1928-1929

PRVA DRŽAVNA LIGA KRALJEVINE

Detaljnije o prvoj ligi možete pogledati ovde .


 TAKMIČENJA PO PODSAVEZIMA 

ZAGREBAČKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
07.10.1928. HAŠK - Šparta 6:2, Građanski - Viktorija 3:0, Željezničar - Concordia 3:1, Croatia - Derby 6:1
14.10.1928. Željezničar - Derby 2:0, Concordia - Viktorija 0:0, Građanski - Šparta 6:2, HAŠK - Croatia 4:0
21.10.1928. HAŠK - Viktorija 2:0, Concordia - Derby 6:1, Građanski - Croatia 4:1, Željezničar - Šparta 2:1
04.11.1928. Građanski - Concordia 1:0, HAŠK - Željezničar 6:0, Viktorija - Croatia 2:2, Šparta - Derby 1:1
11.11.1928. HAŠK - Concordija 9:1, Građanski - Derby 7:0, Šparta - Croatia 5:2, Viktorija - Željezničar 1:0
18.11.1928. HAŠK - Derby 8:0, Concordia - Croatia 7:1, Viktorija - Šparta 4:2, Građanski - Željezničar 7:1
02.12.1928. HAŠK - Građanski 4:3, Concordia - Šparta 5:1, Viktorija - Derby 5:0, Željezničar - Croatia 2:0
Prolećni deo:
17.03.1929. Concordia - Viktorija 4:4, HAŠK - Šparta 8:1, Građanski - Croatia 3:1, Željezničar - Derby 6:1
24.03.1929. Građanski - Željezničar 4:0, Concordia - Derby 9:0, Croatia - Šparta 2:0, HAŠK - Viktorija 3:0
07.04.1929. Građanski - Šparta 9:2, Concordia - Croatia 3:2, HAŠK - Željezničar 1:0, Viktorija - Derby 11:1
14.04.1929. Građanski - Derby 3:1, Concordia - HAŠK 2:1, Željezničar - Šparta 6:0, Viktorija - Croatia 1:0
21.04.1929. Concordia - Šparta 7:2, HAŠK - Derby 8:0, Građanski - Vikotrija 6:0, Croatia - Željezničar 2:1
28.04.1929. HAŠK - Croatia 4:0, Šparta - Derby 0:0, Željezničar - Viktorija 3:1, Concordija - Građanski 3:2
26.05.1929. Građanski - HAŠK 4:1, Croatia - Derby 5:0, Viktorija - Šparta 7:1, Željezničar - Concordia 1:1

Tabela

1. HAŠK (Zagreb) 14 12 0 2 62:13 24
2. Građanski (Zagreb) 14 12 0 2 62:16 24
3. Concordia (Zagreb) 14 8 3 3 49:29 19
4. Viktorija (Zagreb) 14 6 3 5 36:26 15
5. Željezničar (Zagreb) 14 7 1 6 26:26 15
6. Croatia (Zagreb) 14 4 1 9 25:37 9
7. Šparta (Zagreb) 14 1 2 12 20:62 4
8. Derby (Zagreb) 14 0 2 12 6:77 2

BEOGRADSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
07.10.1928. BUSK - Jedinstvo 1:1, Soko - Obilić 5:0
14.10.1928. Jedinstvo - Soko 2:1, BSK - Obilić 5:2
21.10.1928. Jugoslavija - Soko 1:0, BSK - BUSK 5:0
28.10.1928. Soko - BUSK 5:0
04.11.1928. Jugoslavija - BUSK 4:0, Jedinstvo - Obilić 1:3
11.11.1928. BSK - Jugoslavija 2:0
25.11.1928. BSK - Soko 4:0, Obilić - BUSK 2:2
09.12.1928. Jugoslavija - Jedinstvo 4:1
16.12.1928. Jugoslavija - Obilić 11:1, BSK - Jedinstvo 16:0
Prolećni deo:
27.01.1929. Jugoslavija - BUSK 12:0, Jedinstvo - Obilić 2:1
10.03.1929. BSK - Jedinstvo 5:1, Soko - BUSK 13:0 (poništena, jer je trajala duže od 90. minuta!)
17.03.1929. BSK - Soko 3:3
24.03.1929. Jugoslavija - Jedinstvo 6:0, Soko - Obilić 4:0
31.03.1929. BSK - Obilić 5:0, Soko - Jedinstvo 4:1
07.04.1929. Jugoslavija - BSK 1:7
14.04.1929. Jugoslavija - Obilić 7:0, BSK - BUSK 5:0
21.04.1929. Jugoslavija - Soko 1:0, BUSK - Obilić 1:0
28.04.1929. Jedinstvo - BUSK 3:2
27.09.1929. Soko - BUSK 7:1 (nova!)

