1921-1922

ZAGREBAČKI PODSAVEZ

Prvenstvo je regularno krenulo ali se zbog čestih odlaganja utakmica iz više razloga proteglo sve do 2. februara1923. godine kada su završene 2 zadnje utakmice! Loši vremenski uslovi, mali broj terena a preveliki broj klubova unutar Zagreba (čak 28 u 4 razreda) su uslovili ovakav sled događaja.

Rezultati

18.09.1921. Viktorija – Croatia 3:1, Ilirija – Slaven 2:1, Građanski – Concordia 2:0
25.09.1921. Ilirija – Croatia 2:0, Građanski – Slaven 14:0
02.10.1921. Šparta – Viktorija 2:1, Građanski – HAŠK 3:3
09.10.1921. Šparta – Ilirija 2:0, Concordia – Slaven 5:0
16.10.1921. Croatia – Šparta 1:0
12.03.1922. HAŠK – Viktorija 11:0, Građanski – Šparta 10:0
19.03.1922. Viktorija – Slaven 6:1
02.04.1922. Concordia – Viktorija 10:2, HAŠK – Ilirija 3:1
07.05.1922. Šparta – Slaven 2:0, Ilirija – Viktorija 2:0
10.05.1922. Građanski – Viktorija 12:0, Concordia – Ilirija 3:0
17.05.1922. Croatia – Slaven 1:0
21.05.1922. Šparta – Viktorija 3:2
25.05.1922. Građanski – Croatia 3:0 pff
28.05.1922. HAŠK – Concordia 6:2, Šparta – Slaven 3:0, Građanski – Ilirija 6:0
12.06.1922. HAŠK – Croatia 5:1
15.06.1922. Građanski – Viktorija 5:0
16.06.1922. Concordia – Šparta 3:0, Građanski – Slaven 9:0
02.07.1922. HAŠK – Šparta 6:0, Viktorija – Slaven 5:0, Građanski – Ilirija 7:0
09.07.1922. HAŠK – Slaven 13:0, Concordia – Croatia 4:0
22.10.1922. Croatia – Viktorija 1:1, HAŠK – Građanski 4:2
05.11.1922. HAŠK – Slaven 16:0
12.11.1922. HAŠK – Croatia 6:0, Ilriija – Slaven 11:0, Concordia – Viktorija 4:0, Građanski – Šparta 13:0
19.11.1922. HAŠK – Viktorija 5:2, Concordia – Croatia 5:0
02.12.1922. Ilirija – Croatia 2:0, Concordia – Građanski 2:0
08.12.1922. HAŠK – Ilirija 4:0, Concordia – Slaven 20:0
09.12.1922. Šparta – Croatia 2:0, Concordia – Ilirija 4:0
17.12.1922. Concordia – HAŠK 3:0, Croatia – Slaven 2:0
07.01.1923. HAŠK – Šparta 11:0
13.01.1923. Ilirija – Šparta 1:0, Građanski – Croatia 9:0
02.02.1923. Viktorija – Ilirija 1:0, Concordia – Šparta 4:0

Tabela

1. HAŠK (Zagreb) 14 12 1 1 93:14 25
2. Concordia (Zagreb) 14 12 0 2 69:10 24
3. Građanski (Zagreb) 14 11 1 2 95:9 23
4. Ilirija (Zagreb) 14 6 0 8 21:31 12
5. Šparta (Zagreb) 14 6 0 8 14:52 12
6. Viktorija (Zagreb) 14 4 1 9 23:57 9
7. Croatia (Zagreb) 14 3 1 10 7:42 7
8. Slaven (Zagreb) 14 0 0 14 2:109 0

 

BEOGRADSKI PODSAVEZ

Na trećoj redovnoj sednici BLP-a održanoj 1.1.1922. godine su izneti do tada podaci nepoznati široj javnosti, gde se kaže da na dan 15.10.1921. BLP broji 66 klubova:

  • Beograd: 19 klubova (7 u prvom razredu, 5 u II/A razredu i 7 u II/B razredu)
  • Bantaska župa: 9 klubova
  • Ostala mesta: Brčko 3, Bijeljina 4, Leskovac 4, Vranje 3, Skoplje 2, Zemun 3, Šabac 1, Sremska Mitrovica 2, Užice 2, Požega 1, Jagodina 1, Čačak 2, Ruma 1, Negotin 1, Kruševac 1 i Veles 1 klub.

