugoslavija - Građanski 0:4, Grafičar - Železničar 1:6
28.06.1931. Pobeda - Železničar 0:1, Sinđelić - Građanski 1:1
05.07.1931. Jugoslavija - Grafičar 0:3 pff

Tabela

1. Građanski (Niš) 10 6 4 0 27:6 16
2. Sinđelić (Niš) 10 7 1 2 20:9 15
3. Pobeda (Niš) 10 5 2 3 32:13 12
4. Železničar (Niš) 10 4 2 4 16:16 10
5. Jugoslavija (Niš) 10 2 1 7 9:20 5
6. Grafičar (Niš) 10 2 0 8 6:38 4

Napomena:

Takmičenje su započeli kao Moravska župa Beogradskog loptačkog podsaveza! Stoga pobednik prvog razred nije prvak NLP-a zvanično a to i piše u prvom službenom obaveštenju poslovnog odbora NLP-a!

CETINJSKI PODSAVEZ

Cetinjski loptački podsavez je formiran 8.3.1931. prema odredbama skupštine J.N.S.-a o formiranju dva nova podsaveza sa sedištima u Cetinju i Nišu. Prvobitan naziv podsaveza je bio Zetski podsavez a konstituirajuća sednica je odražan u dvorani "Doma Slobode" na Cetinju. Podsavez je obuhvatao klubove Crne Gore i Boke Kotorske koji su bili smešteni u 3 župe Splitskog podsaveza. Sednici je pristustvovalo svih 10 klubova koji pripadaju ovom podsavezu. Sednicu je otovorio delegat J.N.S.-a inž. Milivoj Dobrić, a zatim je odabran verifikacioni odbor sa 2 zapisničara i 2 overitelja. Verificirano je 9 punomoći klubova (samo punomoć SK Primorca je odbijena jer je klub fuzionisan a nisu mu još odobrena pravila). Nakon dugačkog dogovora za prvog predsednika CLP-a je izabran prof. Nikola Latković sa Cetinja (kao kandidat je prvo predložen dr Nikola Jergović) sa 6:3 glasovima. Prva uprava Cetinjskog podsaveza je izgledala ovako: prvi potpredsednik Pero Vukčević, drugi potpredsednik Aleksandar Rajnvajn, prvi sekretar Ilija Milunović, drugi sekretar Niko Bokan, blagajnik Đuro Spasić. Odbornici su bili: Jaša Radonić, Sava Marmović, Mihajlo Martinović, Vidak Stanić, Radovan Dožić i Pavel Vošorović (svi Cetinje), Franjo Somer (Tivat), Ilija Marinović (Kotor), Sergije Stanić i Jovan Vukčević (oba Podgorica), Jakov Kontić i Kajo Cerović (oba Nikšić) i Đuro Cejović (Bar). U nadzorni odbor su izabrani: Risto Pejović, Đuro Vukmirović i Pavao Bečir (svi Cetinje). 

Prva sezona podsaveza je odigrana na proleće 1931. godine po kup sistemu, i uglavnom su zbog malog broja klubova igrane 2 sezone na jesen i proleće po kup sistemu, a podsavez je tek nakon nekoliko godina tek dobio samostalnost i predstavnika (prvaka podsaveza) u daljem takmičenju za državnu ligu.

I kolo
22.03.1931. Crnogorac (Cetinje) - Lovćen (Cetinje) 3:2
22.03.1931. Orjen (Tivat) - Zrinjski (Tivat) 3:1
22.03.1931. Jugosloven (Kotor) - Crnojević (Bar) 3:0 pff (Crnojević nije došao)
22.03.1931. Budućnost (Podgorica) - Balšić (Podgorica) 4:1
22.03.1931. Obilić (Nikšić) - Hercegovac (Nikšić) 8:2
Njegoš (Berane) je slobodan prema žrebu, uključuje se od drugog kola.
II kolo
05.04.1931. Obilić (Nikšić) - Orjen (Tivat) 8:1
05.04.1931. Budućnost (Podgorica) - Njegoš (Berane) 3:0 pff (Njegoš je odustao)
05.04.1931. Crnogorac (Cetinje) - Jugosloven (Kotor) 2:1
Polufinale
19.04.1931. Obilić (Nikšić) - Budućnost (Podgorica) 0:0
Pošto se završila utakmica nerešeno igrana je nova utakmica:
26.04.1931. Obilić (Nikšić) - Budućnost (Podgorica) 5:3
Crnogorac (Cetinje) je bio slobodan prema žrebu.
Finale
03.05.1931. Obilić (Nikšić) - Crnogorac (Cetinje) 1:3 (anulirano, Obilić se žalio na arbitražu sudije Hofnera iz Tivta!)
17.05.1931. Crnogorac (Cetinje) - Obilić (Nikšić) 2:1 (nova!)
Crnogorac iz Cetinja je prvi prvak CLP-a!


IZVORI I REFERENCE:

  1. Sportista: službeni glasnik B.L.P.-a, J.N.S.-a, i Novosadskog NP, Beograd, 1930 i 1931
  2. Politika dnevne novine, Beograd, 1930 i 1931
  3. Vreme dnevne novine, Beograd, 1930 i 1931
  4. Pravda dnevne novine, Beograd, 1930 i 1931
  5. Sport: službeni glasnik Velikobečkerečkog NP, Veliki Bečkerek, 1930 i 1931
  6. Jadranska pošta - službeni organ Splitskog NP, Split, 1930 i 1931
  7. Športski list, Zagreb, 1930 i 1931
  8. Jutro dnevne novine - službeni glasnik LNP-a, Ljubljana, 1930 i 1931
  9. Jutarnji list, Zagreb, 1930 i 1931 (delimično)
  10. Hrvatski list - službeni glasnik Osiječkog NP, Osijek, 1930 i 1931
  11. Dnevnik - službeni glasnik Subotičkog NP, Subotica, 1930 i 1931
  12. Niške novine: službeni organ Niškog LP (pre ZSU Moravske župe-Niš), Niš, 1930 i 1931
  13. Skopski glasnik - službeni organ Skopskog LP, Skoplje, 1930 i 1931
  14. Naplo, Subotica, 1930 i 1931