1985-1986

U ovoj sezoni u završnicu su se plasirali sledeći klubovi:

  • Srbija - 11 predstavnika: Crvena Zvezda (Beograd), Partizan (Beograd), Vojvodina (Novi Sad), Radnički (Niš), FK Priština (Priština), Rad (Beograd), OFK Beograd (Beograd), OFK Kikinda (Kikinda), Liria (Prizren), AIK (Bačka Topola), 14. Oktobar (Kruševac).
  • Hrvatska - 8 predstavnika: Dinamo (Zagreb), Hajduk (Split), NK Rijeka (Rijeka), NK Osijek (Osijek), Dinamo (Vinkovci), NK Šibenik (Šibenik), BSK (Slavonski Brod), NK Samobor (Samobor).
  • Bosna i Hercegovina - 7 predstavnika: Željezničar (Sarajevo), FK Sarajevo (Sarajevo), Sloboda (Tuzla), Velež (Mostar), Iskra (Bugojno), Borac (Travnik), Željezničar (Doboj).
  • Slovenija - 1 predstavnik: NK Maribor (Maribor).
  • Makedonija - 2 predstavnik: Vardar (Skoplje), Belasica (Strumica).
  • Crna Gora - 3 predstavnik: Budućnost (Titograd), Sutjeska (Nikšić), Lovćen (Cetinje).

ŠESNAESTINA-FINALA

14. Oktobar (Kruševac) - Sutjeska (Nikšić) 2-1 (1-0 V.Simić 1-1 Bajčeta 2-1 Stijepović)
NK Samobor (Samobor) - Budućnost (Titograd) 0-1 (Ivšić)
OFK Beograd (Beograd) - Dinamo (Vinkovci) 3-0 (1-0 Stojaković 2-0 Stojaković 3-0 N.Petrović)
Željezničar (Sarajevo) - Radnički (Niš) 2-2 7-8 pen (0-1 Jocić 1-1 Škoro 2-1 Škoro 2-2 Vojinović)
Rad (Beograd) - FK Sarajevo (Sarajevo) 1-0 (Banjalić)
NK Osijek (Osijek) - AIK (Bačka Topola) 5-0 (1-0 Adamović 2-0 L.Kostić 3-0 Rakela 4-0 Alar 5-0 Kukurić)
Crvena Zvezda (Beograd) - OFK Kikinda (Kikinda) 2-0 (1-0 B.Đurovski 2-0 Đurović)
Borac (Travnik) - Hajduk (Split) 1-4 (0-1 Zor.Vujović 1-1 E.Kahrić 1-2 Slišković 1-3 Veber 1-4 Slišković)
NK Šibenik (Šibenik) - Vojvodina (Novi Sad) 3-1 (1-0 Šorgić 1-1 M.Ćurčić 2-1 Maretić (pen) 3-1 Maretić)
Liria (Prizren) - Vardar (Skoplje) 1-2 (0-1 Urošević 0-2 Trajanovski 1-2 Hasi)
NK Rijeka (Rijeka) - Belasica (Strumica) 4-1 (1-0 J.Janković (pen) 2-0 Matrljan 2-1 Šabani 3-1 Malbaša 4-1 Malbaša)
Dinamo (Zagreb) - Iskra (Bugojno) 2-1 (0-1 Z.Toskić 1-1 Besek 2-1 Mlinarić)
NK Maribor (Maribor) - FK Priština (Priština) 1-0 (Hafner)
BSK (Slavonski Brod) - Sloboda (Tuzla) 3-0 (1-0 Mesar 2-0 Mandžukić 3-0 Damjanović)
Lovćen (Cetinje) - Partizan (Beograd) 0-4 (0-1 Stevanović 0-2 Živković 0-3 Radanović 0-4 Živković)
Željezničar (Doboj) - Velež (Mostar) 1-5 (0-1 Matijević 0-2 V.Gudelj 0-3 P.Jurić 1-3 Krajina (pen) 1-4 Skočajić (pen) 1-5 Kodro)

OSMINA-FINALA

Vardar (Skoplje) - Crvena Zvezda (Beograd) 0-2 (0-1 Musemić 0-2 Musemić)
Velež (Mostar) - Rad (Beograd) 2-0 (1-0 P.Jurić 2-0 Matijević)
Budućnost (Titograd) - NK Rijeka (Rijeka) 1-0 (Vorotović)
Partizan (Beograd) - 14. Oktobar (Kruševac) 5-0 (1-0 Živković 2-0 Varga 3-0 Vučićević 4-0 Živković 5-0 Đelmaš)
NK Osijek (Osijek) - NK Maribor (Maribor) 1-0 (Šarenac (autogol))
Radnički (Niš) - NK Šibenik (Šibenik) 1-0 (Sl.Nikolić)
Hajduk (Split) - OFK Beograd (Beograd) 0-0 3-4 pen
BSK (Slavonski Brod) - Dinamo (Zagreb) 1-1 4-5 pen (0-1 Katanec 1-1 Lučan)

ČETVRT-FINALE

OFK Beograd (Beograd) - Budućnost (Titograd) 4-1 (0-1 Mil.Bajović 1-1 M.Đurić 2-1 Stojadinović 3-1 Milenković 4-1 M.Đurić)
Partizan (Beograd) - Velež (Mostar) 1-1 3-5 pen (1-0 Varga 1-1 Tuce)
Crvena Zvezda (Beograd) - NK Osijek (Osijek) 3-1 (1-0 Janković 2-0 Musemić 2-1 Džeko 3-1 G.Milojević)
Radnički (Niš) - Dinamo (Zagreb) 2-2 5-6 pen (1-0 Binić 1-1 Mlinarić 2-1 Aleksić 2-2 Munjaković)

POLU-FINALE

Dinamo (Zagreb) - Crvena Zvezda (Beograd) 4-0 (1-0 Mlinarić 2-0 Cupan 3-0 Mlinarić 4-0 Komočar)
Velež (Mostar) - OFK Beograd (Beograd) 3-0 (1-0 Matijević 2-0 Kalajdžić 3-0 Kajtaz)

FINALE

Velež (Mostar) - Dinamo (Zagreb) 3-1 (1-0)