1959-1960

Broj učesnika u Kupu dostigao je cifru od 1.896 ekipa. U završnicu su se plasirala ova 32 kluba:
Srbija - 12 predstavnika: Partizan (Beograd), Crvena Zvezda (Beograd), OFK Beograd (Beograd), Vojvodina (Novi Sad), Radnički (Beograd), Radnički (Niš), RFK Novi Sad (Novi Sad), Spartak (Subotica), Napredak (Kruševac), Radnički (Kragujevac), Radnički (Sombor), Srem (Sremska Mitrovica).
Hrvatska - 9 predstavnika: Dinamo (Zagreb), Hajduk (Split), NK Rijeka (Rijeka), NK Split (Split), Trešnjevka (Zagreb), Proleter (Osijek), Lokomotiva (Zagreb), Elektrostroj (Zagreb), Sloga (Vukovar).
Bosna i Hercegovina - 6 predstavnika: Velež (Mostar), FK Sarajevo (Sarajevo), Sloboda (Tuzla), Borac (Banja Luka), Željezničar (Sarajevo), Bosna (Visoko).
Makedonija - 2 predstavnika: Vardar (Skoplje), Pobeda (Prilep).
Crna Gora - 2 predstavnika: Budućnost (Titograd), Sutjeska (Nikšić).
Slovenija - 1 predstavnik: Branik (Maribor).


 

ŠESNAESTINA-FINALA

Željezničar (Sarajevo) - Proleter (Osijek) 1-0
Spartak (Subotica) - NK Rijeka (Rijeka) 5-1
RFK Novi Sad (Novi Sad) (Hajduk (Split)) - Radnički (Sombor) 2-0
Radnički (Beograd) - Budućnost (Titograd) 1-1 (1-1,0-0) 3-4 pen
Napredak (Kruševac) - Radnički (Kragujevac) 0-2
Branik (Maribor) - Vojvodina (Novi Sad) 0-3
Crvena Zvezda (Beograd) - Partizan (Beograd) 2-2 (1-1, 1-0) 5-6 pen
Borac (Banja Luka) - Hajduk (Split) 0-2
Srem (Sremska Mitrovica) - Dinamo (Zagreb) 1-2 (1-1, 1-1)
Pobeda (Prilep) - Velež (Mostar) 0-1
Radnički (Niš) - FK Sarajevo (Sarajevo) 3-1
Trešnjevka (Zagreb) - Sloboda (Tuzla) 2-1
Elektrostroj (Zagreb) - NK Split (Split) 4-0
Sloga (Vukovar) - Lokomotiva (Zagreb) 2-6
Sutjeska (Nikšić) - Vardar (Skoplje) 2-0
Bosna (Visoko) - OFK Beograd (Beograd) 0-3

OSMINA-FINALA

Velež (Mostar) - Radnički (Kragujevac) 8-1
OFK Beograd (Beograd) - Lokomotiva (Zagreb) 1-0
Spartak (Subotica) - Partizan (Beograd) 3-4 (2-2, 0-1)
Budućnost (Titograd) - Željezničar (Sarajevo) 0-1
Dinamo (Zagreb) - Trešnjevka (Zagreb) 3-2 (2-2, 0-2)
Vojvodina (Novi Sad) - Radnički (Niš) 7-2
Hajduk (Split) - RFK Novi Sad (Novi Sad) 4-2
Elektrostroj (Zagreb) - Sutjeska (Nikšić) 4-1

ČETVRT-FINALE

Velež (Mostar) - OFK Beograd (Beograd) 1-0 (or 2-0)
Partizan (Beograd) - Željezničar (Sarajevo) 2-1
Dinamo (Zagreb) - Vojvodina (Novi Sad) 2-1
Hajduk (Split) - Elektrostroj (Zagreb) 2-1

POLU-FINALE

Velež (Mostar) - Partizan (Beograd) 2-3
Dinamo (Zagreb) - Hajduk (Split) 2-1

FINALE

Dinamo (Zagreb) - Partizan (Beograd) 3-2 (1-1)