Tabela

1. BSK (Beograd) 10 9 1 0 56:6 19
2. Jugoslavija (Beograd) 10 8 0 2 47:11 16
3. Soko (Beograd) 10 5 1 4 29:13 11
4. Jedinstvo (Beograd) 10 3 1 6 12:43 7
5. BUSK (Beograd) 10 1 2 7 7:44 4
6. Obilić (Beograd) 10 1 1 8 8:42 3

OSIJEČKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
07.10.1928. Građanski - Hajduk 1:0
21.10.1928. Slavija - Hajduk 3:5
04.11.1928. Slavija - Građanski 1:2
11.11.1928. Građanski - Grafičar 2:0
18.11.1928. Slavija - Grafičar 2:2
02.12.1928. Hajduk - Grafičar 4:1
Prolećni deo:
14.04.1929. Slavija - Hajduk 2:2, Grafičar - Građanski 0:2
21.04.1929. Slavija - Građanski 2:0, Grafičar - Hajduk 1:5
28.04.1929. Slavija - Grafičar 2:0, Građanski - Hajduk 0:2

Tabela

1. Hajduk (Osijek) 6 4 1 1 18:8 9
2. Građanski (Osijek) 6 4 0 2 7:5 8
3. Slavija (Osijek) 6 2 2 2 12:11 6
4. Grafičar (Osijek) 6 0 1 5 4:17 1

Napomena:

Radnički SK iz Osijeka je žreban početkom sezone ali je naglašeno da će igrati samo ukoliko mu nadležna vlast izda pravila što se nije desilo!

Rezultati

Jesenji deo:
07.10.1928. ŽAK - Olimpija 4:0
21.10.1928. Viktorija - Croatia 2:1
28.10.1928. Olimpija - Viktorija 3:2
04.11.1928. Viktorija - Makabi 3:4
11.11.1928. ŽAK - Croatia 1:1
18.11.1928. Olimpija - Croatia 2:0
02.12.1928. Makabi - Croatia 0:1
23.12.1928. ŽAK - Viktorija 3:1
30.12.1928. ŽAK - Makabi 4:0
02.06.1929. Makabi - Olimpija 3:0
Prolećni deo:
12.05.1929. Croatia - Viktorija 1:3
02.06.1929. ŽAK - Viktorija 4:2
23.06.1929. Croatia - Makabi 2:2, ŽAK - Olimpija 8:0
14.07.1929. Makabi - ŽAK 3:1
28.07.1929. ŽAK - Croatia 2:2, Makabi - Olimpija 5:0
04.08.1929. Croatia - Olimpija 3:0, Viktorija - Makabi 3:9
01.09.1929. Viktorija - Olimpija 3:1

Tabela

1. Željeznički AK (Osijek) 8 5 2 1 27:9 12
2. Makabi (Osijek) 8 5 1 2 26:14 11
3. Croatia (Osijek) 8 2 3 3 11:12 7
4. Viktorija (Osijek) 8 3 0 5 19:26 6
5. Olimpija (Osijek) 8 2 0 6 6:28 4

Rezultati

I kolo
12.05.1929. BŠK (Belišće) - Jovalija (Valpovo) 3:1
12.05.1929. Belje (Kneževo) - Šparta (Beli Manastir) 2:3 (regularni deo završen 2:2, pa igrani produžeci 2x15 minuta)
12.05.1929. Sloga (Donji Miholjac) - DMŠK (Donji Miholjac) 0:1
12.05.1929. ŽŠK Cibalia (Vinkovci) - Sloga (Vinkovci) 0:5
12.05.1929. Šparta (Vukovar) - Sloga (Vukovar) 3:0 pff (Sloga odustala)
12.05.1929. Jadran (Virovitica) - Amater (Virovitica) 2:1
19.05.1929. Građanski (Brčko) - Hajduk (Orašje) 5:1
26.05.1929. Proleter (Đurđenovac) - Ljeskovički ŠK (Ljeskovica) 1:4 (trebala biti odigrana 12.05. ali odložena zbog nedolaska sudije)
Certisa (Đakovo) i Hajduk (Orahovica) su slobodni prvo kolo na osnovu žreba zbog slabih komunikacionih položaja nisu ni uzeti!

