1927-1928

PRVA DRŽAVNA LIGA KRALJEVINE

Detaljnije o prvoj ligi možete pogledati ovde .


 TAKMIČENJA PO PODSAVEZIMA 

ZAGREBAČKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
02.10.1927. Croatia - Željezničar 1:1, Viktorija - Concordia 3:2, HAŠK - Derby 2:1
09.10.1927. Viktorija - Željezničar 3:2, Croatia - Concordia 2:0, HAŠK - Građanski 3:2
23.10.1927. Građanski - Derby 6:0, Croatia - Viktorija 4:0, Concordia - Željezničar 4:1
30.10.1927. Concordia - HAŠK 3:2, Željezničar - Derby 0:0
06.11.1927. Viktorija - HAŠK 3:1, Croatia - Derby 3:0, Građanski - Željezničar 5:3
13.11.1927. Građanski - Concordia 2:1, Viktorija - Derby 2:2, HAŠK - Željezničar 3:0
20.11.1927. Građanski - Viktorija 5:3, HAŠK - Croatia 3:0
27.11.1927. Građanski - Croatia 3:3, Concordia - Derby 2:1
Prolećni deo:
26.02.1928. Croatia - Viktorija 1:1, HAŠK - Željezničar 4:0, Concordia - Derby 1:1
04.03.1928. HAŠK - Concordia 8:0, Građanski - Croatia 3:2, Željezničar - Viktorija 3:2, HAŠK - Viktorija 3:1
11.03.1928. Građanski - Derby 12:0
18.03.1928. Concordia - Croatia 4:1, Građanski - Viktorija 7:1, HAŠK - Derby 2:0
25.03.1928. Građanski - HAŠK 3:0, Concordia - Željezničar 3:1, Viktorija - Derby 4:2
01.04.1928. Concordia - Viktorija 2:0, Građanski - Željezničar 2:0, Croatia - Derby 3:1
15.04.1928. Građanski - Concordia 2:1, HAŠK - Croatia 4:0, Željezničar - Derby 2:0
22.04.1928. Croatia - Željezničar 2:2

Tabela

1. Građanski (Zagreb) 12 10 1 1 52:17 21
2. HAŠK (Zagreb) 12 9 0 3 35:13 18
3. Concordia (Zagreb) 12 6 1 5 23:24 13
4. Croatia (Zagreb) 12 4 4 4 22:22 12
5. Viktorija (Zagreb) 12 4 2 6 23:24 10
6. Željezničar (Zagreb) 12 2 3 7 15:28 7
7. Derby (Zagreb) 12 0 3 9 8:39 3

BEOGRADSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
02.10.1927. Jugoslavija - BUSK 8:2, Jedinstvo - Soko 4:2
09.10.1927. Jugoslavija - Slavija 10:1, Soko - BUSK 3:3, Jedinstvo - BSK 1:4
23.10.1927. Slavija - BUSK 1:1, Jedinstvo - Jugoslavija 1:2
30.10.1927. Soko - Slavija 2:0, Jedinstvo - BUSK 3:1
06.11.1927. Soko - Jugoslavija 0:5, BSK - BUSK 5:0, Jedinstvo - Slavija 4:3
13.11.1927. BSK - Slavija 5:2
20.11.1927. BSK - Jugoslavija 3:2
27.11.1927. BSK - Soko 4:1
Prolećni deo:
05.02.1928. Jugoslavija - Soko 5:0, BSK - Jedinstvo 4:1, BUSK - Slavija 3:2
12.02.1928. Jugoslavija - Slavija 10:1, Jedinstvo - BUSK 2:1, Soko - BSK 1:4
19.02.1928. BSK - BUSK 3:0, Jugoslavija - Jedinstvo 6:0, Soko - Slavija 8:0
26.02.1928. Soko - Jedinstvo 2:1, Jugoslavija - BUSK 4:0, BSK - Slavija 10:0
04.03.1928. Jugoslavija - BSK 2:0
11.03.1928. Jedinstvo - Slavija 5:2, Soko - BUSK 7:1

Tabela

1. Jugoslavija (Beograd) 10 9 0 1 54:8 18
2. BSK (Beograd) 10 9 0 1 42:10 18
3. Jedinstvo (Beograd) 10 5 0 5 22:26 10
4. Soko (Beograd) 10 4 1 5 26:27 9
5. BUSK (Beograd) 10 1 2 7 11:38 4
6. Slavija (Beograd) 10 0 1 9 12:58 1

LJUBLJANSKI PODSAVEZ

Sistem odigravanja je ostao isti, igraju se tri grupe pa završnica za prvaka.

