1960-1961

Ovog puta postignut je rekord - učestvovalo je 2.325 timova. Za završni deo plasirale su se ove 32 ekipe:
Srbija - 10 predstavnika: Crvena Zvezda (Beograd), Partizan (Beograd), Vojvodina (Novi Sad), OFK Beograd (Beograd), Radnički (Beograd), RFK Novi Sad (Novi Sad), Mačva (Šabac), Radnički (Sombor), Spartak (Subotica), Sloga (Kraljevo).
Hrvatska - 9 predstavnika: Dinamo (Zagreb), Hajduk (Split), NK Rijeka (Rijeka), NK Split (Split), NK Borovo (Borovo), Varteks (Varaždin), NK Šibenik (Šibenik), Trešnjevka (Zagreb), Proleter (Osijek).
Bosna i Hercegovina - 6 predstavnika: FK Sarajevo (Sarajevo), Željezničar (Sarajevo), Velež (Mostar), Borac (Banja Luka), Sloboda (Tuzla), Jedinstvo (Bihać).
Makedonija - 3 predstavnika: Vardar (Skoplje), Rabotnički (Skoplje), Pobeda (Prilep).
Crna Gora - 3 predstavnika: Budućnost (Titograd), Sutjeska (Nikšić), Jedinstvo (Bijelo Polje).
Slovenija - 1 predstavnik: NK Maribor (Maribor).

ŠESNAESTINA-FINALA

Rabotnički (Skoplje) - NK Rijeka (Rijeka) 3-2
Varteks (Varaždin) - Željezničar (Sarajevo) 1-0
NK Maribor (Maribor) - Crvena Zvezda (Beograd) 0-4
Sloboda (Tuzla) - Vojvodina (Novi Sad) 2-2 (1-1, 1-0) 6-4 pen
NK Borovo (Borovo) - Trešnjevka (Zagreb) 2-0
Jedinstvo (Bijelo Polje) - Vardar (Skoplje) 1-2
Proleter (Osijek) - RFK Novi Sad (Novi Sad) 2-1 (1-1, 0-1)
Mačva (Šabac) - Hajduk (Split) 0-3
NK Split (Split) - FK Sarajevo (Sarajevo) 3-2 (2-2, 2-1)
OFK Beograd (Beograd) - Radnički (Sombor) 5-2
Radnički (Beograd) - Spartak (Subotica) 2-0
NK Šibenik (Šibenik) - Sutjeska (Nikšić) 3-1
Partizan (Beograd) - Budućnost (Titograd) 3-1
Sloga (Kraljevo) - Pobeda (Prilep) 6-4
Velež (Mostar) - Dinamo (Zagreb) 0-1
Jedinstvo (Bihać) - Borac (Banja Luka) 1-2

OSMINA-FINALA

Vardar (Skoplje) - Partizan (Beograd) 3-2
Radnički (Beograd) - Sloga (Kraljevo) 4-1
Crvena Zvezda (Beograd) - Sloboda (Tuzla) 0-1
NK Split (Split) - OFK Beograd (Beograd) 1-0
Borac (Banja Luka) - NK Borovo (Borovo) 0-3
Varteks (Varaždin) - Proleter (Osijek) 3-1
Hajduk (Split) - Dinamo (Zagreb) 1-0
NK Šibenik (Šibenik) - Rabotnički (Skoplje) 9-1

ČETVRT-FINALE

Vardar (Skoplje) - Radnički (Beograd) 4-1
Sloboda (Tuzla) - NK Split (Split) 1-4
NK Borovo (Borovo) - Varteks (Varaždin) 0-1
Hajduk (Split) - NK Šibenik (Šibenik) 4-3

POLU-FINALE

Vardar (Skoplje) - NK Split (Split) 5-2
Varteks (Varaždin) - Hajduk (Split) 2-0 (0-0, 0-0)

FINALE

Vardar (Skoplje) - Varteks (Varaždin) 2-1 (0-0)