1986-1987

U završnicu su se plasirali sledeći klubovi:

  • Srbija - 11 predstavnika: Crvena Zvezda (Beograd), Partizan (Beograd), Vojvodina (Novi Sad), Radnički (Niš), FK Priština (Priština), Spartak (Subotica), OFK Beograd (Beograd), Radnički (Kragujevac), OFK Kikinda (Kikinda), Vlaznimi (Đakovica), Crvena Zastava (Kragujevac).
  • Hrvatska - 8 predstavnika: Dinamo (Zagreb), Hajduk (Split), NK Rijeka (Rijeka), NK Osijek (Osijek), Dinamo (Vinkovci), NK Karlovac (Karlovac), Neretva (Metković), NK Belišće (Belišće).
  • Bosna i Hercegovina - 7 predstavnika: Željezničar (Sarajevo), FK Sarajevo (Sarajevo), Sloboda (Tuzla), Velež (Mostar), Čelik (Zenica), Budućnost (Banovići), OFK Berek (Prijedor).
  • Slovenija - 1 predstavnik: NK Maribor (Maribor).
  • Makedonija - 2 predstavnik: Vardar (Skoplje), Pobeda (Prilep).
  • Crna Gora - 3 predstavnik: Budućnost (Titograd), Sutjeska (Nikšić), Tekstilac (Bijelo Polje).

ŠESNAESTINA-FINALA

Tekstilac (Bijelo Polje) - Hajduk (Split) 0-7
NK Rijeka (Rijeka) - Vlaznimi (Đakovica) 2-0
Crvena Zvezda (Beograd) - OFK Beograd (Beograd) 1-1 11-10 pen
Neretva (Metković) - Budućnost (Titograd) 0-1
Spartak (Subotica) - Dinamo (Vinkovci) 1-1 3-1 pen
Željezničar (Sarajevo) - Radnički (Niš) 2-2 5-3 pen
NK Osijek (Osijek) - Pobeda (Prilep) 7-0
Radnički (Kragujevac) - Partizan (Beograd) 3-2
Budućnost (Banovići) - Dinamo (Zagreb) 0-0 3-2 pen
Crvena Zastava (Kragujevac) - FK Sarajevo (Sarajevo) 1-1 4-2 pen
OFK Berek (Prijedor) - Sloboda (Tuzla) 2-3
OFK Kikinda (Kikinda) - Velež (Mostar) 0-1
NK Belišće (Belišće) - Sutjeska (Nikšić) 1-2
NK Maribor (Maribor) - Vardar (Skoplje) 3-0
Vojvodina (Novi Sad) - Čelik (Zenica) 3-0
NK Karlovac (Karlovac) - FK Priština (Priština) 1-0

OSMINA-FINALA

Hajduk (Split) - Budućnost (Banovići) 4-1 1-2
NK Rijeka (Rijeka) - Crvena Zastava (Kragujevac) 5-0 1-1
Crvena Zvezda (Beograd) - Sloboda (Tuzla) 1-0 1-0
Budućnost (Titograd) - Velež (Mostar) 2-3 2-0
Spartak (Subotica) - Sutjeska (Nikšić) 2-0 1-2
NK Maribor (Maribor) - Željezničar (Sarajevo) 0-0 1-5
Vojvodina (Novi Sad) - NK Osijek (Osijek) 1-2 1-2
Radnički (Kragujevac) - NK Karlovac (Karlovac) 3-0 1-1

ČETVRT-FINALE

Hajduk (Split) - Spartak (Subotica) 3-2 2-1
Željezničar (Sarajevo) - NK Rijeka (Rijeka) 0-0 0-0 2-4 pen
Crvena Zvezda (Beograd) - NK Osijek (Osijek) 1-0 3-0
Budućnost (Titograd) - Radnički (Kragujevac) 4-0 0-1

POLU-FINALE

Hajduk (Split) - Crvena Zvezda (Beograd) 1-2 1-0 6-5 pen
NK Rijeka (Rijeka) - Budućnost (Titograd) 2-1 1-1

FINALE

Hajduk (Split) - NK Rijeka (Rijeka) 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) 9-8 pen