I razred

Rezultati

Jesenji deo:
18.09.1927. Ilirija - Slavija 6:1, Jadran - Slovan 5:3
25.09.1927. Primorje - Jadran 4:0, Slovan - Hermes 3:2
02.10.1927. Ilirija - Primorje 4:0, Jadran - Hermes 3:2, Slovan - Slavija 7:2
16.10.1927. Hermes - Slavija 3:1,
23.10.1927. Primorje - Slavija 3:0 pff, Ilirija - Hermes 9:1
30.10.1927. Primorje - Slovan 13:0
01.11.1927. Ilirija - Jadran 6:0, Primorje - Hermes 3:1 (prekinuta u 66. min, nastavljena 06.11.)
06.11.1927. Jadran - Slavija 1:1, Ilirija - Slovan 11:1
Prolećni deo:
11.03.1928. Ilirija - Hermes 2:1, Primorje - Slavija 3:0 pff
18.03.1928. Ilirija - Slovan 4:1, Primorje - Jadran 12:0
19.03.1928. Ilirija-Slavija 7:1, Primorje - Hermes 3:0
25.03.1928. Ilirija - Jadran 19:1, Hermes - Slavija 6:1
01.04.1928. Hermes - Slovan 1:1, Jadran - Slavija 1:0
15.04.1928. Primorje - Ilirija 2:1, Slovan - Jadran 7:0
22.04.1928. Hermes - Jadran 4:3, Slovan - Slavija 5:0
29.04.1928. Primorje - Slovan 3:0

Tabela

1-2. Primorje (Ljubljana) 10 9 0 1 46:6 18
1-2. Ilirija (Ljubljana) 10 9 0 1 69:9 18
3. Slovan (Ljubljana) 10 4 1 5 28:41 9
4. Hermes (Ljubljana) 10 3 1 6 21:29 7
5. Jadran (Ljubljana) 10 3 1 6 15:59 7
6. Slavija (Ljubljana) 10 0 1 9 8:43 1

Napomena:

Ilirija i Primorje su na kraju završili sa istim gol količnikom od 7.66 stoga su morali odigrati još jednu utakmicu međusobno koja je odlučila prvaka Ljubljane!

Za prvaka grupe

17.05.1928. Primorje - Ilirija 2:1
Primorje ide direktno u finale

Rezultati

02.10.1927. Svoboda - Merkur 2:0
09.10.1927. Rapid - Svoboda 5:0, Ptuj - Merkur 2:1
23.10.1927. Svoboda - Ptuj 1:1, Železničar - Merkur 3:1
30.10.1927. Maribor - Rapid 1:0, Rapid - Ptuj 3:0 pff
06.11.1927. Maribor - Merkur 5:0, Ptuj - Železničar 4:2
13.11.1927. Maribor - Svoboda 7:0, Rapid - Železničar 3:0 pff
20.11.1927. Rapid - Merkur 11:1, Maribor - Železničar 3:0 pff
27.11.1927. Svoboda - Železničar 4:0, Maribor - Ptuj 3:0
Prolećni deo:
19.02.1927. Rapid - Svoboda 3:0, Maribor - Železničar 4:1
26.02.1927. Železničar - Svoboda 3:1, Rapid - Ptuj 8:1
18.03.1927. Maribor - Ptuj 13:1, Rapid - Železničar 2:1
25.03.1927. Maribor - Svoboda 6:0, Železničar - Ptuj 9:5
01.04.1927. Ptuj - Svoboda 2:1, Maribor - Rapid 3:0 pff

Tabela

1. I SSK Maribor (Maribor) 8 8 0 0 40:2 16
2. Rapid (Maribor) 8 6 0 2 24:6 12
3. SK Ptuj (Ptuj) 8 2 1 5 14:40 5
4. Železničar (Maribor) 8 2 0 6 16:26 4
5. Svoboda (Maribor) 8 1 1 6 7:27 3

Napomena:

Merkur je istupio na polusezoni!