"Danas se broj povećao na 72 kluba: 6 novih (4 u Beogradu i po 1 u Skoplju i Požegi). Pored ovog u BLP-u postoje još mnogi klubovi koji ne mogu postati savezni zbog loše organizacije u njima. Izabrana je nova uprava BLP-a i ceo zbor se saglasio da list Politika bude službeni organ BLP-a".

"Na konferenciji 15.1.1922. godine odlučeno je da se zbog bolje veze sa klubovima iz unutrašnjosti i održavanja utakmica osnuju župe u sledećim mestima: Beograd, Veliki Bečkerek, Novi Sad, Kragujevac, Šabac, Požarevac, Čačak, Niš, Zaječar i Skoplje".

Teritorija BLP-a je podeljena zvanično 1.3.1922. godine na sledeće župe:

  • Grad Beograd: I razred: BSK, Jugoslavija, Soko, Vardar, Konkordija, Slavija svi iz Beograda, NAK i Vojvodina iz Novog Sada; II/A razred: Srpski Mač, Kosmaj, Omladina, Uskok i Dušanovac i II/B razred: Brđanin, Srbija, Olimpija, Radnički, Jadran i Hajduk
  • Beogradska župa: Vitez, Sparta i HAKAOH (svi iz Zemuna), Banat Pančevo, Osvetnik, Karađorđe i Viktorija (sva tri iz Beograda)
  • Banatska župa: Obilić, Viktorija i Slavija (Veliki Bečkerek), Kikindski AK (Kikinda), Olimpija (Vršac), Žomboljski GK i Žomboljsko SU (Žombolj)
  • Posavska župa: Građanski, Avala i Posavina (Sremska Mitrovica), Mačva i Sloga (Šabac), Akademski SK Ruma -
  • Bosanska župa: Zora, Građanski, Gedeon i Podrinje (Bijeljina), Zmaj, Jedinstvo i Sloga (Brčko)
  • Kolubarska župa: Srpski Mač i klubovi iz Valjeva
  • Šumadijska župa: Šumadija, Mlada Šumadija (Kragujevac), Šparta (Jagodina), Jasenica (Smederevska Palanka)
  • Jelička župa: Miloš Veliki i Viktorija (Čačak), Zlatibor (Užice), Orao (Arilje)
  • Krajinska župa: Hajduk Veljko i klubovi iz Negotina
  • Moravska župa: Moravac, Sloboda i Jugović (Leskovac), Vitez, Jedinstvo i Sloga (Vranje) i Sinđelić (Niš)
  • Skopska župa: SSK, Napredok i Vardar (Skoplje), Sveti Nikola (Veles) i Dušan Silni (Prizren)

Takođe iz podsaveza su isključeni/istupili sledeći klubovi: Polet Beograd, Obilić Kruševac, Era Užice, Jug Bogdan Prokuplje i Glorija Požega. 15.3.1921. Jug Bogdan se prijavio nazad u BLP i prima se u Moravsku Župu! 22.3.1921. Era Užice ostaje i dalje član saveza jer je greškom svrstan u spisak prestalih klubova!

Rezultati

Jesenji deo:
11.09.1921. Jugoslavija – Konkordija 0:0, BSK – Slavija 6:1
18.09.1921. Vardar – Soko 3:2
02.10.1921. BSK – Jugoslavija 3:2
09.10.1921. BSK – Konkordija 6:0
16.10.1921. Vardar – Jugoslavija 3:1
23.10.1921. Slavija – Soko 4:3
30.10.1921. Jugoslavija – Slavija 4:1
01.11.1921. Konkordija – Soko 3:1
06.11.1921. BSK – Vardar 5:2
08.11.1921. Jugoslavija – Soko 6:2
13.11.1921. Vardar – Konkordija 2:1
20.11.1921. Vardar – Slavija 3:0
27.11.1921. Konkordija – Slavija 2:0, BSK – Soko 3:1
Prolećni deo:
12.03.1922. Jugoslavija – Soko 3:1
19.03.1922. BSK – Konkordija 1:1, Slavija – Soko 2:1
27.03.1922. Konkordija – Soko 1:1
02.04.1922. Jugoslavija – Slavija 7:1, BSK – Vardar 2:0
07.04.1922. Jugoslavija – Konkordija 5:0, Vardar – Soko 4:1
09.04.1922. Jugoslavija – Vardar 1:1
23.04.1922. BSK – Soko 4:1, Konkordija – Slavija 5:2
30.04.1922. Vardar – Konkordija 8:1, BSK – Slavija 5:2
14.05.1922. Jugoslavija – BSK 1:0
11.06.1922. Vardar – Slavija 5:1

