1951

Ove godine u borbama za Kup učestvovalo je 1.379 ekipa. U završnom delu sudelovalo je 64 ekipa: 36 predstavnika iz republika, 12 klubova Prve lige i 16 članova Druge lige.
Srbija - 27 predstavnika: Crvena Zvezda (Beograd), Partizan (Beograd), BSK (Beograd), Vojvodina (Novi Sad), Mačva (Šabac), Spartak (Subotica), Napredak (Kruševac), Radnički (Beograd), Dinamo (Pančevo), Proleter (Zrenjanin), Dubočica (Leskovac), Sloboda (Titovo Užice), Radnički (Niš), Borac (Čačak), Bačka (Bačka Palanka), Radnički (Obrenovac), 6. Oktobar (Kikinda), Timok (Zaječar), Slavija (Novi Sad), Milicionar (Beograd), Jedinstvo (Bačka Topola), Sloga (Petrovac na Mlavi), Graničar (Bela Crkva), Spartak (Debeljača), FK Srbobran (Srbobran), Sport (Bezdan), BSK II (Beograd).
Hrvatska - 20 predstavnika: Dinamo (Zagreb), Hajduk (Split), Lokomotiva (Zagreb), Borac (Zagreb), Metalac (Zagreb), Proleter (Osijek), Kvarner (Rijeka), NK Zagreb (Zagreb), Tekstilac (Varaždin), Slavija (Karlovac), Slaven (Borovo), NK Zadar (Zadar), Naprijed (Sisak), Zmaj (Makarska), NK Pula (Pula), Lokomotiva (Rijeka), Sloboda (Varaždin), Crvena Zvijezda (Slavonski Brod), NK Bjelovar (Bjelovar), Radnik (Velika Gorica).
Bosna i Hercegovina - 7 predstavnika: FK Sarajevo (Sarajevo), Velež (Mostar), Željezničar (Sarajevo), Čelik (Zenica), Bosna (Sarajevo), Jedinstvo (Brčko), Proleter (Teslić).
Makedonija - 4 predstavnika: Vardar (Skoplje), Rabotnički (Skoplje), Pobeda (Prilep), Vardar II (Skoplje).
Slovenija - 3 predstavnika: Odred (Ljubljana), Rudar (Trbovlje), Mura (Murska Sobota).
Crna Gora - 3 predstavnika: Budućnost (Titograd), Bokelj (Kotor), Lovćen (Cetinje).

I KOLO  11.11.1951.

Vardar (Skoplje) - Dubočica (Leskovac) 7-1 (3:1)
Napredak (Kruševac) - Timok (Zaječar) 3-0 (1:0)
Velež (Mostar) - Zmaj (Makarska) 3-0 par forfe
Bokelj (Kotor) - Željezničar (Sarajevo) 3-1 (2:1)
Bačka (Bačka Palanka) - BSK (Beograd) 1-0 (0:0)
Radnički (Niš) - Vardar II (Skoplje) 1-0 (0:0)
NK Pula (Pula) - Odred (Ljubljana) 2-1 (1-1, 1-0)
NK Zadar (Zadar) - Hajduk (Split) 1-2 (0:1)
FK Srbobran (Srbobran) - Slavija (Novi Sad) 3-2 (1:1)
Slaven (Borovo) - Spartak (Subotica) 0-2 (0:1)
Sloboda (Užice) - Partizan (Beograd) 1-11 (0:6)
Lokomotiva (Rijeka) - Kvarner (Rijeka) 2-3 (0:1)
Rudar (Trbovlje) - Lokomotiva (Zagreb) 0-6 (0:5)
Čelik (Zenica) - FK Sarajevo (Sarajevo) 0-3 (0:0)
Borac (Čačak) - BSK II (Beograd) 0-1 (0:0)
Naprijed (Sisak) - Borac (Zagreb) 1-0 (0:0)
Crvena Zvezda (Beograd) - 6. Oktobar (Kikinda) 7-0 (4:0)
Radnik (Velika Gorica) - NK Zagreb (Zagreb) 2-1 (2:0)
Slavija (Karlovac) - Dinamo (Zagreb) 0-3 (0:2)
Crvena Zvijezda (Slavonski Brod) - Jedinstvo (Brčko) 1-2 (0:0)
Proleter (Zrenjanin) - Spartak (Debeljača) 4-2 (2:0)
Mačva (Šabac) - Radnički (Obrenovac) 8-6 (6-6, 4-3)
Metalac (Zagreb) - Sloboda (Varaždin) 2-1 (2:1)
Bosna (Sarajevo) - Proleter (Teslić) 0-1 (0:1)
Graničar (Bela Crkva) - Dinamo (Pančevo) 1-2 (0:1)
Sloga (Petrovac na Mlavi) - Radnički (Beograd) 4-1 (2:1)
NK Bjelovar (Bjelovar) - Proleter (Osijek) 1-10 (0:6)
Vojvodina (Novi Sad) - Milicionar (Beograd) 4-1 (3:0)
Jedinstvo (Bačka Topola) - Sport (Bezdan) 2-0 (0:0)
Lovćen (Cetinje) - Budućnost (Titograd) 2-0 (1:0)
Mura (Murska Sobota) - Tekstilac (Varaždin) 4-3 (1:2)
Pobeda (Prilep) - Rabotnički (Skoplje) 1-2 (1:0)