II kolo
26.05.1929. Šparta (Beli Manastir) - BŠK (Belišće) 1:2
26.05.1929. Certisa (Đakovo) - Šparta (Vukovar) 3:0 pff (Šparta odustala)
02.06.1929. Sloga (Vinkovci) - Građanski (Brčko) 7:0
28.07.1929. Hajduk (Orahovica) - DMŠK (Donji Miholjac) 2:0 (prvobitno trebala biti 23.06. ali odložena zbog nedolaska sudije)

III kolo
23.06.1929. Jadran (Virovitica) - Ljeskovički ŠK (Ljeskovica) 0:3 pff (Jadran hteo odgoditi utakmicu pa je predao na kraju)
28.07.1929. Certisa (Đakovo) - Sloga (Vinkovci) 3:6 (prva utakmica igrana 23.06. prekinuta u 68. minuti pri rezultatu 1:5)
BSK (Belišće) i Hajduk (Orahovica) slobodni ovo kolo.

Polufinale
11.08.1929. Hajduk (Orahovica) - Ljeskovički ŠK (Ljeskovica) 1:2
11.08.1929. Sloga (Vinkovci) - BŠK (Belišće) 5:2

Finale
15.09.1929. Sloga (Vinkovci) - Ljeskovički ŠK (Ljeskovica) 1:2
Ljeskovički ŠK iz Ljeskovice je prvak provincije ONP-a.

Finale za prvaka podsaveza

15.12.1929. Hajduk (Osijek) - Ljeskovički ŠK (Ljeskovica) 3:0 pff
Napomena: Nije odigrana glavna utakmica za prvaka ONP-a između prvaka Osijeka i provincije jer je Ljeskovica prepustila igru pravdajući se finansijskim izdacima!

SPLITSKI PODSAVEZ

I župa - Split

21.10.1928. Hajduk - HAŠK 14:0
Pobednik: Hajduk (Split)

II župa

Spadaju klubovi iz Omiša, Makarske, Visa i Drvara
I kolo
07.10.1928. Junak (Sinj) - Sloga (Sinj) ?
07.10.1928. Komita (Omiš) - Zmaj (Makarska) 4:1
Unac (Drvar) i SK Vis (Vis) slobodni prema žrebu
II kolo (Polufinale)
21.10.1928. Unac (Drvar) - Sloga (Sinj) ?
04.11.1928. Komita (Omiš) - SK Vis (Vis) 5:1
Finale
18.11.1928. Komita (Omiš) - Sloga (Sinj) 13:1
Pobednik: Komita (Omiš)

III župa

Spadaju klubovi iz Dubrovnika, Gruža i Grude
Polufinale
04.11.1928. GOŠK (Gruž) - Građanski (Dubrovnik) ? (pobednik GOŠK!)
Slaven (Gruda) slobodan voljom žreba!
Finale
06.01.1929. GOŠK (Gruž) - Slaven (Gruda) ?
Pobednik: ?

IV župa

Spadaju klubovi iz Boke Kotorske (Tivata i Kotora) i Bara
I kolo
07.10.1928. Primorac (Kotor) - Bokelj (Kotor) ?
07.10.1928. Orjen (Tivat) - Zrinjski (Tivat) ?
Crnojević (Bar) slobodan voljom žreba!
II kolo (Polufinale)
21.10.1928. pobednici iz Kotora i Tivta
Crnojević (Bar) slobodan voljom žreba!
Finale
06.01.1929. Orjen (Tivat) - Crnojević (Bar) 3:0
Pobednik: Orjen (Tivat)