Celjsko okružje igra po kup-sistemu (u Celju i Trbovlju) sa uzvratnim utakmicama na proleće.
Jesenji deo:
09.10.1927. Athletik (Celje) - SSK Celje (Celje) 6:1
16.10.1927. SK Trbovlje (Trbovlje) - Amater (Trbovlje) 1:3
Prolećni deo:
08.04.1928. SSK Celje (Celje) - Athletik (Celje) 0:3 pff
15.04.1928. Amater (Trbovlje) - SK Trbovlje (Trbovlje) 3:0 pff
Napomena: nije ni odigrano, odmah je igrano finale okružja!

Finale okružja
15.04.1928. Amater (Trbovlje) - Athletik (Celje) 1:4
22.04.1928. Athletik (Celje) - Amater (Trbovlje) 6:3

Polufinale
29.04.1928. ISSK Maribor (Maribor) - Athletik (Celje) 3:0 pff

Finale
27.05.1928. Primorje (Ljubljana) - ISSK Maribor (Maribor) 2:1 (* isprva anulirana od strane LNP-a radi pristrasnosti sudije, nova se igra)
03.06.1928. Primorje (Ljubljana) - ISSK Maribor (Maribor) 1:2 (* na kraju nije računata)
Napomena:
Primorje je uložilo protest protiv ove utakmice J.N.S.-u koji je na kraju presudio da je prva utakmica regularna i proglasio Primorje prvakom!

OSIJEČKI PODSAVEZ

Igra se u gradu Osijeku i provinciji a međusobno prvaci odigravaju za prvaka podsaveza.

Rezultati

Jesenji deo:
18.09.1927. Hajduk - Sloga 0:1, Građanski - Olimpija 12:1
25.09.1927. Građanski - Slavija 3:0, Hajduk - Grafičar 2:3
09.10.1927. Hajduk - Slavija 2:1, Sloga - Olimpija 2:1
23.10.1927. Građanski - Grafičar 3:1, Hajduk - Olimpija 2:4
30.10.1927. Olimpija - Slavija 1:3, Grafičar - Sloga 0:0
06.11.1927. Grafičar - Olimpija 2:2, Sloga - Slavija 2:5
13.11.1927. Grafičar - Slavija 1:6, Hajduk - Građanski 2:2
20.11.1927. Građanski - Sloga 0:1
Prolećni deo:
05.02.1928. Hajduk - Olimpija 4:0, Slavija - Grafičar 5:1
12.02.1928. Slavija - Olimpija 10:0, Hajduk - Sloga 0:3
19.02.1928. Građanski - Grafičar 15:1, Sloga - Olimpija 2:0
26.02.1928. Grafičar - Olimpija 3:0, Građanski - Slavija 3:1
04.03.1928. Građanski - Olimpija 11:3, Sloga - Slavija 2:1
11.03.1928. Sloga - Grafičar 4:0, Hajduk - Građanski 1:0
18.03.1928. Hajduk - Slavija 3:1

Tabela

1. Građanski (Osijek) 10 7 1 2 52:12 15
2. Sloga (Osijek) 10 7 1 2 18:10 15
3. Hajduk (Osijek) 10 5 1 4 17:15 11
4. Slavija (Osijek) 10 5 0 5 33:18 10
5. Grafičar (Osijek) 10 1 3 6 10:39 5
6. Olimpija (Osijek) 10 1 2 7 13:49 4

