1981-1982

U ovoj sezoni u završnicu su se plasirali sledeći klubovi:

  • Srbija - 12 predstavnika: Crvena Zvezda (Beograd), Partizan (Beograd), Vojvodina (Novi Sad), OFK Beograd (Beograd), Radnički (Niš), Napredak (Kruševac), FK Priština (Priština), Proleter (Zrenjanin), Galenika (Zemun), Radnički (Kragujevac), Rad (Beograd), RFK Novi Sad (Novi Sad).
  • Hrvatska - 7 predstavnika: Dinamo (Zagreb), Hajduk (Split), NK Rijeka (Rijeka), NK Zagreb (Zagreb), Dinamo (Vinkovci), Segesta (Sisak), Istra (Pula).
  • Bosna i Hercegovina - 7 predstavnika: Željezničar (Sarajevo), FK Sarajevo (Sarajevo), Sloboda (Tuzla), Velež (Mostar), Borac (Banja Luka), Rudar (Kakanj), Sloga (Doboj).
  • Slovenija - 2 predstavnika: Olimpija (Ljubljana), NK Maribor (Maribor).
  • Makedonija - 1 predstavnik: Vardar (Skoplje).
  • Crna Gora - 2 predstavnik: Budućnost (Titograd), Mogren (Budva).
  • Klubovi naših ljudi u inostranstvu - 1 predstavnik: Kroacija (Cirih).

ŠESNAESTINA-FINALA

Rudar (Kakanj) - Olimpija (Ljubljana) 1-1 2-5 pen (0-1 M.Petrović 1-1 Pojskić)
Sloga (Doboj) - Radnički (Niš) 1-1 5-3 pen (1-0 A.Saračević 1-1 Vojinović)
Radnički (Kragujevac) - OFK Beograd (Beograd) 1-1 6-4 pen (1-0 M.Ljubenović 1-1 Serpak)
NK Maribor (Maribor) - Vardar (Skoplje) 0-0 6-5 pen
Partizan (Beograd) - Galenika (Zemun) 0-2 (0-1 Santrač 0-2 Ljalja)
FK Sarajevo (Sarajevo) - Proleter (Zrenjanin) 5-0 (1-0 Pašić 2-0 Pašić 3-0 Musemić 4-0 Smajić 5-0 Pašić)
Segesta (Sisak) - Dinamo (Zagreb) 0-4 (0-1 Z.Panić (pen) 0-2 Bručić 0-3 Z.Panić 0-4 Deverić)
Istra (Pula) - Vojvodina (Novi Sad) 1-3 (0-1 Mićanović 1-1 Radmanović 1-2 Vujinović 1-3 Novaković)
Napredak (Kruševac) - Željezničar (Sarajevo) 1-1 7-6 pen (1-0 D.Kostić (pen) 1-1 Lušić (pen))
Mogren (Budva) - Velež (Mostar) 0-0 12-11 pen
Dinamo (Vinkovci) - Sloboda (Tuzla) 0-3 (0-1 C.Milošević 0-2 Smajlović 0-3 Mehinović)
RFK Novi Sad (Novi Sad) - Hajduk (Split) 1-1 5-6 pen (1-0 Kurčubić 1-1 Primorac)
Borac (Banja Luka) - Crvena Zvezda (Beograd) 0-1 (Đorđić)
NK Zagreb (Zagreb) - Rad (Beograd) 0-1 (Vučinić)
NK Rijeka (Rijeka) - FK Priština (Priština) 2-0 (1-0 Belić 2-0 Tomić)
Budućnost (Titograd) - Kroacija (Cirih) 5-0 (1-0 J.Miročević 2-0 Batrović 3-0 Bakrač 4-0 Radonjić 5-0 Pićan)

OSMINA-FINALA

Vojvodina (Novi Sad) - Budućnost (Titograd) 0-1 (Radonjić)
Olimpija (Ljubljana) - NK Rijeka (Rijeka) 4-0 (1-0 Rožič 2-0 M.Petrović 3-0 M.Petrović 4-0 Perduv)
Galenika (Zemun) - NK Maribor (Maribor) 2-1 (1-0 Gajin 1-1 Žurman 2-1 Santrač)
Crvena Zvezda (Beograd) - FK Sarajevo (Sarajevo) 2-0 (1-0 V.Petrović (pen) 2-0 V.Petrović)
Dinamo (Zagreb) - Sloga (Doboj) 2-0 (1-0 Deverić 2-0 Deverić)
Rad (Beograd) - Mogren (Budva) 0-0 4-2 pen
Sloboda (Tuzla) - Radnički (Kragujevac) 1-1 6-4 pen (0-1 Palčić 1-1 Verlašević)
Hajduk (Split) - Napredak (Kruševac) 3-1 (1-0 Gudelj 2-0 Šalov 3-0 Gudelj 3-1 Čop (pen))

ČETVRT-FINALE

Crvena Zvezda (Beograd) - Olimpija (Ljubljana) 3-0 (1-0 R.Savić 2-0 D.Savić 3-0 D.Savić (pen))
Galenika (Zemun) - Hajduk (Split) 2-1 (0-1 Gudelj 1-1 Santrač 2-1 Brkić)
Sloboda (Tuzla) - Budućnost (Titograd) 0-0 4-2 pen
Rad (Beograd) - Dinamo (Zagreb) 0-2 (0-1 Mlinarić 0-2 E.Dragičević)

POLU-FINALE

Dinamo (Zagreb) - Sloboda (Tuzla) 2-0 (1-0 Cerin 2-0 Kranjčar)
Crvena Zvezda (Beograd) - Galenika (Zemun) 4-1 (1-0 M.Đurovski 2-0 V.Petrović 2-1 Santrač 3-1 D.Savić 4-1 Šestić)

FINALE

Dinamo (Zagreb) - Crvena Zvezda (Beograd) 2-2 (0-1)
Crvena Zvezda (Beograd) - Dinamo (Zagreb) 4-2 (1-2)