1987-1988

U završnicu su se plasirali sledeći klubovi:

  • Srbija - 11 predstavnika: Crvena Zvezda (Beograd), Partizan (Beograd), Vojvodina (Novi Sad), Radnički (Niš), FK Priština (Priština), Spartak (Subotica), Proleter (Zrenjanin), Radnički (Kragujevac), Borac (Čačak), Radnički (Pirot), Vlaznimi (Đakovica).
  • Hrvatska - 8 predstavnika: Dinamo (Zagreb), Hajduk (Split), NK Rijeka (Rijeka), NK Osijek (Osijek), Dinamo (Vinkovci), Mladost (Petrinja), NK Belišće (Belišće), Lučki Radnik (Rijeka).
  • Bosna i Hercegovina - 7 predstavnika: Željezničar (Sarajevo), FK Sarajevo (Sarajevo), Sloboda (Tuzla), Velež (Mostar), Čelik (Zenica), Borac (Banja Luka), Iskra (Bugojno).
  • Slovenija - 1 predstavnik: Integral Olimpija (Ljubljana).
  • Makedonija - 2 predstavnik: Vardar (Skoplje), Rabotnički (Skoplje).
  • Crna Gora - 3 predstavnik: Budućnost (Titograd), Sutjeska (Nikšić), Jedinstvo (Bijelo Polje).

ŠESNAESTINA-FINALA

Lučki Radnik (Rijeka) - Hajduk (Split) 0-2
Rabotnički (Skoplje) - Budućnost (Titograd) 1-2
Radnički (Kragujevac) - FK Priština (Priština) 0-0 0-3 pen
NK Belišće (Belišće) - Crvena Zvezda (Beograd) 1-1 3-5 pen
Jedinstvo (Bijelo Polje) - Željezničar (Sarajevo) 0-1
Vojvodina (Novi Sad) - Sloboda (Tuzla) 3-2
Borac (Čačak) - NK Rijeka (Rijeka) 1-0
Mladost (Petrinja) - Sutjeska (Nikšić) 1-0
Vlaznimi (Đakovica) - Vardar (Skoplje) 0-2
Spartak (Subotica) - Dinamo (Zagreb) 1-1 3-2 pen
Dinamo (Vinkovci) - FK Sarajevo (Sarajevo) 2-3
Borac (Banja Luka) - NK Osijek (Osijek) 1-1 3-2 pen
Velež (Mostar) - Radnički (Pirot) 3-0
Integral Olimpija (Ljubljana) - Čelik (Zenica) 0-0 1-4 pen
Radnički (Niš) - Proleter (Zrenjanin) 2-1
Iskra (Bugojno) - Partizan (Beograd) 0-0 4-3 pen

OSMINA-FINALA

Spartak (Subotica) - Borac (Banja Luka) 1-1 1-1 4-5 pen
Crvena Zvezda (Beograd) - Budućnost (Titograd) 2-0 0-2 4-2 pen
FK Sarajevo (Sarajevo) - Hajduk (Split) 2-2 2-1
Velež (Mostar) - Borac (Čačak) 7-1 3-2
Željezničar (Sarajevo) - Vardar (Skoplje) 3-0 0-6
Čelik (Zenica) - Radnički (Niš) 2-1 1-3
Vojvodina (Novi Sad) - Mladost (Petrinja) 2-0 0-2 3-1 pen
Iskra (Bugojno) - FK Priština (Priština) 1-1 1-3

ČETVRT-FINALE

Vojvodina (Novi Sad) - Borac (Banja Luka) 3-0 1-6
Radnički (Niš) - Crvena Zvezda (Beograd) 0-0 0-6
Vardar (Skoplje) - FK Sarajevo (Sarajevo) 2-0 1-0
Velež (Mostar) - FK Priština (Priština) 1-2 0-0

POLU-FINALE

Crvena Zvezda (Beograd) - Vardar (Skoplje) 1-0 1-1
FK Priština (Priština) - Borac (Banja Luka) 1-1 0-0 1-4 pen

FINALE

Crvena Zvezda (Beograd) - Borac (Banja Luka) 0-1 (0-0) (Senad Lupic)