Igra se po jednostrukom kup-sistemu!
I kolo
05.02.1928. Graničar (Županja) - Sloga (Vinkovci) 0:3 pff (Graničar iz Županje je pod zabranom igranja!)
05.02.1928. Certissa (Đakovo) - Cibalia (Vinkovci) 2:1
05.02.1928. Jadran (Virovitica) - Taninpila (Sušine-Đurđenovac) 1:6
05.02.1928. Proleter (Sušine-Đurđenovac) - Krndija (Našice) 3:0 pff (Krndija otkazala)
05.02.1928. BŠK (Belišće) - Jovalija (Valpovo) 2:0
05.02.1928. Baranja (Darda) - Šparta (Beli Manastir) 1:2
12.02.1928. DMSK (Donji Miholjac) - Sloga (Donji Miholjac) 1:2

II kolo
19.02.1928. Certissa (Đakovo) - Sloga (Vinkovci) 2:5
19.02.1928. Taninpila (Sušine-Đurđenovac) - Proleter (Sušine-Đurđenovac) 6:0
19.02.1928. BŠK (Belišće) - Šparta (Beli Manastir) 1:2
Sloga (Donji Miholjac) slobodan voljom žreba ovo kolo

Polufinale
04.03.1928. Sloga (Vinkovci) - Šparta (Beli Manastir) 2:0
11.03.1928. Taninpila (Sušine-Đurđenovac) - Sloga (Donji Miholjac) 12:0

Finale
01.04.1928. Sloga (Vinkovci) - Taninpila (Sušine-Đurđenovac) 5:1
Napomena: Igrano u Osijeku!

Finale za prvaka podsaveza
15.04.1928. Građanski (Osijek) - Sloga (Vinkovci) 10:2

 

SPLITSKI PODSAVEZ

Sistem odigravanja po župama ostaje gde je 1. župa Grad Split a ostale župe su u pokrajini koje igraju i na jesen i na proleće po kup sistemu.

I Župa - Grad Split

Rezultati

Jesenji deo:
30.10.1927. Borac - HAŠK 4:0
06.11.1927. Borac - Komita 12:0
13.11.1927. Hajduk - Dalmacija 4:0
20.11.1927. Hajduk - HAŠK 24:0
27.11.1927. Hajduk - Borac 3:0 pff, Hajduk - Komita 3:0 pff
Napomena: Borac nije hteo da igra sa Hajdukom pa je prepustio par-forfe, savez za isti dan odredio umesto te utakmice utakmicu Hajduka sa Komitom koju je Komita takođe predala!
04.12.1927. Dalmacija - HAŠK 3:0 pff
Napomena: HAŠK ima neprijavljene igrače pa Dalmacija dobila par-forfe, a posle igrana prijateljska koju je HAŠK dobio 1:0
11.12.1927. HAŠK - Komita 0:3 pff (završeno 0:0 ali je HAŠK imao kažnjene igrače u timu!)
18.12.1927. Dalmacija - Komita 3:0
08.01.1928. Borac - Dalmacija 1:0
Prolećni deo:
12.02.1928. Hajduk - Borac 3:0 pff (Borac nije hteo nastupiti)
26.02.1928. Hajduk - Dalmacija 3:0 pff
04.03.1928. Borac - Dalmacija 3:0 pff
11.03.1928. Dalmacija - HAŠK 0:3 pff
01.04.1928. Hajduk - HAŠK 3:0 pff
29.04.1928. HAŠK - Borac 0:3 pff (HAŠK nije došao na utakmicu)

Tabela

1. Hajduk (Split) 8 8 0 0 46:0 16
2. Borac (Split) 8 6 0 2 26:6 12
3. Aurora/Dalmacija (Split) 8 3 0 5 9:14 6
4. HAŠK (Split) 8 2 0 6 6:40 4
5. Komita (Omiš) 8 1 0 7 3:30 2

Napomena:

Komita iz Omiša ne nastupa u proletnjem delu prvenstva jer je istupila iz prve župe i prključila se provinciji stoga sve utakmice sa Komitom će registrovati se par-forfe za protivnika! Nijedna utakmica prolećnog prvenstva nije odigrana zbog odustajanja protivnika ili likvidacije klubova!
GŠK Aurora promenila ime u GŠK Dalmacija. U maju je raspuštena GŠK Dalmacija (zbog materijalne situacije)!