Tabela

1. BSK (Beograd) 10 8 1 1 35:11 17
2. Vardar (Beograd)
10 7 1 2 31:15 15
3. Jugoslavija (Beograd) 10 6 2 2 30:12 14
4. Konkordija (Beograd)
10 3 3 4 14:26 9
5. Slavija (Beograd) 10 2 0 8 14:41 4
6. Soko (Beograd)
10 0 1 9 14:33 1

Napomena:

BUSK se zbog loše materijalne situacije rasformirao na početku sezone!

Na proleće u I razred su priključeni klubovi iz Novog Sada, pa je odigrana na proleće zasebna sezona po jednostrukom bod-sistemu. Utakmice između Beogradskih timova računate su za prvenstvo, dok su utakmice sa Novosadskim timovima u ukupnoj tabeli računate za kvalifikacije.

Rezultati

12.03.1922. Vojvodina - Slavija 1:4, NAK - Konkordija 1:0, BSK - Juda Makabi 2:0, Jugoslavija - Soko 3:1
19.03.1922. Juda Makabi - Vardar 0:7, NAK - Vojvodina 2:0, BSK - Konkordija 1:1, Slavija - Soko 2:1
26.03.1922. Soko - Konkordija 1:1, Jugoslavija - Vojvodina 9:2, Juda Makabi - Slavija 1:3, NAK - BSK 1:3
02.04.1922. BSK - Vardar 2:0, Jugoslavija - Slavija 7:1
07.04.1922. Jugoslavija - Konkordija 5:0, Vojvodina - Juda Makabi 2:1, Vardar - Soko 4:1
09.04.1922. Vardar - Jugoslavija 1:1, Juda Makabi - Soko 4:2, NAK - Slavija 1:1
23.04.1922. BSK - Soko 4:1, Slavija - Konkordija 2:5, Juda Makabi - Jugoslavija 2:4, NAK - Vardar 1:3
26.04.1922. NAK - Juda Makabi 1:1
30.04.1922. Vardar - Konkordija 8:1, Vojvodina - Soko 3:0, BSK - Slavija 5:2
14.05.1922. BSK - Jugoslavija 0:1, Juda Makabi - Konkordija 4:1, NAK - Soko 5:1
26.05.1922. Vojvodina - Konkordija 0:2
11.06.1922. Vardar - Slavija 5:1
25.06.1922. Vojvodina - Vardar 3:2
02.07.1922. Jugoslavija - NAK 4:3
09.07.1922. BSK - Vojvodina 3:1

Tabela

1. Jugoslavija (Beograd) 8 7 1 0 34:10 15
2. BSK (Beograd) 8 6 1 1 20:7 13
3. Vardar (Beograd) 8 5 1 2 30:10 11
4. NAK (Novi Sad) 8 3 2 3 15:13 8
5. Konkordija (Beograd) 8 2 2 4 11:22 6
6. Slavija (Beograd) 8 3 0 5 16:26 6
7. Vojvodina (Novi Sad) 8 3 0 5 11:24 6
8. Juda Makabi (Novi Sad) 8 2 1 5 13:22 5
9. Soko (Beograd) 8 0 1 7 8:26 1

LJUBLJANSKI PODSAVEZ

Grupa Ljubljana

I razred

Rezultati

Jesenji deo:
18.09.1921. Ilirija – Sparta 5:3
16.10.1921. Ilirija – Primorje 7:1
23.10.1921. Sparta – Primorje 1:1
Prolećni deo:
27.05.1922. Sparta – Ilirija 0:3 pff
28.05.1922. Primorje – Ilirija 0:5
18.06.1922. Primorje – Sparta 3:0 pff