ŠESNAESTINA-FINALA  18.11.1951.

Spartak (Subotica) - Jedinstvo (Bačka Topola) 0-2 (0:2)
Velež (Mostar) - Lovćen (Cetinje) 8-1 (5:0)
Hajduk (Split) - Bokelj (Kotor) 3-0 par forfe
Radnički (Niš) - Crvena Zvezda (Beograd) 0-2 (0:1)
Dinamo (Zagreb) - Radnik (Velika Gorica) 9-0 (3:0)
FK Srbobran (Srbobran) - Vojvodina (Novi Sad) 0-6 (0:3)
FK Sarajevo (Sarajevo) - Proleter (Teslić) 2-1 (1:0)
Dinamo (Pančevo) - Mačva (Sabac) 1-2 (1:2)
BSK II (Beograd) - Vardar (Skoplje) 2-1 (2:0)
NK Pula (Pula) - Kvarner (Rijeka) 2-1 (1:1)
Naprijed (Sisak) - Metalac (Zagreb) 1-2 (0:2)
Partizan (Beograd) - Sloga (Petrovac na Mlavi) 15-0 (7:0)
Rabotnički (Skoplje) - Napredak (Kruševac) 3-3 (3-3, 2-1), žrebom Rabotnički
Proleter (Zrenjanin) - Bačka (Bačka Palanka) 3-2
Proleter (Osijek) - Jedinstvo (Brčko) 2-0
Lokomotiva (Zagreb) - Mura (Murska Sobota) 4-1 (3:0)

OSMINA-FINALA  25.11.1951.

Crvena Zvezda (Beograd) - Mačva (Sabac) 4-1 (2:1)
Metalac (Zagreb) - Lokomotiva (Zagreb) 2-1
Dinamo (Zagreb) - Velež (Mostar) 1-1 (1-1, 1-0), žrebom Dinamo
Proleter (Zrenjanin) - Jedinstvo (Bačka Topola) 5-0
BSK II (Beograd) - Hajduk (Split) 1-2
Proleter (Osijek) - FK Sarajevo (Sarajevo) 1-0
Vojvodina (Novi Sad) - Rabotnički (Skoplje) 4-1
NK Pula (Pula) - Partizan (Beograd) 0-7

ČETVRT-FINALE  02.12.1951.

Crvena Zvezda (Beograd) - Metalac (Zagreb) 5-0 (1:0)
Proleter (Zrenjanin) - Dinamo (Zagreb) 0-8
Hajduk (Split) - Proleter (Osijek) 0-0(0:0,0:0), žrebom Hajduk
Partizan (Beograd) - Vojvodina (Novi Sad) 0-2

POLU-FINALE  09.12.1951.

Dinamo (Zagreb) - Crvena zvezda 1-0 (1:0)
Vojvodina (Novi Sad) - Hajduk (Split) 2-0

FINALE  16. i 23.12.1951.

Zagreb:Dinamo (Zagreb) - Vojvodina (Novi Sad) 2-0 (0-0)

Beograd:Vojvodina (Novi Sad) - Dinamo (Zagreb) 0-2 (0-0)