Provincija igra po jednostrukom kup sistemu na jesen i proleće zasebno.

Jesenji deo:

II Župa - Sinj i Omiš

Polufinale
02.10.1927. Komita (Omiš) - Zmaj (Makarska) n/o (ne igra se jer je Komita primljena u I župu!)
26.03.1928. Junak (Sinj) - Sloga (Sinj) 3:0 pff (više puta odlagana utakmica!, ver.)
Pobednik: nema pobednika!
Napomena: Treba da pobednik iz Sinja odigra za prvaka župe protiv SK Vis (Vis), međutim Junak i Sloga su odlagali utakmicu do proleća 1928. godine!

III Župa - Dubrovnik

Polufinale
02.10.1927. GOŠK (Gruž) - Građanski (Dubrovnik) 8:0
09.10.1927. Jug (Dubrovnik) - Slaven (Gruda) 3:0 pff
Finale
30.10.1927. GOŠK (Gruž) - Jug (Dubrovnik 2:0
Pobednik: GOŠK (Gruž)

IV Župa - Boka Kotorska

Polufinale
02.10.1927. Primorac (Kotor) - Crnojević (Bar) 3:0 pff
02.10.1927. Orjen (Tivat) - Bokelj (Kotor) 3:0 pff
Finale
30.10.1927. Primorac (Kotor) - Orjen (Tivat) 2:2
nastavak 06.11.1927. Primorac (Kotor) - Orjen (Tivat) 3:0 pff (Orjen nije hteo nastupiti)
Pobednik: Primorac (Kotor)

V Župa - Crna Gora

Polufinale
02.10.1927. Crnogorac (Cetinje) - Lovćen (Cetinje) 4:0
02.10.1927. Balšić (Podgorica) - Zora (Podgorica) 3:0
Finale
23.10.1927. Balšić (Podgorica) - Crnogorac (Cetinje) 2:1 (prekinuto u 35. minuti zbog velike kiše)
nastavak 30.10.1927. Balšić (Podgorica) - Crnogorac (Cetinje) 2:1 (ostao isti rezultat)
Pobednik: Balšić (Podgorica)

Završnica za prvaka

I kolo
20.11.1927. Primorac (Kotor) - Balšić (Podgorica) ?

Polufinale
04.12.1927. Balšić (Podgorica) - GOŠK (Dubrovnik) ?
13.11.1927. Hajduk (Split) - Junak (Sinj) n/o

Finale
20.11.1927. Hajduk (Split) - prvak provincije n/o


Prolećni deo:

II Župa - Sinj i Omiš

Polufinale
12.02.1928. Junak (Sinj) - Sloga (Sinj) 3:0 pff
12.02.1928. Komita (Omiš) - Zmaj (Makarska) 6:0
Finale
08.04.1928. Komita (Omiš) - Junak (Sinj) 16:1
Pobednik: Komita (Omiš)

III Župa - Dubrovnik

Polufinale
12.02.1928. Jug (Dubrovnik) - Građanski (Dubrovnik) 3:2
26.02.1928. GOŠK (Dubrovnik) - Slaven (Gruda) 3:0 pff
Finale
29.04.1928. Jug (Dubrovnik) - GOŠK (Dubrovnik) 0:3
Pobednik: GOŠK (Dubrovnik)

IV Župa - Boka Kotorska

Polufinale
12.02.1928. Primorac (Kotor) - Bokelj (Kotor) 2:1
12.02.1928. Crnojević (Bar) - Orjen (Tivat) 3:0 pff (Orjen suspendovan)
Finale
26.02.1928. Primorac (Kotor) - Crnojević (Bar) 3:0 pff
Pobednik: Primorac (Kotor)