Tabela

1. Ilirija (Ljubljana) 4 4 0 0 20:4 8
2. Primorje (Ljubljana) 4 1 1 2 5:13 3
3. Sparta (Ljubljana) 4 0 1 3 4:12 1


II razred

Rezultati

Jesenji deo:
18.09.1921. LASK – Jadran 3:2, Hermes – Svoboda (M) 3:1
25.09.1921. Svoboda (Lj) – Jadran 5:1, Svoboda (M) – LASK 5:5
02.10.1921. Hermes – Jadran 3:1,  Svoboda (Lj) – LASK 3:0 
16.10.1921. Svoboda (Lj) – Svoboda (M) 2:1, Hermes – LASK 4:1
23.10.1921. Hermes – Svoboda (Lj) 6:2, Svoboda (M) – Jadran 3:0
Prolećni deo:
17.04.1922. LASK – Svoboda (M) 7:3
23.04.1922. Hermes – Jadran 7:1 
30.04.1922. Jadran – Svoboda (M) 9:1, Hermes – Svoboda (Lj) 4:1
07.05.1922. Hermes – LASK 2:0, Svoboda (Lj) – Svoboda (M) 5:1
14.05.1922. LASK – Jadran 2:7
28.05.1922. Hermes – Svoboda (M) 3:1
11.06.1922. Svoboda (Lj) – LASK 1:2
15.06.1922. Svoboda (Lj) – Jadran 4:4

Tabela

1. Hermes (Ljubljana) 8 8 0 0 32:8 16
2. Svoboda (Ljubljana) 8 4 1 3 23:19 9
3. L.A.S.K. (Ljubljana) 8 3 1 4 20:27 7
4. Jadran (Ljubljana) 8 2 1 5 25:28 5
5. Svoboda (Moste) 8 1 1 6 16:34 3

 

Grupa Maribor

Rezultati

Jesenji deo:
11.09.1921. Svoboda - Ptuj 4:0
18.09.1921. Maribor - Rapid 5:3, Korotan - Ptuj 3:1
25.09.1921. Maribor - Korotan 1:1, Rapid - MAK 3:6
02.10.1921. Korotan - Svoboda 1:3, MAK - Ptuj 3:0 pff
09.10.1921. Maribor - MAK 3:1, Rapid - Svoboda 3:2
16.10.1921. Rapid - Korotan 6:1, Maribor - Svoboda 5:0
23.10.1921. MAK - Svoboda 4:2, Rapid - Ptuj 3:0 pff
30.10.1921. Korotan - MAK 5:3, Maribor - Ptuj 3:0 pff
Prolećni deo:
02.04.1922. Svoboda - Korotan 2:1
09.04.1922. Maribor - Ptuj 16:0, MAK - Korotan 5:1
23.04.1922. Maribor - MAK 3:2, Svoboda - Ptuj 2:0
30.04.1922. Rapid - Ptuj 2:0, Maribor - Korotan 3:0 pff
07.05.1922. MAK - Svoboda 5:3, Rapid - Korotan 3:0 pff
14.05.1922. Rapid - MAK 5:3, Korotan - Ptuj 0:3 pff
21.05.1922. Maribor - Rapid 5:1, MAK - Ptuj 8:1
28.05.1922. Maribor - Svoboda 4:0
11.06.1922. Rapid - Svoboda 10:0

Tabela

1. I SSK Maribor (Maribor) 10 9 1 0 48:8 19
2. Rapid (Maribor) 10 7 0 3 39:22 14
3. Mariborski AK (Maribor) 10 6 0 4 40:26 12
4. Svoboda (Maribor) 10 4 0 6 20:35 8
5. Korotan (Maribor) 10 2 1 7 13:30 5
6. SK Ptuj (Ptuj) 10 1 0 9 7:46 2


Grupa Celje

Rezultati

Jesenji deo:
08.09.1921. Celje – Svoboda 3:0
16.10.1921. Athletik – Celje 1:1
23.10.1921. Athletik – Svoboda 7:1
Prolećni deo:
30.04.1922. Celje – Svoboda 3:1
07.05.1922. Athletik SK – Svoboda 3:0
14.05.1922. Athletik SK – Celje 3:0

Tabela

1. Athletik SK (Celje) 4 3 1 0 14:0 7
2. SSK Celje (Celje) 4 2 1 1 7:4 5
3. Svoboda (Celje) 4 0 0 4 1:16 0

 

