1988-1989

U ovogodišnjem takmičenju Kupa učestvovale su ukupno 5.523 ekipe iz svih republika i pokrajina, kao i 32 tima iz JNA. U završnicu su se plasirali:

  • Srbija - 12 predstavnika: Crvena Zvezda (Beograd), Partizan (Beograd), Vojvodina (Novi Sad), Radnički (Niš), Rad (Beograd), Spartak (Subotica), Napredak (Kruševac), FK Priština (Priština), Mačva (Šabac), Liria (Prizren), Mladost (Lučani), Kabel (Novi Sad).
  • Hrvatska - 7 predstavnika: Dinamo (Zagreb), Hajduk (Split), NK Rijeka (Rijeka), NK Osijek (Osijek), Dinamo (Vinkovci), NK Šibenik (Šibenik), Mladost (Petrinja).
  • Bosna i Hercegovina - 7 predstavnika: Željezničar (Sarajevo), FK Sarajevo (Sarajevo), Sloboda (Tuzla), Velež (Mostar), Čelik (Zenica), Rudar (Ljubija), Borac (Travnik).
  • Slovenija - 1 predstavnik: NK Maribor (Maribor).
  • Makedonija - 2 predstavnik: Vardar (Skoplje), Sileks (Kratovo).
  • Crna Gora - 3 predstavnik: Budućnost (Titograd), Sutjeska (Nikšić), Lovćen (Cetinje).

ŠESNAESTINA-FINALA

NK Šibenik (Šibenik) - Rad (Beograd) 3-1
NK Osijek (Osijek) - Mačva (Šabac) 2-3 aet (2-2, 1-1)
Liria (Prizren) - Hajduk (Split) 0-0 5-4 pen
Mladost (Petrinja) - Crvena Zvezda (Beograd) 3-5 aet (2-2, 2-2)
Željezničar (Sarajevo) - FK Priština (Priština) 2-0
Sileks (Kratovo) - Velež (Mostar) 0-3
Mladost (Lučani) - Vojvodina (Novi Sad) 0-3
Radnički (Niš) - Spartak (Subotica) 1-0
Lovćen (Cetinje) - Partizan (Beograd) 0-1
Napredak (Kruševac) - NK Rijeka (Rijeka) 3-1
Kabel (Novi Sad) - Budućnost (Titograd) 0-4
Borac (Travnik) - FK Sarajevo (Sarajevo) 1-3
NK Maribor (Maribor) - Sloboda (Tuzla) 0-1
Rudar (Ljubija) - Vardar (Skoplje) 1-0
Sutjeska (Nikšić) - Dinamo (Zagreb) 0-0 2-4 pen
Dinamo (Vinkovci) - Čelik (Zenica) 1-0 aet

OSMINA-FINALA

Partizan (Beograd) - Budućnost (Titograd) 3-0 2-1
Sloboda (Tuzla) - Crvena Zvezda (Beograd) 0-2 2-4
NK Šibenik (Šibenik) - Velež (Mostar) 1-1 0-2
Radnički (Niš) - Liria (Prizren) 1-0 0-1 1-3 pen
Željezničar (Sarajevo) - Dinamo (Zagreb) 1-1 0-1
Napredak (Kruševac) - Mačva (Šabac) 0-0 0-2
FK Sarajevo (Sarajevo) - Vojvodina (Novi Sad) 1-0 0-2
Dinamo (Vinkovci) - Rudar (Ljubija) 2-4 1-1

ČETVRT-FINALE

Mačva (Šabac) - Dinamo (Zagreb) 1-0 1-2
Partizan (Beograd) - Crvena Zvezda (Beograd) 2-1 1-1
Rudar (Ljubija) - Vojvodina (Novi Sad) 2-1 0-0
Velež (Mostar) - Liria (Prizren) 2-0 2-2

POLU-FINALE

Partizan (Beograd) - Mačva (Šabac) 2-1 0-0
Velež (Mostar) - Rudar (Ljubija) 1-0 0-1 5-3 pen

FINALE

Partizan (Beograd) - Velež (Mostar) 6-1 (2-0)