1950

Broj učesnika u prethodnim takmičenjima ove godine bio je 1.693 ekipe. U završnom delu igralo je 64 tima, i to: 31 predstavnik iz republika,10 ekipa I lige, 11 timova II lige I 12 članova III lige.
Srbija - 25 predstavnika: Crvena Zvezda (Beograd), Partizan (Beograd), Naša Krila (Zemun), BSK (Beograd), Sloga (Novi Sad), Napredak (Kruševac), Podrinje (Šabac), Radnički (Beograd), Dinamo (Pančevo), Proleter (Zrenjanin), Spartak (Subotica), Sloga (Svetozarevo), Radnički (Svilajnac), Srem (Sremska Mitrovica), Dinamo (Zaječar), Bratstvo (Subotica), Slavija (Beograd), Eđšeg (Novi Sad), Polet (Sombor), Budućnost (Valjevo), Jedinstvo (Zemun), 6. Oktobar (Kikinda), Crvena Zastava (Kragujevac), Naša Krila II (Zemun), Radnički II (Beograd).
Hrvatska - 16 predstavnika: Dinamo (Zagreb), Hajduk (Split), Lokomotiva (Zagreb), Borac (Zagreb), Proleter (Osijek), Kvarner (Rijeka), Metalac (Zagreb), NK Zagreb (Zagreb), NK Šibenik (Šibenik), Dinamo (Vinkovci), Crvena Zvijezda (Slavonski Brod), Proleter (Pula), Tekstilac (Varaždin), Radnik (Kutina), Slavija (Karlovac), Tekstilac (Zagreb).
Bosna i Hercegovina - 7 predstavnika: FK Sarajevo (Sarajevo), Željezničar (Sarajevo), Velež (Mostar), Borac (Banja Luka), Sloboda (Tuzla), Jedinstvo (Brčko), Tekstilac (Derventa).
Slovenija - 7 predstavnika: Odred (Ljubljana), Rudar (Trbovlje), Željezničar (Ljubljana), Branik (Maribor), Sobota (Murska Sobota), Gregorič (Jesenice), Garnizon JNA (Skofja Loka).
Makedonija - 6 predstavnika: Vardar (Skoplje), 11. Oktomvri (Kumanovo), Milicionar (Skoplje), Rabotnički (Skoplje), Šar (Tetovo), Rabotnik (Bitolj).
Crna Gora - 3 predstavnika: Budućnost (Titograd), Sutjeska (Nikšić), Lovćen (Cetinje).

Napomena: U toku takmičenja Naša Krila su rasformirana pa su utakmice registrovane par-forfe u korist protivnika. U toku takmičenja Sloga (Novi Sad) promenila ime u Vojvodina.

        I KOLO        26.11.1950.

Tekstilac (Varaždin) - Garnizon JNA (Škofja Loka) 5-1 (1-1)
Velež (Mostar) - Lovćen (Cetinje) 5-1 (2-1)
NK Zagreb (Zagreb) - Sloga (Novi Sad) 0-2 (0-1)
Vardar (Skoplje) - Radnički (Svilajnac) 5-1 (4-0)
Branik (Maribor) - Metalac (Zagreb) 0-3 (0-0)
Željezničar (Ljubljana) - Crvena Zvezda (Beograd) 0-3 (0-1)
Borac (Banja Luka) - Sloboda (Tuzla) 2-1 (2-0)
Crvena Zvijezda (Slavonski Brod) - Odred (Ljubljana) 0-7 (0-2)
Proleter (Zrenjanin) - Bratstvo (Subotica) 3-0, par forfe
Proleter (Osijek) - Budućnost (Valjevo) 3-0, par forfe
Kvarner (Rijeka) - Slavija (Karlovac) 5-2 (3-0)
Napredak (Kruševac) - Rabotnički (Skoplje) 5-2 (1-2)
Dinamo (Vinkovci) - Borac (Zagreb) 0-8 (0-3)
Željezničar (Sarajevo) - Sloga (Rankovićevo) 0-2 (0-1)
BSK (Beograd) - Slavija (Beograd) 2-0 (1-0)
Jedinstvo (Brčko) - Lokomotiva (Zagreb) 1-6 (1-4)
Rudar (Trbovlje) - Dinamo (Zagreb) 1-5 (1-1)
Šar (Tetovo) - 11.Oktomvri (Kumanovo) 4-1 (3-1)
Podrinje (Šabac) - Radnički II (Beograd) 2-1 (1-1, 0-1)
Rabotnik (Bitolj) - Milicionar (Skoplje) 3-1 (2-0)
Naša Krila II (Zemun) - FK Sarajevo (Sarajevo) 0-3, par forfe
Tekstilac (Derventa) - Srem (Sremska Mitrovica) 2-0 (0-0)
Gregorčič (Jesenice) - Proleter (Pula) 4-0 (2-0)
Jedinstvo (Zemun) - Dinamo (Pančevo) 2-1 (2-0)
Polet (Sombor) - Radnički (Beograd) 1-2 (1-0)
Spartak (Subotica) - Eđšeg (Novi Sad) 5-1 (1-1)
Sutjeska (Nikšić) - Budućnost (Titograd) 0-2 (0-0)
Naša Krila (Zemun) - Tekstilac (Zagreb) 0-3, par forfe
Sobota (Murska Sobota) - Radnik (Kutina) 6-3 (3-0)
Crvena Zastava (Kragujevac) - Dinamo (Zaječar) 0-3 (0-0,0-0)
NK Šibenik (Šibenik) - Hajduk (Split) 0-2 (0-1)
6. Oktobar (Kikinda) - Partizan (Beograd) 1-4