V Župa - Crna Gora

Polufinale
12.02.1928. Balšić (Podgorica) - Zora (Podgorica) 3:1
26.02.1928. Crnogorac (Cetinje) - Lovćen (Cetinje) 3:2
Finale
11.03.1928. Crnogorac (Cetinje) - Balšić (Podgorica) 3:3 (anulirana igra se nova)
25.03.1928. Crnogorac (Cetinje) - Balšić (Podgorica) 1:0
Pobednik: Crnogorac (Cetinje)

Završnica za prvaka

I kolo
08.04.1928. Primorac (Kotor) - Crnogorac (Cetinje) 0:0
Napomena: posle produžetaka 2x15 minuta ostao je isti rezultat pa se igrala nova utakmica sledeći dan
09.04.1928. Primorac (Kotor) - Crnogorac (Cetinje) 3:4
Napomena: Ovo je bilo za prvaka Zetske oblasti (Crne Gore i Boke)

Polufinale
06.05.1928. Crnogorac (Cetinje) - GOŠK (Dubrovnik) 3:0 pff
Napomena: Ovo je bilo finale provincije.
03.06.1928. Hajduk (Split) - Komita (Omiš) 3:0 pff
Napomena: Ovo je bilo finale Splitske župe

Finale
07.06.1928. Hajduk (Split) - Crnogorac (Cetinje) 3:0 pff

SUBOTIČKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
11.09.1927. Bačka - SAC 8:0, Soko (So) - SSU 1:1, SMTC - Sport (Su) 2:2
18.09.1927. SSU - ŽAK 2:1, Bačka - Sport (Su) 2:1, ŽAK - SMTC 2:1, Soko - VSC 5:0
25.09.1927. ŽAK (So) - Bačka 1:3, SMTC - Soko 2:2, VSC - SSU 5:3, SAC - ŽAK (Su) 3:0
02.10.1927. SSU - Bačka 2:2, Soko - Sport (Su) 2:1, ŽAK (Su) - ŽAK (So) 5:1, VSC - SMTC 1:2, SAC - SAND 0:5
09.10.1927. Bačka - Soko 2:0, SSU - ŽAK (So) 3:0, SAC - SMTC 2:2
23.10.1927. SMTC - ŽAK (Su) 3:5, SAND - Soko 7:0, , VSC - Bačka 1:1, SSU - SAC 2:2, Sport (Su) - ŽAK (So) 5:1
30.10.1927. Sport (Su) - SAC 2:2, SSU - SMTC 4:2, Soko - ŽAK (Su) 1:0
06.11.1927. SAC - ŽAK (So) 2:1, VSC - SAND 0:3
13.11.1927. Bačka - ŽAK (Su) 2:2, Sport (Su) - SSU 1:1, SAND - SMTC 6:1, SAC - Soko 1:2, VSC - ŽAK (So) 4:1
20.11.1927. Bačka - SAND 1:1, ŽAK (Su) - VSC 4:1, Soko - ŽAK (So) 2:1
27.11.1927. SMTC - Bačka 1:2, SAND - ŽAK (So) 8:1, SAC - VSC 3:2
01.12.1927. SAND - Sport (Su) 3:0
04.12.1927. Sport (Su) - ŽAK (Su) 2:2, SAND - SSU 9:1
18.12.1927. VSC - Sport (Su) 1:1
Prolećni deo:
22.01.1928. Sport (Su) - VSC 3:0 pff
29.01.1928. SAC - SMTC 0:3 pff, ŽAK (Su) - ŽAK (So) 3:0, SAND - Sport (Su) 5:2
05.02.1928. SMTC - SSU 5:2, VSC - Soko 3:0, Bačka - Sport (Su) 1:2, SAND - ŽAK (So) 6:1
12.02.1928. SMTC - ŽAK (So) 7:0, SSU - Bačka 6:5, ŽAK (Su) - SAC 3:0
19.02.1928. ŽAK (So) - SSU 0:5, ŽAK (Su) - Bačka 1:1, Sport (Su) - SMTC 3:3, VSC - SAC 4:0, Soko - SAND 0:3
26.02.1928. Bačka - SMTC 1:1, Soko - SAC 4:1, Sport (Su) - ŽAK (So) 6:0, ŽAK (Su) - SAND 0:4
04.03.1928. SMTC - SAND 0:2, SSU - Sport (Su) 5:2, ŽAK (Su) - Soko 3:2, ŽAK (So) - SAC 2:1, Bačka - VSC 0:0
11.03.1928. Bačka - ŽAK (So) 5:1, SAND - SAC 7:1, SMTC - VSC 1:1, Sport (Su) - Soko 1:0, SSU - ŽAK (Su) 1:3
18.03.1928. Soko - SMTC 2:1, ŽAK (So) - VSC 0:5, SAC - Bačka 2:2, SSU - SAND 0:4, Sport (Su) - ŽAK (Su) 2:0
25.03.1928. SAND - Bačka 3:0, VSC - SSU 2:3, SAC - Sport (Su) 0:3 pff
01.04.1928. SAC - SSU 1:2, VSC - ŽAK (Su) 2:3, Soko - Bačka 0:2
15.04.1928. ŽAK (So) - Soko 1:0
22.04.1928. SSU - Soko 1:2
29.04.1928. VSC - SAND 0:4, SMTC - ŽAK (Su) 3:3