Završnica prvenstva

Polufinale
02.07.1922. Athletik SK (Celje) - I SSK Maribor (Maribor) 0:2
Finale
09.07.1922. Ilirija (Ljubljana) - I SSK Maribor (Maribor) 5:1

SUBOTIČKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
04.09.1921. Bačka - Sport (Su) 5:1, KAFC - STC 0:3 pff, Amateur (So) - Konkordija 2:1, VSC - SAND 0:3 pff
08.09.1921. Sport (Su) - SAND 0:1, Sloga - Bačka 1:4, VSC - STC 0:3 pff, KAFC - Amateur (So) 0:3 pff
11.09.1921. Konkordija - KAFC 3:0 pff, SAND - SSU 7:2, Amateur (So) - Sloga 1:2, VSC - Sport (Su) 0:3 pff
18.09.1921. SAND - Konkordija 0:2, Bačka - VSC 3:0 pff, Amateur (So) - Sport (Su) 4:0, KAFC - SSU 0:3 pff
21.09.1921. Konkordija - STC 1:1
25.09.1921. Sport (Su) - SSU 3:1, Sloga - VSC 3:0 pff, KAFC - SAND 0:3 pff, Amateur (So) - Bačka 1:5
09.10.1921. Sloga - KAFC 3:0 pff, STC - SSU 1:2, Amateur (So) - SAND 0:1, VSC - Konkordija 0:3 pff
16.10.1921. Sloga - SSU 1:1, VSC - Amateur (So) 0:3 pff, KAFC - Bačka 0:3 pff, STC - SAND 0:3
23.10.1921. SSU - VSC 3:0 pff, Sport (Su) - STC 6:3
30.10.1921. SSU - Amateur (So) 2:3, Sport (Su) - KAFC 3:0 pff
01.11.1921. Konkordija - Sloga 0:2
06.11.1921. SAND - Sloga 2:1, Bačka - Konkordija 9:0, VSC - KAFC 3:0 pff
13.11.1921. STC - Sloga 1:5, Konkordija - Sport (Su) 1:1
20.11.1921. Sport (Su) - Sloga 3:1
19.03.1922. Bačka - SAND 3:1, SSU - Konkordija 3:0
22.03.1922. SSU - Bačka 1:3, Amateur (So) - STC 2:0
26.03.1922. Bačka - STC 6:1
Prolećni deo:
21.05.1922. Sport (Su) - Bačka 1:6, STC - KAFC 3:0 pff, Konkordija - Amateur (So) 2:4, SAND - VSC 3:0
28.05.1922. SAND - Sport (Su) 1:2, Bačka - Sloga 3:1, STC - VSC 0:3, Konkordija - SSU 0:9, Amateur (So) - KAFC 3:0 pff
04.06.1922. KAFC - Konkordija 0:3 pff, SSU - SAND 1:4, Sloga - Amateur (So) 0:2, Sport (Su) - VSC 1:1
11.06.1922. Konkordija - SAND 0:0, VSC - Bačka 0:10, Sport (Su) - Amateur (So) 1:0, SSU - KAFC 3:0 pff
15.06.1922. STC - Konkordija 1:0
18.06.1922. SSU - Sport (Su) 3:4, VSC - Sloga 0:1, SAND - KAFC 3:0 pff, Bačka - Amateur (So) 6:1
25.06.1922. KAFC - Sloga 0:3 pff, SSU - STC 3:0, SAND - Amateur (So) 3:1, Konkordija - VSC 1:0
02.07.1922. SSU - Sloga 1:0, Amateur (So) - VSC 3:0, Bača - KAFC 3:0 pff, SAND - STC 3:0
09.07.1922. VSC - SSU 0:2, Bačka - SAND 2:0, STC - Sport (Su) 1:1
16.07.1922. Amateur (So) - SSU 3:1, KAFC - Sport (Su) 0:3 pff, STC - Bačka 0:8
18.07.1922. Sloga - Konkordija 4:0
23.07.1922. Sloga - SAND 2:3, Konkordija - Bačka 0:3, KAFC - VSC 0:3 pff
30.07.1922. Sloga - STC 4:1, Bačka - SSU 7:0, Sport (Su) - Konkordija 3:0
06.08.1922. Amateur (So) - STC 1:0, Sloga - Sport (Su) 0:3

