1989-1990

U ovogodišnjem takmičenju Kupa učestvovale su ukupno 5.378 ekipe iz svih republika i pokrajina, kao i timovi JNA. U završnicu su se plasirali:

  • Srbija - 13 predstavnika: Crvena Zvezda (Beograd), Partizan (Beograd), Vojvodina (Novi Sad), Radnički (Niš), Rad (Beograd), Spartak (Subotica), OFK Beograd (Beograd), Napredak (Kruševac), Sloboda (Titovo Užice), Borac (Čačak), Liria (Prizren), FK Vrbas (Titov Vrbas), Bačka (Bačka Palanka).
  • Hrvatska - 7 predstavnika: Dinamo (Zagreb), Hajduk (Split), NK Rijeka (Rijeka), NK Osijek (Osijek), Dinamo (Vinkovci), Jugokeramika (Zaprešić), Orijent (Rijeka).
  • Bosna i Hercegovina - 7 predstavnika: Željezničar (Sarajevo), FK Sarajevo (Sarajevo), Sloboda (Tuzla), Velež (Mostar), Čelik (Zenica), Vratnik (Sarajevo), Guber (Srebrnica).
  • Slovenija - 1 predstavnik: Maribor Branik (Maribor).
  • Makedonija - 2 predstavnik: Vardar (Skoplje), Sileks (Kratovo).
  • Crna Gora - 1 predstavnik: Budućnost (Titograd).
  • JNA - 1 predstavnik: Tim JNA (Beograd) (Army XI)

ŠESNAESTINA-FINALA

Sileks (Kratovo) - Željezničar (Sarajevo) 2-1
Jugokeramika (Zaprešić) - Radnički (Niš) 2-0
NK Rijeka (Rijeka) - Orijent (Rijeka) 1-0
Bačka (Bačka Palanka) - Rad (Beograd) 0-4
FK Vrbas (Titov Vrbas) - Hajduk (Split) 0-3
Maribor Branik (Maribor) - Spartak (Subotica) 0-1
Guber (Srebrnica) - Budućnost (Titograd) 1-1 pena 3-2 ponovljena utakmica 16.8.1989 1-2
OFK Beograd (Beograd) - Vardar (Skoplje) 1-2
Sloboda (Tuzla) - Dinamo (Vinkovci) 3-2
Velež (Mostar) - Borac (Čačak) 3-1
Čelik (Zenica) - Vojvodina (Novi Sad) 0-0 2-4 pen
Crvena Zvezda (Beograd) - Liria (Prizren) 8-2
Dinamo (Zagreb) - Napredak (Kruševac) 3-0
FK Sarajevo (Sarajevo) - Sloboda (Titovo Užice) 2-0
Tim JNA (Beograd) - Partizan (Beograd) 2-5
Vratnik (Sarajevo) - NK Osijek (Osijek) 0-1

OSMINA-FINALA

Vardar (Skoplje) - NK Rijeka (Rijeka) 3-0 2-3
Spartak (Subotica) - Velež (Mostar) 0-0 0-1
Jugokeramika (Zaprešić) - NK Osijek (Osijek) 1-0 0-2
Sileks (Kratovo) - FK Sarajevo (Sarajevo) 1-0 0-1 5-3 pen
Crvena Zvezda (Beograd) - Vojvodina (Novi Sad) 6-0 1-1
Hajduk (Split) - Rad (Beograd) 0-0 0-0 7-6 pen
Sloboda (Tuzla) - Budućnost (Titograd) 2-0 0-3
Partizan (Beograd) - Dinamo (Zagreb) 3-2 1-0

ČETVRT-FINALE

Crvena Zvezda (Beograd) - Budućnost (Titograd) 5-1 3-0
Vardar (Skoplje) - Hajduk (Split) 0-4 1-1
Sileks (Kratovo) - NK Osijek (Osijek) 1-1 1-4
Velež (Mostar) - Partizan (Beograd) 1-2 1-1

POLU-FINALE

Crvena Zvezda (Beograd) - Partizan (Beograd) 1-0 3-3
NK Osijek (Osijek) - Hajduk (Split) 0-3 2-5

FINALE

Crvena Zvezda (Beograd) - Hajduk (Split) 1-0 (1-0)