1973-1974

Broj prijavljenih ekipa daleko je premašio sve dotadašnje rekorde, jer je ove sezone učestvovalo 3.528 ekipa, a za završni deo plasirala su se ova 32 kluba:

  • Srbija - 13 predstavnika: Crvena Zvezda (Beograd), Partizan (Beograd), Vojvodina (Novi Sad), OFK Beograd (Beograd), Radnički (Niš), Radnički (Kragujevac), FK Bor (Bor), Proleter (Zrenjanin), RFK Novi Sad (Novi Sad), FK Priština (Priština), Timok (Zaječar), Metalac (Gornji Milanovac), Bačka (Subotica).
  • Hrvatska - 6 predstavnika: Dinamo (Zagreb), Hajduk (Split), NK Zagreb (Zagreb), NK Osijek (Osijek), NK Karlovac (Karlovac), Neretva (Metković).
  • Bosna i Hercegovina - 8 predstavnika: Željezničar (Sarajevo), FK Sarajevo (Sarajevo), Sloboda (Tuzla), Velež (Mostar), Čelik (Zenica), Borac (Banja Luka), Borac (Travnik), Igman (llidža).
  • Slovenija - 2 predstavnika: Olimpija (Ljubljana), NK Maribor (Maribor).
  • Makedonija - 2 predstavnika: Vardar (Skoplje), Rabotnički (Skoplje).
  • Crna Gora - 1 predstavnik: Bokelj (Kotor).

ŠESNAESTINA-FINALA

NK Maribor (Maribor) - FK Bor (Bor) 1-1 (1-1, 1-1) 5-4 pen
Dinamo (Zagreb) - Radnički (Kragujevac) 2-0
FK Sarajevo (Sarajevo) - Igman (Ilidža) 2-0 (or 1-0)
NK Zagreb (Zagreb) - Partizan (Beograd) 2-0
Bačka (Subotica) - Neretva (Metković) 1-0
Sloboda (Tuzla) - Vojvodina (Novi Sad) 2-1
Željezničar (Sarajevo) - FK Priština (Priština) 4-0
OFK Beograd (Beograd) - NK Karlovac (Karlovac) 1-0
Vardar (Skoplje) - NK Osijek (Osijek) 1-0
Timok (Zaječar) - Radnički (Niš) 1-0
Hajduk (Split) - Proleter (Zrenjanin) 3-0
Crvena Zvezda (Beograd) - Borac (Banja Luka) 1-4
Borac (Travnik) - Metalac (Gornji Milanovac) 2-1 (0-0, 0-0)
RFK Novi Sad (Novi Sad) - Velež (Mostar) 0-2
Bokelj (Kotor) - Olimpija (Ljubljana) 0-1 (0-0, 0-0)
Rabotnički (Skoplje) - Čelik (Zenica) 4-1

OSMINA-FINALA

Bačka (Subotica) - Hajduk (Split) 0-2
OFK Beograd (Beograd) - NK Maribor (Maribor) 2-1
Vardar (Skoplje) - Sloboda (Tuzla) 3-0
Dinamo (Zagreb) - Borac (Travnik) 1-0
Olimpija (Ljubljana) - Rabotnički (Skoplje) 1-1 (1-1, 1-1) 6-5 pen
Borac (Banja Luka) - FK Sarajevo (Sarajevo) 0-0 4-2 pen
Timok (Zaječar) - Željezničar (Sarajevo) 2-5
Velež (Mostar) - NK Zagreb (Zagreb) 2-1

ČETVRT-FINALE

Hajduk (Split) - OFK Beograd (Beograd) 3-0
Vardar (Skoplje) - Dinamo (Zagreb) 2-0
Olimpija (Ljubljana) - Borac (Banja Luka) 2-2 (1-1, 1-1) 6-7 pen
Željezničar (Sarajevo) - Velež (Mostar) 4-3 (1-1, 1-0)

POLU-FINALE

Hajduk (Split) - Vardar (Skoplje) 5-0
Borac (Banja Luka) - Željezničar (Sarajevo) 2-1

FINALE

Hajduk (Split) - Borac (Banja Luka) 1-0 (1-0) (Mario Boljat)