V župa

Spadaju klubovi iz Cetinja, Podgorice i Berana
I kolo
07.10.1928. Crnogorac (Cetinje) - Lovćen (Cetinje) ?
07.10.1928. Zora (Podgorica) - Balšić (Podgorica) ?
Njegoš (Berane) slobodan voljom žreba!
II kolo (Polufinale)
21.10.1928. Zora (Podgorica) - Lovćen (Cetinje) 2:3
Njegoš (Berane) slobodan voljom žreba!
Finale
01.12.1928. Lovćen (Cetinje) - Njegoš (Berane) 3:0
Pobednik: Lovćen (Cetinje)

Završnica za prvaka

I kolo
01.12.1928. Hajduk (Split) - Komita (Omiš) 3:0
03.02.1929. Lovćen (Cetinje) - Orjen (Tivat) ?

Polufinale
09.12.1928. n/o
Napomena: Ovo je trebalo biti finale provincije!

I župa - Split

Rezultati

Jesenji deo:
21.10.1928. Hajduk - HAŠK 14:0
Prolećni deo:
08.05.1929. Hajduk - HAŠK 3:0

Tabela

1. Hajduk (Split) 2 2 0 0 17:0 4
2. HAŠK (Split) 2 0 0 2 0:17 0

Napomena:

Rad kluba Borac je zabranjen tako da su samo dva kluba igrala na proleće.

II župa

Spadaju klubovi iz Omiša, Makarske, Visa i Drvara
Polufinale
31.03.1929. Sloga (Sinj) - Junak (Sinj) ?
31.03.1929. Komita (Omiš) - Zmaj (Makarska) 3:0 pff
Finale
??.04.1929. Komita (Omiš) - Sloga (Sinj) ?
Pobednik: Komita (Omiš)

III župa

Spadaju klubovi iz Dubrovnika, Gruža i Grude
07.04.1929. GOŠK (Gruž) - Građanski (Dubrovnik) ?
Napomena: Izgleda učestvovala samo ova kluba u prvenstvu
Pobednik: GOŠK (Gruž)

IV župa

Spadaju klubovi iz Boke Kotorske (Tivata i Kotora) i Bara
Polufinale
31.03.1929. Orjen (Tivat) - Primorac (Kotor) 9:1
Finale
07.04.1929. Orjen (Tivat) - Bokelj (Kotor) ?
Pobednik: Orjen (Tivat)

V župa

Spadaju klubovi iz Cetinja, Podgorice i Berana
Polufinale
31.03.1929. Lovćen (Cetinje) - Crnogorac (Cetinje) 2:1
Napomena: igrano u Podgorici jer je na Cetinju bio veliki sneg!
31.03.1929. Balšić (Podgorica) - Njegoš (Berane) 3:0 pff
Finale
15.04.1929. Balšić (Podgorica) - Lovćen (Cetinje) 2:1
Pobednik: Balšić (Podgorica)

Završnica za prvaka

I kolo
28.04.1929. Balšić (Podgorica) - Orijen (Tivat) ?
Napomena: Ovo je bilo za prvaka Zetske oblasti (Crne Gore i Boke)

Polufinale
26.05.1929. Hajduk (Split) - Komita (Omiš) 3:0 pff
Napomena: Za prvaka Splitske župe. Komita prepustila igru i odigrala prijateljsku utakmicu koju je izgubila 8:1.
14.07.1929. Orjen (Tivat) - GOŠK (Gruž) 3:0

Finale
06.10.1929. Hajduk (Split) - Orijen (Tivat) 7:0

SUBOTIČKI PODSAVEZ

Subotički nogometni podsavez je ove sezone promenio način odigravanja utakmica tako što je podelio 1. razred u dve grupe: Subotičku (grad Subotica) i Provincijsku (provincija SNP-a) gde prvaci razigravaju za pobednika podsaveza.