Tabela

1. SAND (Subotica) 18 16 2 0 82:10 34
2. Bačka (Subotica) 18 7 8 3 40:24 22
3. ŽAK (Subotica) 18 8 5 5 40:32 21
4. Sport (Subotica) 18 7 6 5 39:31 20
5. Somborsko SU (Sombor) 18 8 4 6 44:46 20
6. Soko (Sombor) 18 8 2 8 25:31 18
7. S.M.T.C. (Subotica) 18 4 7 7 40:40 15
8. Vrbaški SC (Vrbas) 18 5 4 9 32:36 14
9. Senćanski AC (Senta) 18 3 4 11 21:54 10
10. ŽAK (Sombor) 18 3 0 15 14:71 6

SARAJEVSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
04.09.1927. Šparta - Olimpija 6:0
08.09.1927. Željezničar - Olimpija 3:0 pff
11.09.1927. SAŠK - Hajduk 2:2 (anulirano)
15.09.1927. Slavija - Olimpija 11:0
18.09.1927. SAŠK - Šparta 5:1
25.09.1927. SAŠK - Olimpija 14:0
29.09.1927. SAŠK - Željezničar 4:0 (anulirano)
02.10.1927. Slavija - Hajduk 3:1
05.10.1927. Hajduk - Željezničar 4:1
12.10.1927. Željezničar - Šparta 2:1
23.10.1927. Hajduk - Šparta 3:0
30.10.1927. Slavija - SAŠK 1:0
27.11.1927. Slavija - Željezničar 5:3
...
30.01.1928. SAŠK - Željezničar 3:2 (nova)
04.02.1928. SAŠK - Hajduk 4:1 (nova)
Prolećni deo:
19.02.1928. SAŠK - Olimpija 5:0
26.02.1928. Hajduk - Olimpija 6:0
04.03.1928. SAŠK - Željezničar 7:1
11.03.1928. Slavija - Hajduk 3:0
18.03.1928. Slavija - Željezničar 6:0
24.03.1928. Olimpija - Šparta 3:0 pff
25.03.1928. Hajduk - Željezničar 2:0
31.03.1928. Hajduk - Šparta 3:0 pff
01.04.1928. SAŠK - Slavija 1:0
17.04.1928. Željezničar - Olimpija 5:1
21.04.1928. Željezničar - Šparta 3:0 pff
07.05.1928. SAŠK - Hajduk 2:1
...