Tabela

1. Bačka (Subotica) 18 18 0 0 87:8 36
2. SAND (Subotica) 18 13 1 4 43:18 27
3. Sport (Subotica) 18 11 3 4 40:28 25
4. Amateur (Sombor) 18 12 0 6 37:24 24
5. Sloga (Subotica) 18 9 1 8 34:25 19
6. Somborsko SU (Sombor) 18 9 1 8 41:36 19
7. Konkordija (Subotica) 18 5 3 10 17:42 13
8. STC (Subotica) 18 4 2 12 19:48 10
9. VSC (Vrbas) 18 3 1 14 10:45 7
10. KAFC (Kula) 18 0 0 18 0:54 0

Napomena:

KAFC do kraja sezone nije dobio dozvolu pa su sve utakmice računate 3:0 pff, dok je VSC iz Vrbasa samo jesenji deo izgubio par forfe!

SARAJEVSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
25.09.1921. Slavija - Sarajevski SK 3:0
02.10.1921. SAŠK - Slavija 3:2 (poništena!)
09.10.1921. SAŠK - Sarajevski 8:1
16.10.1921. SAŠK - Hajduk 3:0
23.10.1921. Hajduk - Sarajevski 3:1
27.10.1921. SAŠK - Slavija 2:0 (nova)
01.11.1921. Slavija - Hajduk 2:1
Prolećni deo:
14.05.1922. Slavija - SAŠK 3:1
21.05.1922. SAŠK - Hajduk 4:0
25.05.1922. Hajduk - Slavija 1:0
11.06.1922. Sarajevski - SAŠK 0:1
25.06.1922. Hajduk - Sarajevski 3:2
02.07.1922. Sarajevski - Slavija 1:3

Tabela

1. S.A.Š.K. (Sarajevo) 6 5 0 1 19:4 10
2. Slavija (Sarajevo) 6 4 0 2 11:6 8
3. RŠK Hajduk (Sarajevo) 6 3 0 3 8:12 6
4. Sarajevski ŠK (Sarajevo) 6 0 0 6 4:18 0

SPLITSKI PODSAVEZ

Rezultati

Jesenji deo:
23.10.1921. Hajduk - Borac 3:1
30.10.1921. Borac - Split 1:0
01.11.1921. Hajduk - Uskok 1:0
06.11.1921. Borac - Uskok 1:0
20.11.1921. Hajduk - Split 1:0 (poništeno)
27.11.1921. Uskok - Split 3:0
14.05.1922. Hajduk - Split 5:0 (nova)
Prolećni deo:
02.04.1922. Uskok - Borac 2:0
30.04.1922. Split - Borac 3:3 (poništeno zbog prejakog vetra)
25.05.1922. Hajduk - Uskok 11:0
30.07.1922. Split - Uskok 7:0
06.08.1922. Hajduk - Split 5:0
15.08.1922. Split - Borac 3:4 (nova)
17.09.1922. Hajduk - Borac 5:0

Tabela

1. Hajduk (Split) 6 6 0 0 30:1 12
2. Borac (Split) 6 3 0 3 7:13 6
3. Uskok (Split) 6 2 0 4 5:20 4
4. JSK Split (Split) 6 1 0 5 10:18 2

IZVORI I REFERENCE:

  1. Ilustrovana športska revija, Zagreb: glasnik ZNP-a, Zagreb, 1921
  2. Sport: glasnik LJNP-a, Ljubljana, 1921 i 1922
  3. Politika, Beograd, 1921 i 1922 (službeni organ BLP-a)
  4. Neven: glasnik Subotičkog NP, Subotica, 1921
  5. Novo Doba, Split, 1921 i 1922
  6. Jadranski sport: glasnik Splitskog NP, Split, 1921 i 1922
  7. Službeni glasnik J.N.S.-a i svih njegovih podsaveza, Zagreb, 1922
  8. Jutro, Ljubljana, 1921 i 1922
  9. Sport Hírlap, Novi Sad, 1921 i 1922
  10. Sarajevski športski list: službeni glasnik Sarajevskog NP, Sarajevo, 1922
  11. Jugoszláv sportélet: službeni glasnik Subotičkog NP, Subotica, 1922
  12. Zagrebački športski list: glasnik PHŠK Građanski, Zagreb, 1921 i 1922
  13. Beogradski sportski list: glasnik BLP-a, Beograd, 1921