Grupa Subotica

Rezultati

Jesenji deo:
16.09.1928. SAND - SMTC 1:1, ŽAK - SEC 2:1
23.09.1928. Bačka - SMTC 1:1
30.09.1928. SAND - Sport 2:0, SEC - SMTC 1:3
07.10.1928. SAND - Bačka 1:0
14.10.1928. Bačka - Sport 3:0, ŽAK - SMTC 0:2
21.10.1928. SAND - ŽAK 1:0, SMTC - Sport 1:1
28.10.1928. Bačka - ŽAK 0:0, Sport - SEC 2:2
04.11.1928. SAND - SEC 3:1
11.11.1928. Bačka - SEC 3:1, Sport - ŽAK 0:2
Prolećni deo:
17.03.1929. ŽAK - SEC 1:1, SAND - SMTC 1:1
24.03.1929. Sport - SEC 4:0, Bačka - ŽAK 1:0
31.03.1929. Bačka - Sport 4:1, SMTC - ŽAK 3:0
07.04.1929. Bačka - SMTC 2:0, SAND - SEC 10:1
14.04.1929. SAND - Bačka 4:1
21.04.1929. SAND - ŽAK 4:1, SMTC - Sport 4:0
28.04.1929. SMTC - SEC 4:1, SAND - Sport 1:0
05.05.1929. Bačka - SEC 3:0, ŽAK - Sport 1:2

Tabela

1. SAND (Subotica) 10 8 2 0 28:6 18
2. SMTC (Subotica) 10 5 4 1 20:8 14
3. Bačka (Subotica) 10 6 2 2 18:8 14
4. ŽAK (Subotica) 10 2 2 6 8:15 6
5. Sport (Subotica) 10 2 2 6 10:21 6
6. S.E.C. (Subotica) 10 0 2 8 9:36 2

Napomena:

SEC je skraćenica za Subotičku Električnu Centralu.

Grupa Provincija

Rezultati

Jesenji deo:
23.09.1928. SAC - OSC 3:0, Soko (So) - ŽAK 3:1, SSU - VSC 8:0
30.09.1928. ŽAK - OSC 2:1, Soko (So) - SAC 0:3 pff, Soko (SB) - VSC 6:0
07.10.1928. SSU - ŽAK 3:0, VSC - OSC 1:0, Soko (SB) - SAC 4:3
14.10.1928. OSC - Soko (SB) 2:3, SSU - Soko (So) 5:0, ŽAK - SAC 3:1
21.10.1928. SAC - VSC 7:0, OSC - SSU 3:5, Soko (So) - Soko (SB) 0:1
28.10.1928. SAC - SSU 2:1, OSC - Soko (So) 1:0, VSC - ŽAK 2:0
04.11.1928. VSC - Soko (So) 0:3, ŽAK - Soko (SB) 3:0
11.11.1928. Soko (SB) - SSU 2:1
Prolećni deo:
21.04.1929. ŽAK - SSU 1:2, SAC - Soko (So) 0:1, OSC - VSC 2:1
28.04.1929. SAC - ŽAK 6:2, SSU - Soko (SB) 2:0, VSC - Soko (So) 5:0
05.05.1929. Soko (So) - OSC 2:1, VSC - SSU 4:6
26.05.1929. SSU - OSC 4:2, Soko (SB) - ŽAK 13:2
02.06.1929. ŽAK - VSC 5:1, Soko (So) - SSU 2:6, OSC - SAC 2:6
09.06.1929. VSC - Soko (SB) 2:1, ŽAK - Soko (So) 2:1, SSU - SAC 3:3
16.06.1929. ŽAK - OSC 2:0, Soko (SB) - Soko (So) 4:0, VSC - SAC 0:4
23.06.1929. Soko (SB) - OSC 3:0
30.06.1929. SAC - Soko (SB) 3:3

Tabela

1. Soko (Stari Bečej) 12 9 1 2 43:15 19
2. Somborsko SU (Sombor) 12 9 1 2 45:19 19
3. Senćanski AC (Senta) 12 6 2 4 36:19 14
4. ŽAK (Sombor) 12 5 0 7 21:36 10
5. Soko (Sombor) 12 4 0 8 12:32 8
6. Vrbaški SC (Vrbas) 12 4 0 8 16:42 8
7. Odžački SC (Odžaci) 12 3 0 9 15:27 6

 

Kvalfikacije za prvaka podsaveza

07.07.1929. Soko (Stari Bečej) – SAND (Subotica) 1:2
14.07.1929. SAND (Subotica) – Soko (Stari Bečej) 1:2
Treća odlučujuća utakmica:
28.07.1929. SAND (Subotica) – Soko (Stari Bečej) 4:2
SAND (Subotica) je prvak Subotičkog podsaveza!