Tabela

1. SAŠK (Sarajevo) 10 8 0 2 48:9 16
2. Slavija (Sarajevo) 10 7 2 1 39:8 16
3. Hajduk (Sarajevo) 10 7 1 2 35:11 15
4. Željezničar (Sarajevo) 10 4 0 6 19:26 8
5. Olimpija (Sarajevo) 10 2 0 8 8:58 4
6. Šparta (Sarajevo) 10 0 1 9 3:40 1

SKOPSKI PODSAVEZ

Skopski loptački podsavez osnovan je 18. decembra 1927. godine u Skoplju od nekadašnje Skopske i Bitoljske župe pri BLP-u. Beogradski podsavez je podržao formiranje ovog podsaveza koji je obuhvatao veliki deo juga Srbije u tadašnje vreme jer BLP nije mogao pravilno da komunicira i na vreme sa udaljenim krajevima svog podsaveza.
Pod njega su potpali sledećih 27 klubova podeljenih u tri župe:

  • SSK, Građanski, Sparta, Pobeda, Jugović, Vardar i Balkan (Skoplje), KSK (Kumanovo), Belasica (Strumica), Konkordija i Sloga (Gnjilane)
  • Momčilo, Omladinac, Josif, Sloboda, Veternica i Fabrički SK (Lekovac), Hajduk (Vranje), Vlasina (Vlasotince)
  • SK Bitolj, Balkan, Hajduk, Jedinstvo, Jug i Nada (Bitolj), DSK (Debar) i Jugoslavija (Prilep)

Rezultati

Jesenji deo:
11.09.1927. Pobeda - Sparta 1:1, Babunski - Građanski 0:3 pff, KSK - SSK 1:3
18.09.1927. Pobeda - Babunski 3:0 pff, KSK - Sparta 1:2
21.09.1927. Građanski - Sparta 1:3, KSK - Pobeda 0:6
25.09.1927. Pobeda - Građanski 1:3, KSK - Babunski 3:0 pff
27.09.1927. SSK - Sparta 4:2
02.10.1927. Pobeda - SSK 1:1, KSK - Građanski 3:0 pff (završeno 0:1, poništeno zbog igranja kažnjenog igrača, Građanskom se odbijaju 2 boda na kraju sezone - odluka poništena osnivanjem SLP-a), Babunski - Sparta 0:3 pff
09.10.1927. Građanski - SSK 0:1
16.10.1927. SSK - Babunski 3:0 pff
Prolećni deo:
18.03.1928. SSK - Sparta 5:2
25.03.1928. SSK - Građanski 0:9, KSK - Sparta 2:3
01.04.1928. Pobeda - Sparta 2:0, KSK - Građanski 1:4
08.04.1928. Građanski - Sparta 3:0 pff, KSK - Pobeda 2:2
22.04.1928. KSK - SSK 2:1
29.04.1928. Pobeda - SSK 4:2
13.05.1928. Građanski - Pobeda 1:3

Tabela

1. Pobeda (Skoplje) 8 4 3 1 20:10 11
2. Građanski (Skoplje) 8 5 0 3 22:11 10
3. Skopski SK (Skoplje) 8 4 1 3 17:21 9
4. Sparta (Skoplje) 8 3 1 4 13:19 7
5. Kumanovski SK (Kumanovo) 8 1 1 6 9:22 3

 Napomena:

Takmičenje su započeli kao Skopska župa BLP-a. Babunski iz Velesa je odustao na početku odmah iako je žreban i sve njegove utakmice na proleće su računate 0:3 pff za protivnike!


IZVORI I REFERENCE:

  1. Službeni glasnik Z.N.P.-a, Zagreb, 1927 i 1928
  2. Jugoszláv sportélet: službeni glasnik Subotičkog NP, 1927 i 1928
  3. Politika dnevne novine, Beograd, 1927 i 1928
  4. Vreme dnevne novine, Beograd, 1927 i 1928
  5. Jadranska pošta - službeni organ Splitskog NP, Split, 1927 i 1928
  6. Sportista: službeni glasnik BLP-a, Beograd, 1927 i 1928
  7. Sport, Beograd, 1928
  8. Jutro dnevne novine - službeni glasnik LNP-a, Ljubljana, 1927 i 1928
  9. Slavonski športski list: službeni glasnik Osiječkog NP, 1927 i 1928