        ŠESNAESTINA-FINALA        29.11.1950.

Radnički (Beograd) - Jedinstvo (Zemun) 4-0 (3-0)
Crvena Zvezda (Beograd) - Metalac (Zagreb) 3-0 (2-0)
Velež (Mostar) - Tekstilac (Varaždin) 2-2 (2-2, 2-0), žrebom Tekstilac
Vardar (Skoplje) - Vojvodina (Novi Sad) 2-1 (1-1)
Odred (Ljubljana) - Borac (Banja Luka) 1-0 (1-0)
Proleter (Osijek) - Proleter (Zrenjanin) 3-1 (0-0)
Borac (Zagreb) - Napredak (Kruševac) 0-2 (0-2)
Sobota (Murska Sobota) - Tekstilac (Zagreb) 5-2 (3-2)
BSK (Beograd) - Sloga (Rankovićevo) 10-1 (6-0)
Kvarner (Rijeka) - Partizan (Beograd) 0-1 (0-1)
Podrinje (Šabac) - Šar (Tetovo) 8-0 (4-0)
FK Sarajevo (Sarajevo) - Rabotnik (Bitolj) 11-0 (7-0)
Gregorčič (Jesenice) - Tekstilac (Derventa) 1-2 (0-1)
Budućnost (Titograd) - Spartak (Subotica) 0-0 (0-0, 0-0), žrebom Budućnost
Hajduk (Split) - Dinamo (Zaječar) 3-0, par forfe
Dinamo (Zagreb) - Lokomotiva (Zagreb) 6-1 (1-1)

        OSMINA-FINALA        3.12.1950.

Tekstilac (Varaždin) - Vardar (Skoplje) 2-0 (1-0)
Crvena Zvezda (Beograd) - Odred (Ljubljana) 8-1 (6-0)
Partizan (Beograd) - Proleter (Osijek) 5-1 (2-1)
Napredak (Kruševac) - BSK (Beograd) 0-1 (0-1)
Dinamo (Zagreb) - Podrinje (Šabac) 6-0 (4-0)
Tekstilac (Derventa) - FK Sarajevo (Sarajevo) 1-8
Hajduk (Split) - Sobota (Murska Sobota) 15-0 (6-0)
Radnički (Beograd) - Budućnost (Titograd) 4-0 (3-0)

         ČETVRT-FINALE        10.12.1950.

Tekstilac (Varaždin) - Crvena Zvezda (Beograd) 0-2 (0-1)
Partizan (Beograd) - BSK (Beograd) 3-0 (2-0)
Dinamo (Zagreb) - FK Sarajevo (Sarajevo) 4-0 (3-0)
Hajduk (Split) - Radnički (Beograd) 4-3 (3-0)

         POLU-FINALE        17.12.1950.

Crvena Zvezda (Beograd) - Partizan (Beograd) 1-0 (0-0)
Dinamo (Zagreb) - Hajduk (Split) 2-1 (1-1,1-1)

           FINALE        24/31.12.1950.

Crvena Zvezda (Beograd) - Dinamo (Zagreb) 1-1 (1-1, 0-1)

Crvena Zvezda (Beograd) - Dinamo (Zagreb) 3-0 (0-0)