LJUBLJANSKI PODSAVEZ

I razred

Rezultati

Jesenji deo:
23.09.1928. Ilirija - Hermes 6:2
30.09.1928. Primorje - Hermes 6:0, Ilirija - Slovan 5:0
07.10.1928. Hermes - Jadran 4:1, Primorje - Slovan 4:0
14.10.1928. Primorje - Ilirija 5:4
21.10.1928. Hermes - Slovan 6:0
28.10.1928. Primorje - Jadran 6:1
11.11.1928. Jadran - Slovan 4:1
18.11.1928. Ilirija - Jadran 11:0
Prolećni deo:
24.03.1929. Ilirija - Jadran 3:0 pff
25.03.1929. Primorje - Slovan 3:1
07.04.1929. Ilirija - Slovan 9:1, Hermes - Jadran 4:2
14.04.1929. Primorje - Hermes 12:0, Slovan - Jadran 3:1
21.04.1929. Ilirija - Hermes 4:0, Primorje - Jadran 5:0
28.04.1929. Primorje - Ilirija 4:1
05.05.1929. Hermes - Slovan 2:1

Tabela

1. Primorje (Ljubljana) 8 8 0 0 45:7 16
2. Ilirija (Ljubljana) 8 6 0 2 43:12 12
3. Hermes (Ljubljana) 8 4 0 4 18:32 8
4. Jadran (Ljubljana) 8 1 0 7 9:37 2
5. Slovan (Ljubljana) 8 1 0 7 7:34 2

Rezultati

Jesenji deo:
07.10.1928. Železničar - Svoboda 3:0
28.10.1928. Maribor - Železničar 6:1
04.11.1928. Rapid - Svoboda 9:0
11.11.1928. Maribor - Rapid 1:0
18.11.1928. Maribor - Svoboda 9:0, Rapid - Železničar 3:2
Prolećni deo:
24.03.1929. Maribor - Svoboda 7:4, Rapid - Železničar 2:0
07.04.1929. Maribor - Železničar 5:1, Rapid - Svoboda 12:1
14.04.1929. Maribor - Rapid 1:0
28.04.1929. Železničar - Svoboda 9:0

Tabela

1. I SSK Maribor (Maribor) 6 6 0 0 29:6 12
2. Rapid (Maribor) 6 4 0 2 26:5 8
3. Železničar (Maribor) 6 2 0 4 16:16 4
4. Svoboda (Maribor) 6 0 0 6 5:49 0

Napomena:

SK Ptuj je istupio na polusezoni!

Celjska grupa

Rezultati

Jesenji deo:
30.10.1928. Celje - Athletik 3:2
Prolećni deo:
24.03.1929. Athletik - Celje 0:3 pff (prvobitni rezultat 5:4 ali je poništeno)

Tabela

1. SK Celje (Celje) 2 2 0 0 6:2 4
2. Athletik (Celje) 2 0 0 2 2:6 0

 

Finale okružja
07.04.1929 Amater (Trbovlje) - SK Celje 2:7
14.04.1929. SK Celje (Celje) - Amater (Trbovlje) 5:1

Polufinale
21.04.1929. SK Celje (Celje) - I SSK Maribor (Maribor) 1:3
28.04.1929. I SSK Maribor (Maribor) - SK Celje (Celje) 4:3

Finale
05.05.1929. I SSK Maribor (Maribor) - Primorje (Ljubljana) 3:7
12.05.1929. Primorje (Ljubljana) - I SSK Maribor (Maribor) 5:4

SARAJEVSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
07.10.1928. SAŠK - Osman 6:0, Hajduk - Borac 11:0
13.10.1928. Slavija - Olimpija 24:0
14.10.1928. Slavija - Borac 18:0
21.10.1928. SAŠK - Željezniičar 3:2, Osman - Olimpija 3:0 pff
28.10.1928. Olimpija - Željezničar 0:3 pff, Borac - Osman ?
04.11.1928. Slavija - SAŠK 5:1
11.11.1928. Željezničar - Borac 11:1, Osman - Slavija ?
18.11.1928. SAŠK - Borac ?
02.12.1928. Hajduk - SAŠK 2:1
09.12.1928. Slavija - Željezničar 8:0, Hajduk - Osman ?
16.12.1928. Slavija - Hajduk 2:2
23.12.1928. Hajduk - Željezničar 5:1
30.12.1928. Željezničar - Osman 3:0
Prolećni deo:
17.02.1929. SAŠK - Osman ?
24.02.1929. Hajduk - Osman ?, Slavija - Borac ?
03.03.1929. SAŠK - Borac ?
10.03.1929. Hajduk - Borac ?
17.03.1929. Slavija - Osman ?, Hajduk - SAŠK ?
24.03.1929. Slavija - Željezničar 4:0, Osman - Borac 1:2
14.04.1929. Slavija - Hajduk 2:0, Željezničar - Osman 14:0
21.04.1929. Slavija - SAŠK 5:0
28.04.1929. Željezničar - Borac 3:0 pff
26.05.1929. Hajduk - Željezničar 3:0
02.06.1929. SAŠK - Željezničar 1:1

Tabela

1. Slavija (Sarajevo) 12 11 1 0 76:3 23
2. Hajduk (Sarajevo) 12 10 1 1 55:6 21
3. SAŠK (Sarajevo) 12 7 1 4 34:18 15
4. Željezničar (Sarajevo) 12 6 1 5 43:25 13
5. Osman (Sarajevo) 12 3 0 9 12:60 6
6. Borac (Sarajevo) 12 2 2 8 12:63 6
7. Olimpija (Sarajevo) 12 0 0 12 0:57 0

Napomena:

Olimpija je na početku jesenje sezone otkazala sve utakmice i prepustila par-forfe protivnicima, stoga nije ni žrebana na proleće!

SKOPSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
15.10.1928. Pobeda - Jugović 3:3, KSK - Sparta 1:1
22.10.1928. Pobeda - Sparta 4:1, KSK - Jugović 5:1
29.10.1928. Građanski - Jugović 3:0, KSK - Pobeda 2:4
05.11.1928. Sparta - Jugović 3:1, KSK - Građanski 2:3
12.11.1928. Pobeda - Građanski 4:3
19.11.1928. Građanski - Sparta 6:1
Prolećni deo:
03.02.1929. KSK - Pobeda ?, Građanski - Sparta 5:1
10.02.1929. Građanski - Jugović 5:1 (poništena!)
17.02.1929. Pobeda - Građanski 2:0 (poništena!)
17.03.1929. Pobeda - Jugović 2:0
24.03.1929. Sparta - Jugović 0:0
14.04.1929. Pobeda - Građanski 1:0 (nova!)
21.04.1929. Građanski - Jugović 2:1
19.05.1929. KSK - Jugović 4:1
26.05.1929. KSK - Sparta 4:0
??.??.1929. KSK - Građanski ?
??.??.1929. Pobeda - Sparta ?

Tabela

1. Pobeda (Skoplje) 6 5 1 0 18:9 11
2. Građanski (Skoplje) 7 5 0 2 25:10 10
3. Kumanovski SK (Kumanovo) 6 3 1 2 18:10 7
4. Sparta (Skoplje) 7 1 2 4 7:21 4
5. Jugović (Skoplje) 8 0 2 6 7:25 2

Napomena:

Tabela nekompletna, fale 3 rezultata sa proleća! Pobeda je zasigurno prva ostala do kraja.


IZVORI I REFERENCE:

  1. Sportista: službeni glasnik BLP-a, Beograd, 1928 i 1929
  2. Jugoszláv sportélet, Subotica, 1928 i 1929
  3. Politika dnevne novine, Beograd, 1928 i 1929
  4. Vreme dnevne novine, Beograd, 1928 i 1929
  5. Jadranska pošta - službeni organ Splitskog NP, Split, 1928 i 1929
  6. Športski list, Zagreb, 1928 i 1929
  7. Sport, Beograd, 1928
  8. Jutro dnevne novine - službeni glasnik LNP-a, Ljubljana, 1928 i 1929
  9. Slavonski športski list: službeni glasnik Osiječkog NP, 1928 i 1929
  10. Bácsmegyei Napló - službeni glasnik Subotičkog NP, Subotica, 1929