1952

Završni deo (kojim rukovodi FSJ) igra se tek od šesnaestina finala (32 kluba). Po republikama raspored je bio sledeći:
Srbija - 13 predstavnika: Crvena Zvezda (Beograd), Partizan (Beograd), Vojvodina (Novi Sad), BSK (Beograd), Jedinstvo (Zemun), Radnički (Sombor), Radnički (Niš), Proleter (Zrenjanin), Srem (Sremska Mitrovica), Slavija (Beograd), Radnički (Kikinda), Proleter (Ravno Selo), Garnizon JNA (Požarevac).
Hrvatska - 11 predstavnika: Dinamo (Zagreb), Hajduk (Split), Lokomotiva (Zagreb), NK Zagreb (Zagreb), Metalac (Zagreb), Proleter (Osijek), Mesarski (Zagreb), Kvarner (Rijeka), Sloboda (Đakovo), Jedinstvo (Čakovec), NK Solin (Solin).
Bosna i Hercegovina - 3 predstavnika: FK Sarajevo (Sarajevo), Velež (Mostar), Borac (Banja Luka).
Makedonija - 2 predstavnika: Vardar (Skoplje), Garnizon JNA (Skoplje).
Slovenija - 2 predstavnika: Rudar (Trbovlje), Odred (Ljubljana).
Crna Gora - 1 predstavnik: Lovćen (Cetinje).

ŠESNAESTINA-FINALA

Radnički (Sombor) - Crvena Zvezda (Beograd) 1-3
Partizan (Beograd) - BSK (Beograd) 2-1
Dinamo (Zagreb) - Odred (Ljubljana) 2-3
Metalac (Zagreb) - FK Sarajevo (Sarajevo) 0-2
Vojvodina (Novi Sad) - Vardar (Skoplje) 2-0
Hajduk (Split) - Lokomotiva (Zagreb) 4-2
Radnički (Niš) - Mesarski (Zagreb) 7-1
Borac (Banja Luka) - NK Zagreb (Zagreb) 4-2
Proleter (Ravno Selo) - Garnizon JNA (Skoplje) 3-2 (2-2, 1-0)
Sloboda (Đakovo) - Jedinstvo (Zemun) 1-3 (1-1, 1-0)
Slavija (Beograd) - Garnizon JNA (Požarevac) 4-5 (3-3, 1-2)
Lovćen (Cetinje) - Srem (Sremska Mitrovica) 2-0
Radnički (Kikinda) - Velež (Mostar) 0-4
Jedinstvo (Čakovec) - Proleter (Zrenjanin) 3-1
NK Solin (Solin) - Rudar (Trbovlje) 0-1 (0-0, 0-0)
Kvarner (Rijeka) - Proleter (Osijek) 0-0 4-3 penalima

OSMINA-FINALA

Velež (Mostar) - Crvena Zvezda (Beograd) 1-3
Kvarner (Rijeka) - Vojvodina (Novi Sad) 1-0
Garnizon JNA (Požarevac) - Odred (Ljubljana) 2-3
FK Sarajevo (Sarajevo) - Jedinstvo (Čakovec) 7-0
Lovćen (Cetinje) - Partizan (Beograd) 0-3
Hajduk (Split) - Borac (Banja Luka) 3-1
Jedinstvo (Zemun) - Proleter (Ravno Selo) 1-2
Rudar (Trbovlje) - Radnički (Niš) 2-3

ČETVRT-FINALE

Crvena Zvezda (Beograd) - Kvarner (Rijeka) 8-1
Odred (Ljubljana) - FK Sarajevo (Sarajevo) 2-3
Partizan (Beograd) - Hajduk (Split) 5-0 (0-0, 0-0)
Proleter (Ravno Selo) - Radnički (Niš) 2-6

POLU-FINALE

Crvena Zvezda (Beograd) - FK Sarajevo (Sarajevo) 6-2
Partizan (Beograd) - Radnički (Niš) 4-1

FINALE

Partizan (Beograd) - Crvena Zvezda (Beograd) 6-0 (3-0)